Gram Zdrowia

Home Stimuli Water Drinking Polak o angielskich kranach?

Polak o angielskich kranach?

Print
There are no translations available.

...
Stwierdzam więc, że angielska rzeczywistość nie zaskoczyła mnie aż tak bardzo jak się tego spodziewałem. Za wyjątkiem jednego tematu.

Angielskich kranów.

Osoby które nigdy nie były w Anglii zapytają się mnie pewnie - "Co może być nie tak z kranami"? A jednak. Może i to dużo.

Kiedy zamieszkałem u mojego znajomego Anglika, Davida, nie mogłem wyjść z podziwu, dlaczego w kuchennym zlewie, umywalce w łazience oraz wannie zamontowano dwa krany jak na poniższym zdjęciu:
Problem polega na tym, że przynajmniej w umywalce krany były tak krótkie (jak na zdjęciu), że zamoczenie rąk graniczyło niemalże z cudem. Ponadto, z kranu z wodą ciepłą nie leciała woda ciepła tylko niemalże wrząca, a z drugiego oczywiście lodowata.

Po pewnym czasie nauczyłem się już używać tego dziwadła. Aby umyć ręce należało nabrać w ręce trochę wody zimnej, po czym bardzo ostrożnie przenieść ręce z wodą o jakieś 40 cm pod strumień wrzątku, aby uzyskać temperaturę wody nadającą się do chociażby obmycia twarzy po goleniu.

I tu jak okazało się, popełniałem błąd. W każdym szanującym się angielskim domu w umywalce obowiązkowym wyposażeniem jest korek, którym należy zatkać odpływ, napuścić odpowiedniej ilości wody ciepłem i zimnej, umyć się, wodę wypuścić zaoszczędziwszy co najmniej kilka litrów bezmyślnie, polskim zwyczajem, wylanej wody.

...

Ciąg dalszy na stronie autora:

Źródło: http://www.rozenek.com/polski,394

Polak o angielskich kranach?
 

Add comment


Menu główne

What causes the most human health?
 

Losowy produkt

36,89 PLN

19,90 PLN


Ostatnio na forum

No posts to display.

Komentarze

  • Flax oil - Polish Gold 1/4 Omega-3

    LeenLife E - Omega 3 w najczystszej postaci... Jedyny zarejestrowany w Polsce i na świecie nutraceutyk ...

    Read more...

Gościmy

We have 167 guests online