Gram Zdrowia

Home Reize Umwelt Das Hause Aranżacja mieszkania 24m2

Aranżacja mieszkania 24m2

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Zapraszam do obejrzenia w jaki sposób pewien Pan zaaranżował sobie mieszkanie, które ma 24 metry kwadratowe.

Meble zostały wbudowane w ściany. W razie potrzeby drzwiczki w ścianie są otwierane i z za nich wyłania się lodówka, kuchnia, ubikacja itd.

Mieszkanie jest zlokalizowane w Barcelonie. Wcześniej była to ptaszarnia dla gołębi. Ostatecznie zostało wykończone na wzór mebli żeglarskich i małych mieszkań japońskich.

Bardzo ciekawie jest rozwiązany stół, który otwiera sie poprzez opuszczenie go na taboret.

W pokazanym mieszkaniu brakuje mi dówch rzeczy - książek i wygodnego stanowiska dla komputera. Ale potrawie sobie wyobrazić, że można nie zbierać książek, tylko od razu oddawać do antykwariatu.

Zupełnie niepojętą dla mnie rzeczą jest robienie czytelni w ubikacji - zdrowi ludzie nie powinni tam przebywać dłużej niż 3 min.

Dla zachodnich narodów pokazane mieszkanie jest ewenementem, obawiam sie jednak, że w polsce może być szara rzeczywistość dla wielu rodzin, które na tkich powierzchniach mogą składać się rodziców i dwójki dzieci.

Wracając do mieszkania - ciekawie jest umieszczona kabina prysznicowa, która może stanowić swego rodzaju ozdobę pomieszczenia. Z całymi przeszklonymi łazienkami można spotkać sie między innymi w Szwajcarii gdzie z racji mnogości wielu bardzo starych budynków adaptuje się je na przykład pod hotele, poprzez wstawienie całych takich łazienek, do budynków w których budowniczowie w ogóle nie przewidywali kanalizacji.

Najprawdopodobniej balkon nie jest wliczany do 24 metrów, tak więc ów Pan ma trochę więcej przestrzeni. Pod balkon jest wsuwane łózko - ciekawe jak zostało to rozwiązane.

Z racji ciepłego klimatu za pewne nie potrzeba wiele zimowcyh rzeczy - ubrań czy butów. To zapewne też rozwiazuje potrzebę ogrzewania - podłogowe, a być może zwykłe żarówki ostatnio zwane mikrogrzejnikami ;)

A odkurzacz? zmiotka? - może tak małą powierzchnię wystarczy tylko przewierztyć i przetrzeć ściereczką? 

Na filmie widzimy, że mieszkanie ma zasłonięte okno przez stół - czy brak słońca nie powoduje, że wszystko zaczyna się kisić w mieszkaniu kiedy tylko zapomnimy otworzyć stolika po wstaniu?

Nie wiemy tez w jaki sposób jest rozwiązanie pranie, czy też prasowanie ubrań. Być może pralnia znajduje się na dole bloku - wspólna dla wszystkich lokatorów. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które międyz innymi możemy spotkać w Szwajcarii.

Bardzo ciekawe jest jak zostało rozwiązanie jedzenie - na samej nutelli ciężko przezyć ;) - zapewne większość jedzenia musi być sklepowego - nie ma miejsca na postawienie kamiennego gara, żeby zakisić sobie trochę ogórków. Zapewne większość musi być popaczkowane tak żeby dobrze się układało w malutkich szafkach.

Pytanie: czy adaptacja nie pochłoneła kosztów dzięki którym można by było kupic coś większego, tak żeby nie komplikować konstrukcji - no ale to może zależeć od gustu, a być może Pan pracuje w drewnie i wykonał wszystko samodzielnie jako przyjemne z pozytecznym.

Aranżacja mieszkania 24m2
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Losowy produkt

1,83 PLN

125,00 PLN


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Gościmy

Wir haben 65 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Świat jest niebezpiecznym miejscem nie przez tych, co czynią zło, ale przez tych, którzy patrzą na to i nic nie robią." Albert Einstein