Gram Zdrowia

Kulturowe nieporozumienia

Drukuj
W obecności Chińczyka nie mówimy o żółwiu, w Indiach pamiętamy o poszanowaniu świętych krów, zaś w Tunezji szczytem obrazy jest nietargowanie się podczas zakupu oraz brak napiwków z naszej strony. Jakie różnice w życiu codziennym, kulturze i tradycji innych państw zaskoczyły Was najbardziej?
Masz Rh+? A, to sorry, nie możemy być razem
Mariusz Dąbrowski - dabrowski.blog.onet.pl

Pierwszy raz zostałem niesamowicie zaskoczony 6 lat temu, kiedy Kahori zapytała mnie o grupę krwi. Pomyślałem wówczas, co za dziwaczne pytanie, być może wkrótce stanę się ofiarą handlarzy ludzkich organów. Potem okazało się, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Japończycy po grupie krwi, podobnie jak Polacy po znaku zodiaku, starają się ocenić osobowość drugiego człowieka »

Żółw lepszy niż ogier

Jeden z polskich kierowników zwrócił uwagę swojemu chińskiemu zastępcy , który był człowiekiem około sześćdziesiątki, że on i jego pracownice pracują jak żółw. Pan Hu poczuł się tym bardzo dotknięty, a siedzące pracownice z trudem ukrywały rumieńce na twarzach. Wybuchła afera, która okazała się być prawdziwym huraganem na Morzu Żółtym. W Chinach stwierdzenie "zachowywać się jak żółw" nie oznacza powolnej pracy, ale wręcz przeciwnie. Stwierdzenie to odnosi się do osób przejawiających duże zainteresowanie płcią przeciwną o wybujałej seksulaności »
Mąż musi tolerować zdradę
Zgodnie z tradycją młodzi nie mogą skonsumować małżeństwa przez dwa dni od zaślubin, ale po tym czasie drzwi panny młodej stoją otworem nie tylko dla jej męża, ale… dla wszystkich mężczyzn w jego wieku. Obowiązkiem żony jest dopuścić do siebie każdego, kto ma na to ochotę, a męża – tolerować składane jej wizyty »
Martwy dzień
Największe niezrozumienie budzi u obcokrajowców tempo życia w Algierii podczas ramadanu. Zwyczaj całodziennego poszczenia przez okrągły miesiąc jest w naszym kręgu kulturowym nadal dość nieznany, więc postronne osoby nie przypuszczają nawet, że życie w ciągu dnia niemal całkowicie zamiera »
Szczotkowanie, sprzątanie, kupowanie
Żona przede wszystkim ma uczynić szczęśliwego mężczyznę. Porady spisane są w 57 punktach, a wśród nich znajdziemy punkty takie, jak: szczotkowanie włosów, sprzątanie mieszkania, kupowanie sobie ładnych rzeczy, żeby mąż był zadowolony. Z tym, że, wychodząc na ulicę, zakłada abaję, bo inaczej trafi do więzienia »

http://blog.onet.pl/41753,archiwum_goracy.html

Kulturowe nieporozumienia
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Losowy produkt

17,22 PLN

23,37 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 214 gości