Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Środowisko Poza domem Honorowe kobiety bronią czci i godności mężczyzn..

Honorowe kobiety bronią czci i godności mężczyzn..

Drukuj

pojedynek-Hamilton-burr-duelHonorowe kobiety bronią godności mężczyzn, a może jednak honorowi meżczyźni bronią godności kobiet?

Dlaczego mężczyźni są honorowi, a kobiety nie?

Na początek zapraszam do zapoznania sie z fragmentem definicji honoru z Wikipedii ze szczególnym naciskiem na koniec cytatu:

"Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej - godność nie wymaga zemsty, honor tak."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_(poj%C4%99cie_moralne)

Honor jest słowem zarezerwowanym dla mężczyzn, gdyż to właśnie meżczyźni z racji swojej natury, holeryczności, muskulatury, budowy ciała są stworzeni do walki. Natomiast najwyższym celem kobiet jest wychowanie potomstwa, dlatego nie będąc honorowymi pozostają godnie w domu, wychowując godnie dzieci i czekając na powrót swoich honorowych męzów.

Niehonorowość kobiet chroni je przed tym, że ktoś chciałby odzyskiwać swój honoru w walce z kobietami - rezerwacja tego słowa tylko i wyłącznie dla mezczyzn jest najwyższym uwielbieniem kobiet przez mężczyzn. Wiadomo, że jakie kolwiek czynienie zła wobec kobiet i dzieci jest niehonorowym, czymś co prowadzi do zhańbienia się meżczyzn którzy to czynią.

Kobiecym odpowiednikiem słowa Honor jest Godność, które to słowo zgodnie z definicją nie naraża kobiet na to że ktoś mógłby chcieć mścić się na nich, że ktoś mógłby życzyć sobie od kobiet zadośćuczynienia, co mogłoby skutkować osieroceniem dzieci. Tak więc kobietom nie odbiera sie honoru, tylko godności i czci, czy też łącznie - czcigodności.

Kobiety nie są honorowe, ale Czcigodne!

Tak więc jeśli mężczyzna mówi, że tylko mezczyźni są honorowi, to takie stwierdzenie nie odbiera kobietom honoru, ani czci czy też godności, to znaczy tylko tyle, a może aż tyle, że kobiety otrzymuja prawo do zachowań niechonorowych, w celu obrony życia swoich dzieci i swojego. Co więcej niehonorowe zachowania kobiet wobec wrogów, z racji nie bycia honorowymi, nie mogą skutkować chęcią odwetu i zadość uczynienia na niehonorowych kobietach - to wszystko w jak najwspanialszym męskim celu, którym jest ratowania kobiet i potomstwa.

Niepojętym jest, dlaczego kobiety tak bardzo chcą równać się z mężczyznami i uzurpują sobie prawo do honorowości, zwłaszcza, że dobrze wiadomo, że każda matka może, jest gotowa i powinna sie nawet zhańbić dla ocalenia potomstwa, co jest kompletnie wykluczone w przypadku męzczyzn, którzy zawsze powinni być tylko i wyłącznie honorowi - z podniesiona głową iść do walki z wrogiem. Co nam pozostanie jeśli nasi meżczyźni zamiast honorowemu pójściu w bój z wrogiem wybiorą droge hańbienia się i poddawania bez walki, albo co gorsza ucieczki?

Kobiety powinny się dwókrotnie zastanowić czy chcą przenosić ciężar honorowości z męskich bark na swoje. Każde pomniejszanie ciężaru na męskich barkach powoduje, że mężczyźni są coraz bardziej skłonni do zachowań niechonorowych - bo niby z jakiej racji mam stawać w obronie kobiet, skoro one także są honorowe? i to bez większego znaczenia, że za mówieniem o kobiecej honorowości nie idą żadne czyny.

Miłość macierzyńska

Nie ma większego, trwalszego, czy też mocniejszego uczucia, pomiędzy dwoma istotami, od Miłości Macierzyńskiej. Nikt tak nie kocha jak Matka swoje dzieci. Tylko Matka jest gotowa oddać życie za dziecko, tylko Matka jest gotowa zhańbić sie, żeby ratować dziecko.

Matki kochają ponad wszystko - Tak wielka jest ta Miłość Macierzyńska. 

a Ojcowie za zasługi.

Natomiast mężczyźni są całkowicie pozbawieni miłości macierzyńskiej - nie wiedzą co to takiego jest, dlatego nie są gotowi do tak wielkich poświęceń jak kobiety, dlatego są zdolni porzucać kobiety z dziećmi, co jest coraz częstsze ostatnimi czasy. Jedynym co utrzymuje mężczyzn przy kobietach jest honor - honorowemu mężczyźnie dużo trudniej opóścić kobietę i dzieci. Bo czymże jest opuszczenie kobiety z dziećmi, jak nie zachowaniem niehonorowym i jak najbardziej haniebnym?

Między innymi z tego powodu Matkom jest ciężko utrzymywać zasady w wychowaniu dzieci, a może nawet jest to wręcz niemozliwe.

A czy kobiety są mściwe?

Tak retorycznie zapytuję na zakończenie. Zapewne na swój sposób są - zwłaszcza wobec konkurentek, ale czy możemy porównywać tą mściwość do męskiej?

Polski kodeks honorowy.

cytuję Władysława Boziewicza:

ROZDZIAŁ I.

Osoby zdolne do żądania i dawania satysfakcji honorowej.

Art. l.

Pojęciem osoby, zdolnej do żądania i dawania satysfakcji honorowej albo krótko: osobami honorowymi lub z angielskiego: gentlemanami nazywamy (z wykluczeniem osób duchownych) te osoby płci męskiej, które z powodu wykształcenia, inteligencji osobistej, stanowiska społecznego lub urodzenia wznoszą, się ponad zwyczajny poziom uczciwego człowieka.

Uwaga: Określenie powyższe usuwa zatem kobietę z pod mocy obowiązującej przepisów honorowych, dając tem samem wyraz swej średniowiecznej genezie i czyniąc zadość zasadzie francuskiej, określającej kobietę, jako „impropre au duel”.

Władysław Boziewicz. Polski kodeks honorowy.

http://literat.ug.edu.pl/honor/kodeks.pdf

Osoba honorowa nie może odmówić zadośćuczynienia.

"Bóg Honor Ojczyzna" jest dewizą Wojska Polskiego, a jak wiadomo wojsko jest domeną mężczyzn. To właśnie honor pcha mężczyzn na wojny za wolność i godność kobiet.

PS: To właśnie dzięki honorowości Indianie niedali się zniewolić białemu człowiekowi - woleli umrzeć niż żyć w niewoli. Zawsze pozostaje wybór haniebnej niewoli, czy też śmierć.

--------------------------------------------------------------------------

Na zakończenie kilka filmów:

 

czy może lepiej tak?

 

Bo tak to chyba nie chcielibyśmy?

 

czy nawet tak:

 

Tak więc drogie Panie starajcie się wybierać jak najbardziej honorowych facetów, ale bez przesady:

Honorowe kobiety bronią czci i godności mężczyzn..
 

Komentarze   

 
Kobieta
0 #1 Kobieta 2011-09-04 17:21
Skoro kobiety nie są honorowe, to dlaczego mężczyżni chcą wobec nich stosować kodeks honorowy ?

Może kobiety nie mają honoru, ale maja dumę, która w tym paskudnym, zakłamanym i bezwartościowym świecie stroi na straży godności kobiety.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości