Gram Zdrowia

Home

Wtamina D zwalcza grypę

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Witamina D słońce, mleko, tran, serW kwietniu 2005 roku, epidemia grypy pojawiła się w najlepiej strzeżonym szpitalu dla więźniów, gdzie pracował dr John Cannell.

W miarę rozwijania się epidemii zauważył on coś niezwykłego: chociaż w salach dookoła pojawiło się dużo przypadków infekcji, żaden z jego pacjentów, pomimo wzajemnego stykania się zarówno pacjentów jak i pielęgniarek, nie zachorował.

Jedyna różnicą było to, że wszyscy pacjenci dra Cannelli,przez kilka miesięcy lub dłużej, przyjmowali codziennie dawkę 2 000 jednostek witaminy D.

Wkrótce po ustąpieniu epidemii, pojawił się artykuł w czasopiśmie Nature mówiący o tym, że witamina D jest skutecznym antybiotykiem, którego działanie polega na zwiększeniu przez organizm produkcji białek o nazwie antimicrobial peptides. Niszczą one ściany komórek bakterii, grzybów i wirusów - również wirusów grypy.

Dr Cannell uznał, że to co się zdarzyło daje odpowiedź na następujące pytania:

 • Dlaczego można przewidzieć, że grypa pojawi się w miesiącach następujących po zimowym przesileniu, kiedy poziom witaminy D jest najniższy
 • Dlaczego grypa jest bardziej powszechna w klimacie tropikalnym podczas pory deszczowej
 • Dlaczego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że dzieci przebywające na słońcu przeziębią się.
 • Dlaczego oliwa z wątroby dorsza, która zawiera witaminę D (tran), zmniejsza częstotliwość zapadania na infekcje wirusowe górnych dróg oddechowych
 • Dlaczego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ludzie starsi, którzy żyją w krajach o dużym spożyciu witaminy D, takich jak Norwegia, umrą w okresie zimy

Epidemia grypy na świecie każdego roku zabija około miliona ludzi, zwykle powodując zapalenia płuc.

artykuł ukazał się w Medical News Today September 15, 2006

Komentarz dra Mercoli:

W istocie witamina D jest tym tajemniczym składnikiem, który może zarówno pomóc ochronić przed zachorowaniem na grypę, jak i wspomóc jej leczenie.

Powyższy, interesujący artykuł napisany przez uznanego eksperta od witaminy D, dra Johna Cannella, opisuje skuteczność słonecznej witaminy w pokonywaniu grypy. Wyniki, jakie uzyskał, skłoniły go do współpracy z innymi znanymi ekspertami - harvardzkimi lekarzami drem Edwardem Giovannucci i drem Michaelem Holickiem z Uniwersytetu w Bostonie - nad bardziej obszernym artykułem, w którym deficyt witaminy D połączono z występowaniem różnych schorzeń.

Bądź jednak ostrożny, bo najlepszym sposobem na zaopatrzenie się w wystarczającą ilość witaminy D NIE jest zażywanie jej w postaci pigułek czy kapsułek, ale pobieranie bezpośrednio ze słońca. Niestety stanowi to spore wyzwanie dla większości ludzi mieszkających w USA (i w Polsce również).

Jest to jeden z głównych powodów dla których ludzie tak powszechnie chorują na grypę. Po prostu nie spędzają wystarczającej ilości czasu na słońcu. Na szczęście istnieje kilka bezpiecznych i dobrych lamp słonecznych, których można używać w zimie.

Witamina D ma pozytywny wpływ w profilaktyce nie tylko na grypy, ale również:

 • Chorób serca
 • Raka
 • Cukrzycy
 • Zapaleniu jelit
 • Artretyzmu
 • Stwardnienia rozsianego
 • Osteoporozy

... i wielu innych chorób.

Przebywanie na słońcu jest ważnym źródłem witaminy D, ponieważ promienie ultrafioletowe wyzwalają jej syntezę w skórze. Otrzymanie wystarczającej dawki promieni może nie być dla wszystkich możliwe i dlatego też w swoim artykule dr Connell omawia suplementy.

Stosowanie suplementów jest jednak trudne, ponieważ jeśli stosujesz je przez dłuższy okres czasu, istnieje niebezpieczeństwo przedawkowania. Nie jest natomiast możliwe przedawkowanie witaminy D otrzymywanej dzięki słońcu, ponieważ każdy nadmiar jest usuwany.

Jeśli nie mieszkasz w takiej części świata, gdzie dzięki przebywaniu na słońcu przez cały rok, możesz wytworzyć optymalną ilość witaminy D, gorąco zalecam przyjmowanie wysokiej jakości tranu (oleju z wątroby dorsza) przez okres zimy i uważnego kontrolowania jej poziomu w krwi.

artykuł ze strony www.mercola.com

Tłumaczenie ze strony: http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/D_przeciw_grypie.htm

Wtamina D zwalcza grypę
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Naczynia krwionośne człowieka. Ich długość wynosi ponad 100 tysięcy kilometrów czyli 7 razy więcej niż średnica kuli ziemskiej.

Było sobie życie.
Odcinek: Krew