Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Środowisko Dom Prezent na komunię świętą

Prezent na komunię świętą

Drukuj

alba-komunijnaWiele osób zastanawia się nad wyborem prezentu komunijnego, my zastanawiamy się czy w ogóle powinien być jakikolwiek prezent.

Niekiedy dzieci przekonuje się do komuni tym, że jest to fajna uroczystość bo dostaje sie dużo drogich prezentów, ale czy na pewno o to chodzi?

Czy prezenty komunijne nie powodują, że przeżycie religijne zostało całkowicie zastąpione tylko i wyłacznie oczekiwaniem na górę prezentów.

 

Odraczanie prezentów

Gdzie niegdzie stosuje się póxniejsze dawanie prezentów - tak że pierwszy dzień jest dla Boga, a prezenty dzieci otrzymują w późneijszych terminach, bądź to następnego dnia, czy też przy kolejnej wizycie.

Czy wstrzymanie prezentu na jeden dzień coś da? - szczerze mówiąc wątpimy - może nawet pogorszy, bo przedłuża wyczekiwanie dzieci na prezenty?

Dawanie przy kolejnej wizycie rozprasza całkowicie prezenty - zapobiega temu, że dzieci pierwszego dnia w szkole zaczynają od przechwalania się kto dostał drozszy i wiekszy prezent. Poza tym powoduje zacieśnianie więzów rodzinnych - jest powód do kolejnego spotkania się.

Zwyczaj konkurowania strojami

Innym złym zwyczajem jest konkuriowanie strojami - kupowanie droższych i coraz bardziej wyróżniających sie sukienek i garniturów

Kosciół wprowadzając alby po części zakończył ten niedobry zwyczaj strojenia się na komunię - w albach wszyscy wyglądają jednakowo - równo przed Bogiem.

Dawanie pieniędzy

Najprostsze, najłatwiejsze - dośc wymowne - idź sobie coś kup i nie zawracaj mi głowy - nie znam dziecka, nie wiem czym sie interesuje, nie chce mi się szukać prezentu, nie zależy mi. Niektórzy tłumaczą się, że nie potrafią kupować prezentów i będzie najlepiej jak ktoś sam sobie kupi, to co mu najlepiej pasuje. Ale czy obdarowany będzie mógł po latach wspomnieć, że ten oto prezent dostał właśnei od tego Wuja, czy Ciotki? Pieniądze złożone od wielu osób pozwalają kupić coś droższego, ale czy dziecko będzie pamiętać wszystkich od których dostało pieniądze?

A czy to jest taki wielki kłopot nauczyc sie kupować prezenty? - tak na prawdę trzeba sie tylko trcohę zainteresować tym kimś kogo chcemy obdarować. Przypadkowe pytanie o zainteresowanie, może dać nam nieocenioną wskazówkę jaki prezent powinniśmy kupić.

Podziękowanie za prezent czy za obecność?

Rodzice nie powinni zapominać, że dziecko powinno podziękować za wszystkie prezenty, a największym prezentem dla wszystkich dzieci powinna być sama obecność gości na uroczystości. Za prezenty należy podziękować dodatkowo. Nam bardzo odpowiada japoński zwyczaj obdarowywania sie, gdzie obdarowany dziękuje za prezent, sam też obdarowywuje drobnym upominkiem i chowa prezent gdzieś głeboko, tak żeby do końca uroczystości prezent nieprzesłaniał innych wydarzeń, żeby prezent nie zmienił nastoju.

Co z prezentem po uroczystości?

Czasmi obdarowywującym zależy, żeby prezent służył jak najdłużej, wówczas możemy się spodziewać, że przy najbliższej okazji będą wypatrywać jaki los spotkał ich prezent. Dobrze by było, żeby nie widzieli swojego prezentu leżącego w koncie pod stertą kurzu.

Ćwiczenie umysłowe

Otrzymując prezent zawsze powinniśmy zadać sobie pytanie - dlaczego ten ktoś kupił mi właśnie taki prezent? Co ten prezent dla mnie oznacza? Jaką wiadomosć za sobą niesie? Co chce nam przekazać obdarowywujący - to sie nazywa sztuką odczytywania prezentów - powinniśmy ja trenować zwłaszcza w stosunku do wszystkich prezentów, poza tym jednym jedynym i wymarzonym, gdzie obdarowujący doskonale nas z na i wręczenie tego wymarzonego prezentu może świadczyć o wielkiej miłości, aczkolwiek nei zawsze, bo może też świadczyć o dobrym wywiadzie i zamożności ;)

Jak zakończyć zwyczaj przechwalania sie prezentami? Może w ogóle nie dawać prezentów? - no tak, tylko który rodzić zgodzi sie, żeby jego dziecko zostało upokorzone tak bardzo w szkole, że nie będzie mogło pochwalić się najdroższym prezentem? tak wiele pytani - każdy z nas i tak wybierze własną drogę :)

Prezent na komunię świętą
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 300 gości