Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Uleszka Leczymy się sami Choroby układu wydalniczego

Choroby układu wydalniczego

Drukuj

BIEGUNKA

 • Po 50 g - kora wierzby, liść maliny, liść borówki czernicy, kora dębu, liść szałwii, liść podbiału, ziele poziomki, kłącze pięciornika kurze ziele, liść mięty pieprzowej, ziele przywrotnika. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance przed śniadaniem i przed kolacją.
 • Kilka razy dziennie pić wywar z mięty.
 • Garść skórek cebuli gotować przez 10 minut w 1 litrze wody. Popijać 2 szklanki dziennie.

CHORE NERKI

Przez tydzień pić wywar z nasion dyni. 100 g nasion zalać 1/2 litrem wody, gotować na wolnym ogniu przez godzinę. Po ostygnięciu wypić, a nasiona zjeść. Oprócz tego codziennie robić kompres na nerki ze 100 g siemienia lnianego gotowanego w 200 g wody przez 20-30 minut.

GLISTY (pasożyty jelitowe)

 • 1 cebulę rozdrobnić i zalać 1 szklanką wrzątku. Odstawić na 12 godzin. Przecedzić i pić po 1/2 szklanki dziennie przez 5-7 dni.
 • Zjeść na czczo 200 g pestek dyni.
 • W szklance mleka na maleńkim ogniu zagotować 10 oczyszczonych ząbków czosnku. Poczekać aż mleko ostygnie, przecedzić i wypić. Pół godziny po wypiciu mleka użyć środek przeczyszczający. Po 3 godzinach zrobić lewatywę z 200 ml ciepłej wody.
 • Pić sok z surowej marchwi do 1/2 litra dziennie.
 • 200 ml buteleczkę napełnić do połowy drobno pokrojoną cebulą i uzupełnić do pełna wódką. Odstawić w ciepłe miejsce na 12-14 dni. Odcedzić. Używać po 1 łyżce 3 razy dziennie przed jedzeniem.
 • Pić na czczo po 1 szklance soku z miąższu dyni. Efektywne i nieszkodliwe w stosunku do dzieci.
 • 3-4 ząbki zmiażdżonego czosnku włożyć do szklanki gorącej wody lub mleka. Macerować przez noc. Rano wypić na czczo. Stosować przez 3 tygodnie.
 • Przez 3 kolejne dni popijać 1 szklankę soku ze świeżej kapusty (dzieci 20-30 g dziennie).

HEMOROIDY

 • Z surowego ziemniaka wyciąć "świecę" wielkości małego palca i wkładać ją na noc do odbytu. Stosować co drugi dzień przez 2 tygodnie.
 • Po wypróżnieniu, zamiast papieru toaletowego, stosować podmywanie odbytu naprzemiennie zimną i ciepłą wodą po 5 razy. Delikatnie osuszyć miękkim ręcznikiem.
 • Nasiadówki z machorki. Do naczynia (nocnik, plastikowe wiaderko) wsypać 2 łyżki machorki i zalać 1 litrem wrzątku. Naczynie przykryć i odstawić na 20 minut. Kiedy para nie jest zbyt gorąca usiąść i zrobić nasiadówkę 3-5 minut.
 • 4 obrane cebule gotować 1 1/2 litrze mleka na wolnym ogniu tak długo, aż cebula stanie się miękka. Po przestygnięciu zrobić nasiadówkę.
 • Pić mieszankę soków 3 razy dziennie na 15 minut przed jedzeniem (przepis na jedną porcję) - 50 g marchwi + 40 g selera + 20 g pietruszki + 30 g szpinaku.
 • W 50 g soku ze świeżej jarzębiny rozpuścić 1 łyżkę cukru, wymieszać i wypić, popić szklanką ciepłej przegotowanej wody (pić przez dłuższy czas).
 • Pić mieszankę soków 3 razy dziennie na 15 minut przed jedzeniem (przepis na jedną porcję) - 90 g marchwi + 60 g szpinaku.
 • Przez 3 tygodnie, codziennie wieczorem przed snem siadać na 5 minut w misce napełnionej niezbyt chłodną wodą. Jeżeli z jakiś przyczyn kuracja zostanie przerwana, należy odczekać 1-2 tygodnie i rozpocząć kuracje od nowa.
 • Wykonać lodowy czopek (w jednym palcu skórzanej lub gumowej rękawiczki, wlać wody i wstawić do zamrażalnika). Kiedy woda zamarznie włożyć słupek lodu w otoczce rękawiczki do odbytu. Zabieg zakończyć gdy lód roztopi się. Jeśli uczucie jest bardzo nieprzyjemne potrzymać "świeczkę" przynajmniej 1-2 minuty.
 • Po 50 g - kora kruszyny, kwiat tarniny, liść melisy, liść mięty pieprzowej, koszyczki rumianku, ziele tasznika, ziele krwawnika, ziele rdestu ostrogorzkiego, owoc kopru włoskiego. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance rano i przed kolacją. Guzy suche lub krwawiące na kiszce odbytowej są nieco inną formą żylaków, z tą tylko różnicą, że bardziej bolesne i mocno niewygodne. Likwidowanie hemoroidów zabiegiem operacyjnym lub wkładaniem do odbytnicy czopków (farmakologicznych) jest zawodne. Można je wyleczyć jedynie ziołami i metodą następującą: 3 łyżki siemienia lnianego zalać 1/2 litrem wody, gotować 10 minut (wrzenie). Po zdjęciu z ognia wlać do odwaru 4 łyżki świeżego mleka, zmieszać, nasączać watę i przykładać do kiszki stolcowej kucając nad miednicą, aż do wyczerpania odwaru. Robić to wieczorem.

