Gram Zdrowia

Sun
slonce.jpg

Mało kto z nas zdaje sobie sprawę jak bardzo istotne jest słońce dla naszych organizmów. Coraz częściej słyszymy nagonkę anty-słoneczną, w której straszy się nas, że słońce powoduje raka (czerniak złosliwy skóry), że nie powinnismy przesadzać ze słońcem. Mało kto raczy się pochylić nad tematem i sprawdzić, czy to rzeczywiście słońce jest takei niebezpieczne, czy może jakieś inne zachowania związane ze słonecznymi dniami, czy może woda przez nas pita mieć wpływ na odbiór słońca, a może nasza dieta ma też jakiś wpływ na słońce?

Tutaj postaramy się z innej strony spojrzeć na zagadnienia słoneczne.

Za wikipedią:

Słońce (łac. Sol) – gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie. Słońce to najjaśniejszy obiekt na niebie i główne źródło energii docierającej do Ziemi. Astronomiczny symbol Słońca to okrąg z punktem w środku: ☉ (Unicode: 2609) Słońce jest oddalone od Ziemi o około 150 mln km, leży w jednym z ramion spiralnych Galaktyki, 26 tysięcy lat świetlnych od jej środka i około 26 lat świetlnych od płaszczyzny równika Galaktyki.

Okrąża centrum Drogi Mlecznej z prędkością ok. 220-260 km/s w czasie ok. 226 milionów lat, co daje ponad 20 obiegów w ciągu dotychczasowej historii gwiazdy. Słońce jest gwiazdą ciągu głównego (V klasa jasności). Jego typ widmowy (G2) charakteryzuje biaława[1] barwa i obecność w widmie linii zjonizowanych i neutralnych metali oraz bardzo słabych linii wodoru[2].

Menu główne

Losowy produkt

39,36 PLN

79,95 PLN


Ostatnio na forum

No posts to display.

Komentarze

  • Flax oil - Polish Gold 1/4 Omega-3

    LeenLife E - Omega 3 w najczystszej postaci... Jedyny zarejestrowany w Polsce i na świecie nutraceutyk ...

    Read more...

Pokrewne

Gościmy

We have 106 guests online