Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Środowisko Dom Pierwszy dzień wiosny - wiosenne porządki

Pierwszy dzień wiosny - wiosenne porządki

Drukuj

wiosenne-porzadkiWitajcie,

Tak, tak to właśnie dzisiaj jest pierwszy dzień wiosny - miejmy nadzieję, że dopisze nam pogodą i będziemy mogli rozpocząć wiosenne porządki.
Nie popwinniśmy zapomnieć także o utopieniu Marzanny.

Marzan(n)a, Mora, Morana, Morena, Marena, Śmiertka, Śmierć, Śmiercicha – słowiańska bogini symbolizująca zimę i śmierć, przez część badaczy uważana za demona.

Imię bogini wywodzone jest z praindoeuropejskiego rdzenia *mar-, *mor-, oznaczającego śmierć. Słowacka forma teonimu Ma(r)muriena sugeruje ewentualne związki z Marsem (Marmorem, Mamersem, Mamuriusem Veturiusem).

Śmierć Marzanny wraz z końcem zimy przeciwstawia ją symbolizującemu wiosnę Jaryle, który rodził się wraz z nadejściem wiosny

Należy pozaglądać do szaf, zeby zorientować się w ubraniach, których będziemy potrzebować z każdym dniem - coraz to lżejszych i przewiewnych.

Dawno temu podczas takich przedsiątecznych porzadków nasze babki bieliły ściany - może i nam by nie zaszkodziło odświeżyć ściany.

Nie zapomnijmy o oknach, tak żebyśmy mogli jak najlepiej cieszyć się słońcem wnikających do naszych domów poprzez przesroczyste okna.

Ale póki mamy jeszcze w miare mroźne noce, proponujemy wystawić niektóre rzeczy, poza dom, żeby się wymroziły, dzięki czemu łatwo pozbędziemy sie roztoczy - dotyczy szczególnie dywanów i innych mebli, które są tapicerowane. Po mrożeniu wystarczy tylko odkurzyć i cieszyć się mebelkami wolnymi od roztoczy kurzu domowego.

Pierwszy dzień wiosny - wiosenne porządki
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Nigdy nie można brač wody utlenionej ze zwykłą wodą. Brać na 1 szklankę wody destylowanej w czasie: 3 ...

  Czytaj więcej...

   
 • Soki warzywne i owocowe

  Nigdy ale to nigdy nie sypiemy cukru do sokow!!!!!!

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 701 gości