HEMOROIDY KRWAWIĄCE

 • Pić codziennie 2 łyżeczki octu jabłkowego na szklankę ciepłej, przegotowanej wody.
 • Aby uwolnić się od hemoroidów raz na zawsze należy, latem przez 1 miesiąc, zastosować ścisłą dietę, składającą się z warzyw i owoców. Oprócz tego należy codziennie pić alternatywnie (albo ten, albo ten) koktajle: - 50 g marchwi + 40 g selera + 20 g pietruszki + 30 g szpinaku lub - w 50 g soku ze świeżej jarzębiny rozpuścić 1 łyżkę cukru, wymieszać i wypić, popić szklanką ciepłej przegotowanej wody (pić przez dłuższy czas).. Nie jeść mięsa, białego pieczywa, produktów mlecznych, niczego gotowanego, smażonego, pieczonego. Nie wolno pić kawy, kakao, czekolady, napojów alkoholowych. Zamiast chleba można jeść włoskie orzechy, zamiast prawdziwej kawy pić kawę jęczmienną lub zbożową. Można pić również herbatę z liści malin lub porzeczek. Każdy powinien być świadom tego, że hemoroidy to jeden ze szczebli drabiny prowadzącej do raka jelita grubego.
 • Stosować jednocześnie picie ziół i nasiadówki. 100 g ziela krwawnika, 50 g liścia melisy, 50 g kwiatu kasztanowca, 50 g kory kruszyny, 50 g koszyczka rumianku, 50 g liścia mięty pieprzowej, 50 g liścia poziomki, 50 g liścia szałwi i 50 g liścia pokrzywy. Dokładnie wymieszać. Pić gorące przed biem - 1 łyżeczka mieszanki na 1 szklankę wrzątku (zaparzać 30 minut). Nasiadówki - 200 g ziela krwawnika, 100 g liści szałwi, 100 g kory dębu, 50 g kłącza pięciornika kurze ziele, 50 g ziela rdestu ostrogorzkiego i 50 g kwiatu kasztanowca. Zioła zmieszać. Na 2 litry wody wsypujemy 4-5 łyżek i ogrzewamy do wrzenia. Robimy nasiadówkę wieczorem przez 10-12 minut przez 5-7 dni. JELITO GRUBE - NIEŻYT
 • Po 50 g - ziele przetacznika leśnego, ziele srebrnika, ziele dziurawca, korzeń prawoślazu, korzeń arcydzięgiela, kłącze pięciornika kurze ziele, pączki sosny, liść melisy, korzeń lukrecji, Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem. Przed snem wypić szklankę siemienia lnianego - 2 łyżki siemienia lnianego na szklankę wody, gotować 10 minut, zlać płyn i wypić.

JELITO GRUBE - ZAPALENIE WRZODZIEJĄCE

Po 50 g - korzeń arcydzięgiela, korzeń prawoślazu, korzeń kozłka, liść podbiału, kwiat lawendy, porost islandzki, kora kruszyny, kłącze perzu, kwiatostan głogu. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem. Powodem przypadłości są psychonerwice i wyrafinowane pokarmy.

KAMICA FOSFORANOWA I WĘGLANOWA

Po 50 g - korzeń łopianu, liść borówki czernicy, liść mącznicy, ziele rdestu ptasiego, owoc jałowca, znamię kukurydzy, kora wierzby, ziele skrzypu polnego, ziele macierzanki, strąk fasoli, liść podbiału. Pić po 1 szklance przed śniadaniem i obiadem, a po kolacji wypić 1 szklankę Normosanu ale tylko przez 7 dni. W następnym tygodniu i do końca kuracji pić tylko właściwy zestaw nerkowy 3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem. Nadto pić sok z czerwonych porzeczek. Na wyleczenie potrzeba 8 tygodni.

KAMICA MOCZANOWA

Po 50 g - liść mącznicy, ziele nawłoci, liść brzozy, kwiatostan kocanki, ziele fiołka trójbarwnego, korzeń wilżyny, znamię kukurydzy, korzeń mniszka lekarskiego, strąk fasoli. Pić po 1 szklance przed śniadaniem i obiadem, a po kolacji wypić 1 szklankę Normosanu ale tylko przez 7 dni. W następnym tygodniu i do końca kuracji pić tylko właściwy zestaw nerkowy 3 razy dziennie po 1 szklance. Na wyleczenie potrzeba 8 tygodni.

KAMICA NERKOWA

Do szklanego naczynia włożyć 2 łyżki drobno posiekanej natki pietruszki. Zalać szklanką wrzątku i odstawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie.

KAMICA SZCZAWIANOWA

 • Po 50 g - liść mięty pieprzowej, ziele rdestu ptasiego, ziele krwawnika, ziele nawłoci, ziele fiołka trójbarwnego, kwiat nagietka, kwiat bławatka, kwiat wrzosu, ziele glistnika, znamię kukurydzy. Pić po 1/2 szklanki przed śniadaniem i obiadem, a po kolacji wypić 1/2 szklanki Normosanu ale tylko przez 7 dni. W następnym tygodniu i do końca kuracji pić tylko właściwy zestaw nerkowy 3 razy dziennie po 1/2 szklanki. Ponieważ w sklepach zielarskich nie ma ziela glistnika, można nazbierać go wiosną samemu. W diecie ograniczyć sól kuchenną do minimum. Wykluczyć całkowicie na pewien czas kawę, kakao i herbatę. Pić więcej soków owocowych. Na wyleczenie potrzeba 8 tygodni.
 • 50 g owoców dzikiej róży włożyć do termosu, zalać 1 litrem wrzątku i zakryć. Odstawić na 24 godziny. Pić w ciągu dnia, najlepiej po 1 szklance co 2 godziny. Można dodać cukier do smaku.

KAMIENIE w nerkach, pęcherzu i trudności w oddawaniu moczu

 • Wycisnąć sok z korzenia i liści chrzanu. Pić sok po 1 łyżeczce rano i wieczorem.
 • Lekko podsuszyć nasiona marchwi na patelni. Zmielić w młynku do kawy na proszek. Używać po 1 łyżeczce popijając 1/4 szklanki wody 3 razy dziennie.
 • Dwa suche korzenie pietruszki drobno posiekać. Włożyć do garnka, zalać 1/2 litrem wrzątku i gotować 3 minuty. Odstawić na 4 godziny i następnie odcedzić. Pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie do wyleczenia.
 • 1-1,5 łyżki ziela pietruszki ogrodowej włożyć do szklanki wody, sparzyć wrzątkiem, odstawić na 30 minut pod przykryciem, odcedzić. Pić 1 szklankę 3 razy dziennie do wyzdrowienia.

KAMIENIE W NERKACH I PĘCHERZYKU ŻÓŁCIOWYM

Sok z jednej cytryny rozpuszczony w 1/2 szklanki gorącej wody pić 3-4 razy dziennie i oprócz tego mieszankę soków z marchwi, buraków i ogórków w proporcji 1:1:1 po 1/2 szklanki 3-4 razy dziennie. W ten sposób można pozbyć się piasku i kamieni w ciągu kilku dni lub tygodni (w zależności od ilości i rozmiarów), ale w trakcie kuracji należy całkowicie wykluczyć artykuły mączne, cukier, kasze i produkty mleczne (oprócz masła śmietankowego i żółtego sera).

NERCZYCA

Po 50 g - owoc róży, owoc jarzębiny, nasienie kozieradki sproszkowane, korzeń omanu, kłącze pięciornika kurze ziele, korzeń prawoślazu, liść brzozy, ziele fiołka trójbarwnego, ziele skrzypu polnego, liść mącznicy, strąk fasoli. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem.

OWSIKI

 • 3 ząbki świeżego czosnku utrzeć w moździerzu na miazgę, zalać szklanką przegotowanej, zimnej wody, przykryć na 2 godziny i tą nalewką robić wieczorem lewatywy, przez 3 dni. Alternatywnie - 2 łyżki świeżych czarnych jagód (Fr. Myrtylli, z braku jagód użyć liści) i 1 łyżeczkę wrotycza zmieszać razem, zalać tę mieszankę na 3 godziny wrzątkiem i przykryć. Przecedzić, podgrzać i wieczorem robić lewatywę. W razie potrzeby po tygodniu kurację powtórzyć.
 • 10 g czosnku zmiażdżyć i zalać 1 szklanką wrzątku. Ostudzić i przecedzić, zrobić lewatywę.

PIASEK W NERKACH

1 cytrynę sparzyć wrzątkiem, wytrzeć do sucha i razem ze skórką zetrzeć na tarce. Włożyć do szklanego naczynia, dodać 50 g miodu i 50 g oleju roślinnego. Wszystko dobrze wymieszać i przykryć pokrywką. Używać po 1 łyżce 4-5 razy dziennie.

PUCHLINA WODNA BRZUSZNA

Po 50 g - kwiat wiązówki, kwiat bzu czarnego, kwiatostan głogu, kwiatostan lipy, liść mącznicy, liść brzozy, liść melisy, ziele skrzypu polnego, ziele serdecznika, ziele nawłoci, strąk fasoli. Pić 3 razy dziennie po 1/2 szklanki przed posiłkiem. Podczas kuracji ziołowej brać raz na dzień środki nasercowe. W tej chorobie kuracja ziołowa spełnia pomocnicza rolę i zabezpieczającą przed nawrotem.

ROZWOLNIENIE

Drobno pokrojone łupiny zielonego orzecha włoskiego zasypać dużą ilością cukru. Syrop powstaje na następny dzień. Pić 3 razy dziennie po łyżce aż do unormowania stolca.

TASIEMIEC

Walka z tym pasożytem nie jest łatwa, jednakże możliwa do wygrania. Wieczorem po słabej kolacji wziąć odpowiednią porcję oleju rycynowego na przeczyszczenie. Na drugi dzień z 60 g świeżych (nie suszonych) pestek dyni wyłuskany czysty miąższ zmiażdżyć w naczyniu, dodać łyżkę prawdziwego miodu i dokładnie 5 g kwiatu wrotycza. To wszystko dobrze wymieszać i spożyć całkiem na czczo. Śniadania w tym dniu już jeść nie wolno. Dopiero po 3 godzinach po przyjęciu podanego leku zjeść sałatkę z solonego śledzia z kiszonym ogórkiem i miazgą czosnku. Gdyby po takiej kuracji tasiemiec nie został wyrzucony, trzeba po tygodniu taką samą kurację powtórzyć. Przypomina się raz jeszcze, aby rodzice dostarczali swym dzieciom pestki dyni do spożywania. To je uchroni od wszelkiej robaczycy jelit i dostarczy im zdrowego tłuszczu roślinnego, odżywczego i potrzebnego dla normalnego rozwoju młodych organizmów.

USUWANIE PIASKU I KAMIENI Z NEREK

 • 1 łyżkę liści pietruszki i 1 łyżkę korzenia pietruszki zalać 250 g wrzątku i dusić na maleńkim ogniu przez 1,5 godziny. Odcedzić i podzielić na 3 równe części. Pić 3 razy dziennie przed jedzeniem.
 • 1 łyżeczkę siemienia lnianego zalać szklanką wody i zagotować. Odcedzić, pić po 1/2 szklanki przez 7 dni.
 • 3 łyżki nasion marchwi zalać 600 ml wrzątku. Owinąć i odstawić na 10 godzin. Przecedzić. Pić w ciągu dnia 5-6 razy po 1/2 szklanki póki napar się nie skończy.
 • Do 1/2 mleka wsypać 100 g fig i podgrzewać na małym ogniu do zagotowania. Odstawić na 2 godziny szczelnie otulając. Wypić mleko, zjeść figi. Kurację prowadzić 30 dni, najlepiej w okresie zimowym.
 • Skórkę arbuza pokroić w kwadraty 2x2 cm. Wysuszyć w cieniu lub w piekarniku. Suche skórki zmielić w młynku do kawy. 1 łyżkę proszku zalać 50 g wrzątku. Ostudzić i wypić. Stosować 3-5 razy dziennie aż do zaniku kamieni i piasku.
 • Do szklanki wrzącego mleka włożyć 1 łyżkę startego chrzanu. Odstawić na 10 minut. Odcedzić i wypić małymi łykami w ciągu całego dnia. Pić dopóki nie zejdą piasek i kamienie.
 • Zemleć w maszynce do mięsa 1 szklankę nasion konopii. Otrzymana masę zmieszać z 3 szklankami surowego, wiejskiego mleka. Następnie długo gotować na małym ogniu aż do uzyskania objętości szklanki. Odcedzić i pić gorący roztwór małymi łykami na czczo. Codziennie przygotowywać nową porcję. Pić przez 7 dni, starając się nie pić niczego ostrego. Uwaga! W czasie picia roztworu możliwe są bóle w okolicach wątroby. Trzeba cierpliwie przeczekać. Po roku kurację powtórzyć. Ten środek stosowany przez znachorów z Syberii, był najbardziej skuteczny w usuwaniu kamieni nerkowych i wątrobowych.

ZAPALENIE NEREK OSTRE

Po 50 g - ziele nawłoci, ziele dziurawca, ziele skrzypu polnego, ziele fiołka trójbarwnego, kwiat wiązówki, korzeń pięciornika kurze ziele, korzeń wilżyny, kłącze perzu, znamię kukurydzy, liść brzozy, ziele rdestu ptasiego. Pić w pierwszym tygodniu 2 razy dziennie po 1/2 szklanki przed posiłkiem, w następnych tygodniach 3 razy dziennie po 1/2 szklanki.

ZAPALENIE KŁĘBUSZKÓW NERKOWYCH

Po 50 g - liść mącznicy, ziele serdecznika, ziele dziurawca, kora wierzby, liść podbiału, kwiat bzu czarnego, kwiatostan kocanki, ziele rdestu ptasiego, kora kaliny koralowej, kłącze perzu, liść brzozy. Pić w pierwszym tygodniu 2 razy dziennie po 1/2 szklanki przed posiłkiem, w następnych tygodniach 3 razy dziennie po 1/2 szklanki.

ZAPALENIE MIEDNICZEK NERKOWYCH

Po 50 g - kora wierzby, strąk fasoli, liść borówki czernicy, liść podbiału, liść pokrzywy, ziele serdecznika, ziele dziurawca, ziele świetlika, kłącze perzu, korzeń mniszka lekarskiego. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance 20 minut przed posiłkiem.

ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO

Po 50 g - liść jeżyny fałdowanej, liść mięty pieprzowej, liść pokrzywy, kwiat bzu czarnego, koszyczki rumianku, ziele krwawnika, ziele skrzypu polnego, liść podbiału, kłącze perzu. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem. Często dobre wyniki dają ciepłe kompresy lub nagrzewanie pęcherza i dołu brzucha. Mocno ograniczyć spożycie wszelkich soków, kwaśnych owoców, natomiast pić wiele mleka. Ten stan zapalny objawia się parciem na mocz, pieczeniem przy oddawaniu moczu, który jest mętny.

ZAPARCIA SPORADYCZNE (do 36 godzin)

Powstrzymać się od jedzenia i w ciągu dnia pić tylko ciepłą, przegotowaną wodę po 1/2 szklanki co 1-1,5 godziny.

ZAPARCIA PRZEWLEKŁE (powyżej 36 godzin)

 • Zjeść na czczo 2 nieobrane jabłka.
 • Wieczorem przed snem zjeść 2 pomarańcze, obrawszy z nich pomarańczową skórkę na grubość 1 mm tak, aby biały miąższ pozostał.
 • 2 łyżeczki otrąb zalać na noc 1,5 szklanki wrzątku. Przykryć i zostawić do rana. Rano zjeść jak kaszę. Czas kuracji 10-14 dni.
 • Rano do 1/2 szklanki kefiru włożyć 4-5 suszonych śliwek, odstawić do wieczora na 8-10 godzin. Przed snem wypić kefir, śliwki zjeść. Stosować przez 30 dni.
 • 1 łyżeczkę siemienia lnianego zaparzyć szklanką wrzątku. Pić na noc wraz z nasionami. Nie stosować dłużej niż 10-14 dni. Uwaga! Przy przewlekłych chorobach wątroby siemienia lnianego się nie stosuje!
 • Do 1/2 szklanki kwasu z kiszonej kapusty dodać 1 łyżeczkę drożdży piwnych. Pić na noc.
 • 1 łyżkę oleju pić rano na czczo i wieczorem przed snem.
 • Pić sok z marchwi po 1/2 szklanki rano i wieczorem.
 • Sok z surowych ziemniaków pić po 1/4 szklanki rano na czczo i wieczorem przed snem.
 • W sezonie jagodowym zjadać po 1-2 szklanki czarnych jagód.
 • 60 g kory kruszyny, 20 g korzenia lukrecji, 10 g korzenia mniszka lekarskiego i 10 g owocu anyżu. Dokładnie wymieszać. Pić napar na noc z 1 łyżki ziół w 3/4 szklanki.
 • 60 g kory kruszyny, 25 g korzenia kukrecji, 25 g ziela marzanki wonnej, 20 g kory berberysu i 10 g siemienia lnianego. Dokładnie wymieszać. Pić napar na noc z 1 łyżki ziół w 3/4 szklanki.
 • 100 g rumianku, 50g ziela dziurawca, 50 g korzenia prawoślazu, 50 g liści mięty, 50 g ziela krwawnika i 50 g owocu anyżu. Dokładnie wymieszać. Pić napar 2 razy dziennie, rano i wieczorem, z 1 łyżki ziół w 1 szklance (zaparzać 30 minut).
 • Rano, leżąc w łóżku 20-40 razy maksymalnie wciągnąć brzuch i potem maksymalnie nadąć.
 • Po 50 g - kora wierzby, ziele drapacza, kłącze rzewienia, kwiat ślazu, korzeń omanu, korzeń arcydzięgiela, liść melisy, korzeń kozłka, ziele dziurawca. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance po obiedzie i po kolacji. Zatrzymanie wypróżnień przez dłuższy czas zatruwa cały organizm, a skutkiem są nie tylko przeróżne wysypki na twarzy, ale i poważniejsze powikłania chorobowe wewnątrz ustroju.
Choroby układu wydalniczego
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Cytat

Wyniki najnowszego badania
Wieloośrodkowe Ogólnopolskie Badanie Stanu Zdrowia Ludności,
przeprowadzonego na osobach w wieku 20 - 74 lata, wskazują, że
ponad 40 proc. Polaków ma niewłaściwą wagę.
Sytuacja w naszym kraju nie odbiega od europejskiej średniej,
gdzie liczba osób otyłych w ciągu ostatnich 20 lat potroiła się.

imitation red bottoms christian louboutin cheap christian louboutin faux shoes