Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Środowisko Dom Szopa Waldemara Deski - prośba o nagłośnienie

Szopa Waldemara Deski - prośba o nagłośnienie

Drukuj

deska-waldemar-szopa-fot169_pzycienski_1201Prośba do dziennikarzy o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy.

by Artur Jan Milicki

Przed laty zainicjowałem prowokację o wielowątkowym charakterze. Dotyczyła jakości architektury i środowiska mieszkalnego ale także obowiązującego prawa i praktyki sądów na tle najważniejszych konstytucyjnych praw, czyli praw posiadających charakter bezwzględny: godności, wolności i własności. Dodatkowo chodzi o dyskryminację, wolność gospodarczą, interes publiczny i zwykłą sprawiedliwość.

W istocie jest to problem konstytucyjny, który 13 stycznia 2012 roku będzie przedmiotem rozprawy przed NSA a zaraz potem przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Sprawa o naruszanie podstawowych, obywatelskich praw jest istotna dla wszystkich, jej rozstrzygnięcie decyduje o jakości życia i relacji osoby z Państwem. Dotychczas nie było podobnej debaty. Ograniczano się do zgodnego stwierdzenia, że prawo wolności i własności można ograniczać, natomiast zasięgu tych ograniczeń jeszcze nie próbowano określić. Chociaż Konstytucja RP to definiuje: nienaruszalna jest istota tych praw, to jednak praktyka prawna pokazuje, że zapis ten pozostaje tylko na papierze.

Swoją prowokacją starałem się zwrócić na to uwagę. Przed Trybunałem Konstytucyjnym to udowodnię.

Ze względu na jego wagę istnieje potrzeba nagłośnienia i debaty. Nie można tego lekceważyć.

Proponuję więc artykuł rozmowę lub dyskusję. Chciałbym przedstawić opinii publicznej mój punkt widzenia jako skarżącego, jeszcze przed 13 stycznia. Obawiam się zlekceważenia jego istoty. Dostrzegam małe zainteresowanie problemem dotyczącym najważniejszych w hierarchii praw. Totalitarna spuścizna? Byłaby to powtórka rozprawy przed WSA, podczas której Sąd odmówił wysłuchania wszystkich argumentów tłumacząc się brakiem czasu. Skandal ...? czy tylko rutyna... a może zakorzenione dogmaty? O tym też chciałbym poinformować opinię publiczną.

Zależy mi na nagłośnieniu, boję się zlekceważenia.

Szopa Waldemara Deski - prośba o nagłośnienie
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Losowy produkt

19,68 PLN

6,77 PLN