Gram Zdrowia

Home

Kulturowe nieporozumienia

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
W obecności Chińczyka nie mówimy o żółwiu, w Indiach pamiętamy o poszanowaniu świętych krów, zaś w Tunezji szczytem obrazy jest nietargowanie się podczas zakupu oraz brak napiwków z naszej strony. Jakie różnice w życiu codziennym, kulturze i tradycji innych państw zaskoczyły Was najbardziej?
Masz Rh+? A, to sorry, nie możemy być razem
Mariusz Dąbrowski - dabrowski.blog.onet.pl

Pierwszy raz zostałem niesamowicie zaskoczony 6 lat temu, kiedy Kahori zapytała mnie o grupę krwi. Pomyślałem wówczas, co za dziwaczne pytanie, być może wkrótce stanę się ofiarą handlarzy ludzkich organów. Potem okazało się, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Japończycy po grupie krwi, podobnie jak Polacy po znaku zodiaku, starają się ocenić osobowość drugiego człowieka »

Żółw lepszy niż ogier

Jeden z polskich kierowników zwrócił uwagę swojemu chińskiemu zastępcy , który był człowiekiem około sześćdziesiątki, że on i jego pracownice pracują jak żółw. Pan Hu poczuł się tym bardzo dotknięty, a siedzące pracownice z trudem ukrywały rumieńce na twarzach. Wybuchła afera, która okazała się być prawdziwym huraganem na Morzu Żółtym. W Chinach stwierdzenie "zachowywać się jak żółw" nie oznacza powolnej pracy, ale wręcz przeciwnie. Stwierdzenie to odnosi się do osób przejawiających duże zainteresowanie płcią przeciwną o wybujałej seksulaności »
Mąż musi tolerować zdradę
Zgodnie z tradycją młodzi nie mogą skonsumować małżeństwa przez dwa dni od zaślubin, ale po tym czasie drzwi panny młodej stoją otworem nie tylko dla jej męża, ale… dla wszystkich mężczyzn w jego wieku. Obowiązkiem żony jest dopuścić do siebie każdego, kto ma na to ochotę, a męża – tolerować składane jej wizyty »
Martwy dzień
Największe niezrozumienie budzi u obcokrajowców tempo życia w Algierii podczas ramadanu. Zwyczaj całodziennego poszczenia przez okrągły miesiąc jest w naszym kręgu kulturowym nadal dość nieznany, więc postronne osoby nie przypuszczają nawet, że życie w ciągu dnia niemal całkowicie zamiera »
Szczotkowanie, sprzątanie, kupowanie
Żona przede wszystkim ma uczynić szczęśliwego mężczyznę. Porady spisane są w 57 punktach, a wśród nich znajdziemy punkty takie, jak: szczotkowanie włosów, sprzątanie mieszkania, kupowanie sobie ładnych rzeczy, żeby mąż był zadowolony. Z tym, że, wychodząc na ulicę, zakłada abaję, bo inaczej trafi do więzienia »

http://blog.onet.pl/41753,archiwum_goracy.html

Kulturowe nieporozumienia
 

Kommentar schreibenOstatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Gościmy

Wir haben 88 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100km/h
wynosi co najmniej 700-1000 metrów