Gram Zdrowia

Home Reize Wasser Trinken Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

woda destylowana, dejonizowana, pitnaCo jakiś czas spotykam się z fanatykami mineralizacji wody, którzy fanatycznie wierza w to że woda musi być mineralna, ale nie wiedzą jak bardzo itd. Straszą, że gdyby człowiek pił wodę destylowaną to by umarł z powodu wytracenia minerałów i nie zachowania równowagi, Ci którzy czytali strone o nas wiedzą, że naszym mottem jest, że to dawka czyni truciznę. Tak więc poniżej fragment artykułu, w którym jest opisany konkurs przy pomocy którego określono dawke trującą zwykłej wody. Dla destylowanej jeszcze nikt tego nie określił - z naszego doświadczenia wynika, że 0,5l wdoy dejonizowanej dziennie nie robia krzywdy.

 

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła!


Czy woda może zabić? Najwyraźniej tak i wcale nie chodzi tu o utonięcie. 28-letnia Jennifer Strange, matka trójki dzieci, zmarła w październiku 2009 r. w wyniku zatrucia wodą po tym jak wzięła udział w konkursie polegającym na wypiciu jak największej ilości wody bez korzystania z toalety lub wymiotowania. 

Amerykańska lokalna stacja radiowa KDND-FM z Sacramento w Kalifornii, która organizowała ten konkurs, jeszcze przed jego rozpoczęciem otrzymała wiele telefonów od osób, które słyszały o przypadkach zatrucia wodą. Mimo to nie odwołano konkursu i co gorsza nie zdecydowano się na zatrudnienie lekarza na czas jego trwania. 

Ofiara tej dramatycznej potyczki, 28 – letnia mieszkanka Kalifornii zgłosiła się do stacji, bo chciała dla swoich dzieci wygrać... konsolę do gier Nintendo Wii. 

W walce o elektroniczny gadżet, jej uczestnicy musieli wypijać w 15-minutowych odstępach, najpierw po ćwierć litra wody. Gdy doszli do dwóch litrów wypitego płynu, porcja zwiększyła się do pół litra. Zasady były proste – odpadał ten, kto wstał do toalety lub zwymiotował. 

W czasie konkursu radiowi DJ-e żartowali sobie z uczestników. – Czy ktoś już tam umiera? – pytał prezenter. – Jeszcze nie, ale ktoś jest już gotowy – odpowiadał inny. 

W konkursie wzięło udział 20 osób, z których w końcu zostały dwie. Najlepsi mieli na swoim koncie po 7,5 litra wody. 

Jennifer Strange musiała jednak zrezygnować z walki o nagrodę – bolała ją głowa, miała mdłości i pojawiły się problemy z błędnikiem. Poinformowała o swoim stanie organizatorów, a ci polecili jej... poczekać na korytarzu aż jej przejdzie. Nie wezwali nawet lekarza. Jennifer pojechała do domu cały czas wymiotując. Umarła, bo jej organizm nie był przygotowany na przyjęcie takiej ilości wody - zabiło ją zachwianie równowagi elektrolitycznej. 

Rodzina Jennifer Strange zaskarżyła rozgłośnię, a stacja KDND-FM zwolniła dziesięciu swoich pracowników odpowiedzialnych za realizację programu. W 2010 roku sąd uznał radiostację odpowiedzialną za śmierć Jennifer. Jej rodzina otrzymała odszkodowanie w wysokości 16,5 mln dolarów.

Źródło: http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/najglupsze-konkursy-swiata/3538027

 

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Losowy produkt

17,22 PLN

94,71 PLNCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Przed operacją....
- Panie ordynatorze, czy będzie mnie pan osobiście operował?
- Tak, lubię przynajmniej raz na rok sprawdzić,
czy jeszcze coś pamiętam...