Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Uleszka Nasz kręgosłup
Nasz kręgosłup

Fundamentem naszego ciała jest kręgosłup i nie trudno dojść do wniosku, że gdy fundament zaczyna się rozlatywać, po jakimś czasie zawali się cała budowla. Zgodnie z naukową medycyną podzielono go na cztery strefy - pierwsze 7 nazwano odcinkiem szyjnym, następnych 12 zaliczono do "strefy" piersiowej, kolejne 5 odcinkiem lędźwiowym, potem następne 4 zrośnięte ze sobą nazwano kością krzyżową i na sam koniec wyodrębniono 4 szczątkowe kręgi znane pod nazwą kości ogonowej. O tym, że człowiek je posiada doskonale wiedzą ci, co doznali jej stłuczenia i doświadczyli bólu porównywalnego z bólem zęba.

Poszczególne kręgi są do siebie idealnie dopasowane i utrzymywane za pomocą wiązadeł mięśniowych, a pomiędzy nimi znajdują się elastyczne "przekładki" umożliwiające przekręcanie i wyginanie ciała. Jeśli po gwałtownym ruchu czy uderzeniu jakaś część nie wróci na swoje miejsce, lub zostanie ściśnięta "przekładka zaczynają się kłopoty. Mówimy wtedy o przemieszczeniu czyli "wypadnięciu" dysku. Z wiekiem zaczynają się też wycierać "przekładki". Jedynym okresem, gdzie kręgosłup może "odpocząć" i pozwolić sobie na regenerację jest sen (przesypiamy około 1/3 naszego życia). Spać powinniśmy na twardym materacu i na twardej poduszce i do tego na wznak. Miękkie "pielesze" powodują, że nasz kręgosłup w czasie snu pozostaje nienaturalnie wygięty, co pogarsza pracę wątroby, zaś spanie na miękkiej poduszce zakłóca proces oddychania przez nos, a oddychanie przez usta jest początkiem inwazji bakterii i wirusów i "łapiemy" katar, choroby gardła czy zapalenie oskrzeli lub płuc.

Poniższy link prowadzi do oryginalnej strony, która poniżej została rozbita na poszczególne artykuły.

Nasz kręgosłup



Ćwiczenia łatwe i konieczne

Drukuj

Prof. Tombak pisze - Przez całe życie "pracujemy" na stan własnego kręgosłupa. Jeśli zaniedbujemy go na codzień, musimy liczyc się z faktem, że nastąpi moment, kiedy ból przekroczy granicę naszej wytrzymałości. Wtedy znajdziemy czas, a nawet mnóstwo czasu na leczenie. Ponieważ nie wynaleziono dotychczas żadnego lekarstwa na kręgosłup (oprócz warsztatu chirurga), prof. Tombak zwraca szczególną uwagę na profilaktykę. Chcąc utrzymać nasz kręgosłup w kondycji zaleca przestrzeganie następujących praw:

 

Gdzie boli kręgosłup

Drukuj

Prof. Tombak twierdzi, że stan naszego kręgosłupa odzwieciedla brzeg naszego ucha. Jeśli jest wyraźnie zarysowany, to znaczy, że nasz kręgosłup jest zdrowy. Jeśli na brzegu pojawiły się wgniecenia, świadczy to o osłabieniu poszczególnych części kręgosłupa. Zaczynając od góry pojawiające się wgniecenia sygnalizują uszkodzenie kręgów szyjnych, potem piersiowych, lędźwiowych i części krzyżowej. Zwichnięty krąg uciska nerwy i naczynia krwionośne, które powiązane są z konkretnymi organami naszego ciała. Jeśli nerw jest uszkodzony, to i organ, którym on "kieruje" źle funkcjonuje.

Przy przemieszczeniu kręgów szyjnych mogą się pojawić następujące dolegliwości - bóle głowy, rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, katar, wysokie ciśnienie, ciągłe przemęczenie, alergia, głuchota, choroby oczu, wypryski, pryszcze, różnorodne egzemy, choroby gardła, przeziębienia, choroby tarczycy.

 



Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

  • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

    Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

    Czytaj więcej...

     
  • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

    Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

    Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości