Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Uleszka Jak powinniśmy jeść ZASADY SPOŻYWANIA TŁUSZCZÓW

ZASADY SPOŻYWANIA TŁUSZCZÓW

Drukuj

? Tłuszcze zwierzęce to masło, śmietana, smalec.
? Tłuszcze roślinne - oleje roślinne i większość orzechów.
? Tłuszcze możemy mieszać z węglowodanami i warzywami.
? Tłuszcze należy spożywać w ograniczonej ilości - 25-30 g oleju roślinnego dziennie, 10-15 g masła śmietankowego (2 łyżki stołowe).

Pożyteczne rady:

? Szczególnie szkodliwe jest smażenie tłuszczów w temperaturze 150°C (taka temperatura jest na patelni podczas smażenia). W takiej temperaturze wszystkie tłuszcze, w tym oleje roślinne, ulegają rozkładowi, zamieniając się w związki toksyczne, rakotwórcze. Na smażonych produktach tworzy się "skórka" przypominająca polietylen. W szczególności znajdują się tam substancje rakotwórcze. Spożywanie takich produktów zwiększa ryzyko zachorowania na raka i choroby wątroby. Dlatego też najlepiej tłuszcze spożywać w postaci nieogrzanej, bezpośrednio przed użyciem.
? W trakcie produkowania masła używa się sporo domieszek "ukrytych konserwantów", dzięki którym termin przydatności przedłuża się o kilka miesięcy. Żeby zlikwidować szkodliwość różnych domieszek zaleca się oczyszczanie masła śmietankowego (przetapianie go lub przegotowanie). Takie masło nie podwyższa cholesterolu, nie jełczeje i może być bardzo długo przechowywane bez dodawania konserwantów.

TOMBAK 250 g masła (kostka) włożyć do garnka, zalać ciepłą, przegotowaną wodą 250 ml (szklanka) i gotować na małym ogniu przez 1 godzinę. Następnie ostudzić i wstawić do lodówki. Po zastygnięciu masła wylać wodę. W tej wodzie znajdują się wszelkiego rodzaju domieszki. Drugi sposób, to przetopienie. Kostkę masła śmietankowego położyć na patelni i topić go przy niskiej temperaturze (na bardzo małym ogniu) aż do uzyskania gęstej masy o oliwkowym kolorze. Potem ostudzić.

Uwaga na polskie masło! (Fakty.interia.pl) "Fałszowanie masła na masową skalę potwierdzają też wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową. Po sprawdzeniu 81 próbek masła okazało się, że ponad połowa jest sfałszowana! Inspekcja Handlowa ustaliła, że lewe smarowidło robi aż 12 producentów. [...] niektóre masła i osełki "dr Milk" firmy "Laktopol" z Łosic. Producent nie wspomina ani słowem na opakowaniu, że dodał do nich - jak wykazała uczelnia - także tłuszcz roślinny. [...] Po co producenci podrabiają masła? Bo chcą zarobić. W Polsce olej palmowy (najczęściej sprowadzany z Malezji) jest tani. W hurcie kosztuje ok. 2,30 zł za kg. Za kilogram masła - także w hurcie - zapłacimy prawie pięć razy więcej. Jeśli producent zrobi mix i sprzeda go jako prawdziwe masło, może na tym nieźle zarobić."

knockoff christian loubitons Replica louboutin shoes red sole christian louboutin replica
ZASADY SPOŻYWANIA TŁUSZCZÓW
 

Komentarze   

 
chłop
0 #3 chłop 2014-08-02 09:26
chcieliście kapitalizmu to go macie. Alternatywa dla komunizmu nie jest kapitalizm - św. JPII.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
goha
0 #2 goha 2013-02-24 16:55
Jak dobrze ,ze sa jeszcze ludzie zyczliwi innym ludziom.Dziekuj e ja i cala moja rodzinka za wspaniale rady i porady pisane w prosty i czytelny sposob.Pozdrawi am.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
0 #1 Guest 2010-06-29 22:06
Witam :-)
Własnie się zaczytuję Waszymi poradami, uważam, że są naprawdę wartościowe i potrzebne:-)

Dziękuję bardzo za wszystkie informacje
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości