Gram Zdrowia

Kwas moczowy

Drukuj

kwas-moczowy-paluch-pieta-kolano-nadgarstekSkąd w organizmie bierze się kwas moczowy? Z dwóch powodów. Pierwszy, to nadmierne spożywanie pokarmów, a drugi to nadmiar pokarmów białkowych (mięso, mleko, wędliny itp.). Kwas moczowy odkłada się w tkankach i jak rdza stopniowo "pożera" nasz organizm.

Naukowo, kwas moczowy to 2,6,8-trójhydroksypuryna, białe kryształki trudno rozpuszczalne w wodzie. Jest jednym z końcowych produktów przemiany związków azotowych w organizmie. Występuje w moczu, we krwi, w wątrobie, śledzionie i w mózgu. W stanach patologicznych we krwi krystalizuje sie w postaci cienkich igiełek i osadza się w tkance łącznej w stawach powodując dnę, a w przewodach moczowych tworzy kamienie.

imitation manolo blahnik shoes replica louboutin pumps c.laboutin shoes imitation

Praktycznie jest powodem takich chorób jak choroby stawów, kości, bólów w kręgosłupie, chronicznego reumatyzmu, artretyzmu, podagry i osteoporozy. Także różnego rodzaju egzemy skórne mają ścisłe powiązanie z kwasem moczowym. Kwas moczowy jest dla organizmu trucizną, od której trzeba się uwolnić za wszelką cenę. Organizm płaci za neutralizację kwasu moczowego zmniejszeniem szybkości przemiany materii, ponieważ znaczna część soli mineralnych, witamin, mikro i makroelementów jest w ten proces zaangazowana. To prowadzi do naruszenia gospodarki cukrowej, w konsekwencji której zapadamy na cukrzycę. Po naruszeniu gospodarki cukrowej zakłócona zostaje gospodarka wymiany tłuszczowej, co w konsekwencji prowadzi do otyłości. Ponieważ kwas moczowy ma bezpośredni kontakt z krwią, to jego niszczące działanie nie ogranicza się do chorób stawów, tkanek i mięśni. Ośrodki nerwowe i mózg również cierpią z powodu jego trującego działania. Podwyższone ciśnienie krwi, bóle głowy, częste migreny, neurastenia, bezsenność, a nawet epilepsja - wszystkie te choroby mają wspólną przyczynę - oddziaływanie na organizm toksycznych soli kwasu moczowego. Kwas moczowy jest odpowiedzialny między innymi za powstawanie niżej wymienionych chorób.

Anemia

Przyczyny anemii są takie same jak dny moczanowej. Niedostatek czerwonych ciałek krwi jest związany prawdopodobnie z nawykiem spożywania gotowanych, rafinowanych produktów, cukru, nadmiernej ilości białka pochodzenia zwierzęcego, pasteryzowanego mleka. We wszystkich tych produktach wapń wystepuje w trudno przyswajalnej postaci, a łącząc się z kwasem moczowym tworzy nierozpuszczalne sole, co prowadzi do zmiany składu krwi.

Choroby nerwowe

Kwas moczowy mając bezpośredni kontakt z krwią, dlatego jego niszczące działanie nie ogranicza sie tylko do chorób stawów, mięśni i tkanek. Jego trujące działanie ma również wpływ na mózg i ośrodki mózgowe. Najczęstszym skutkiem jego działania jest podwyższone ciśnienie, bóle głowy, migreny, neurastenia, bezsenność, a nawet epilepsja.

Choroby skóry

Wiele chorób skóry, szczególnie noszących miejscowy charakter, powstaje w wyniku odkładania się kwasu moczowego w tkankach naszego ciała. Różnego rodzaju egzemy skórne mają ścisły związek ze zgubnym działaniem kwasu moczowego i jego soli.

Chroniczny reumatyzm

Jest chorobą nie mającą nic wspólnego z ostrym reumatyzmem, spowodowanym przez komplikacje po przeziębieniu lub grypie. Jest on młodszym bratem podagry i posiada wspólną przyczynę - nagromadzenie kwasu moczowego. Chroniczny reumatyzm jest mniej bolesny niż podagra, chociaż obrzęki i guzy reumatyczne są bardzo podobne do podagrycznych. Przyczyną reumatyzmu chronicznego jest spowolnienie przemiany materii, spowodowane przede wszystkim nadmiarem kwasu moczowego.

Cukrzyca i nadwaga

Organizm płaci za neutralizację kwasu moczowego zmniejszeniem szybkości przemiany materii, ponieważ znaczna część soli mineralnych, witamin, makro i mikroelementów jest zaangażowana w proces neutralizacji. To prowadzi do naruszenia gospodarki cukrowej (cukrzyca), a po niej przychodzi kolej na zakłócenie wymiany tłuszczów, w wyniku czego następuje otłuszczenie ciała, czego wyrazem jest nadwaga wielu cukrzyków.

Dna moczanowa

Jeśli niewielka ilość kwasu moczowego we krwi zaczyna się zwiększać, to łącząc się z niektórymi składnikami krwi tworzy galaretowate masy, które umiejscawiają się w określonych odcinkach naczyń krwionośnych. Wtedy krążenie krwi jest zakłócone lub w ogóle zatrzymane. Z reguły zatykają się najdrobniejsze naczynia krwionośne w częściach ciała oddalonych od serca (ręce, nogi). Zakłóceniu ulega krążenie krwi, co powoduje uczucie zimna (chłodne ręce, nogi). Dna moczanowa jest chorobą serca i może być początkiem totalnego zaburzenia pracy układu krążenia.

Kamica wątrobowa i nerkowa

Kwas moczowy wraz z nieorganicznym wapniem (nieprzyswajalnym przez organizm) tworzy nierozpuszczalne sole, które krystalizują się w wątrobie i nerkach. Początkowo tworzy się piasek, który łatwo przechodzi przez kanały odprowadzajace, ale z upływem czasu piasek zamienia się w kamienie, które powodują straszne męczarnie w postaci kolek wątrobowych i nerkowych. Objawem tworzenia się piasku jest uczucie bólu podczas oddawania moczu, który często lekceważymy i czekamy aż do momentu, w którym kamienie dadzą znać o sobie w formie ataku.

Podagra

Najczęściej występuje w stawach dużych palców u nóg, rzadziej u rąk, objawia się silnym łamaniem lub świdrującym bólem. Kwas moczowy, odkładając się w stawach w postaci kryształków, powoduje silne bóle, opuchlizny i zaczerwienienia. Choroba rozpoczyna się od niewielkiego bólu w porażonym stawie i trudności w poruszaniu, co szczególnie wyraźnie daje się odczuć po długim bezruchu (sen, siedzenie). Podczas ruchu (siadanie, chodzenie po schodach itp.) słychać chrzęst. Najczęstszym obiektem ataku podagry jest staw biodrowy, co powoduje utykanie.

Jeśli znalazłeś choć jeden symptom występujący w Twoim organizmie, to nie czekaj i zdecyduj się na kurację cytrynową prof. Tombaka.

Zapraszamy także do zapoznania się z następującymi artykułami:

http://gramzdrowia.pl/choroby/podagra-dna-moczanowa/o-dnie-moczanowej-wedlug-opinii-lekarza-optymalnego.html

http://gramzdrowia.pl/leczenie/nowotworu/leczenie-woda-utleniona-terapia-nadtlenkiem-wodoru.html

http://gramzdrowia.pl/dr-krzysztof-michalak/dlaczego-myje-sie-w-zimnej-wodzie/34-przyczyny-zakwaszenia.html

Kwas moczowy
 

Komentarze   

 
Edward
+1 #12 Edward 2014-09-12 16:26
mam problem z prostate juz dwa lata jak mnie boli piecze przy oddawaniu moczu. Ile ja wydalem na lekarzy I zaden mi nie pomogl. W styczniu bylem u specialisty urologa stwierdzil powiekrzenie prostaty. Przepisal tabletki I nastepna wizyta za 8 miesiecy. Dalej boli I piecze raz boli raz nie boli.Po 8 miesiacach znowu pojechalem do specialisty I stwierdzil ze wszystko jest wporzadku nie mam zadnych problemow prostate sie unormowala. Pytam sie lekarz dlaczego mnie boli I piecze on mi powiedzial ze mam nadkwasote I to mnie niszczy. Skorzystalem z wiedzy Dr Michala Tombaka I przeszlem na diete cytrynowa I zrezygnowalem z kawy. Zdrowie wrocilo I juz nic nie boli I piecze. Tylko troche wiary I samokontroli i zdrowie nalezy do nas.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
iwona
+2 #11 iwona 2014-08-30 20:15
nie ma to jak zwalic wszystko na lekarzy szarlatanow. bo nam sie wydaje ze wystrczy pojechac na turnus 2-tygodniowy i wszystko-jak reka odjal..a zmienic diete? a zmienic sposob myslenia? ze to nie od innych zalezy co jemy tylko od nas samych.glupota ludzka jest wielka. sprawiedliwe jest jedno-obwiniasz innych, ale chorujesz sam:):)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
0 #10 Guest 2014-05-23 11:04
http://www.gramzdrowia.pl/components/com_jcomments/images/smiles/lol.gifhttp://www.gramzdrowia.pl/components/com_jcomments/images/smiles/redfacehttp://www.gramzdrowia.pl/components/com_jcomments/images/smiles/cry.gif.gif
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
+3 #9 Guest 2013-11-01 11:50
Mam 33 lata i w związku z przejściem na weganizm w czerwcu 2013 roku zrobiłem sobie kompleksowe badania po miesiącu. Z racji tego, że mój ojciec cierpi na DNĘ moczanową od ponad 20 lat, zażyczyłem sobie również badania pod tym kątem. Nic mi nie dolegało, po prostu dla własnego spokoju, co wiązało się z wywiadem rodzinnym. Morfologia, mocz super! Okazało się, że mam Hiperurykemię, czyli podwyższony poziom kwasu moczowego - 531umol/l, (norma: 210-420). Przez kolejne 2m przebadałem sobie wszystko inne co może powodować taki stan, ale okazało się, że jestem zdrowy. We wrześniu porzuciłem całkowicie alkohol (choć lekarz wręcz zalecał mi czystą wódkę, byle nie pić piwa). Żadnych zmian w diecie nie robiłem. Dietę mam opartą głównie na nieprzetworzony ch produktach roślinnych (Nowoczesne zasady odżywiania - T. Colin Campbell) i przy tym żyję wegańsko. Zbadałem sobie kwas 2013-10-30. Wynik 433umol/l czyli górna granica. Bez żadnej kolchicyny (allupol) z jedynym wyrzeczeniem jakim był alkohol.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
cytrynian cytrynowy
+20 #8 cytrynian cytrynowy 2013-06-15 03:55
trzeba jeść po 5 cytryn dziennie przez 10 dni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
magnolia
+13 #7 magnolia 2013-05-20 08:49
polecam diete warzywno owocowa pani dr Ewy Dabrowskiej rewelacja, oczyszcza organizm, odchudza i uswiadamia jak zle sie odzywiamy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Fanek
+2 #6 Fanek 2013-04-03 11:59
"Jedna baba , drugiej babie.....to wyjdziecie na tym jak znany Zabłocki.....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Fanek
+1 #5 Fanek 2013-04-03 11:57
łocki......
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Dariusz
-1 #4 Dariusz 2012-04-25 11:37
:lol: jestem chory na raka prostaty.DR:gor don teodor,lekarz
polski /Prywatna klinika w Niemczech/przep rowadzil u mnie
tzw.Zitronenseurecyklus-terapie,bbardzo dobrze mnie to zrobilo,q pozatem jeszcze do tego Oganoterapie.Ni e udzielam dalszych informacji,czyt ajcie sami Wikipedia,oraz
pod:dr.Gordon Theodor,komentarze.
Ja poprostu nie umiem przekazac fachowych informacji dot.
tych 2 terapii.Tel.do dktora/kontakt: OO49-1737434O76
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Krzysztof
+2 #3 Krzysztof 2012-03-03 23:48
:sad: :cry: nie mam zdania, bo sam szukam pomocy
artykulik wprowadza w dobry nastrój, że nie jedna osoba cierpi i mogę teraz nazywać się bogatym :eek:
Jakoś trzeba sobie pomagać choć Tombak w wielu przypadkach miał skrajności no ale takie czasy zastał w Rosiji Rodinie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 206 gości