Gram Zdrowia

Home Masters Uleszka Reinigung
Reinigung

Całość artykułu opracowano na podstawie książek prof. Michała Tombaka ("Droga do zdrowia", "Jak żyć długo i zdrowo" oraz "Czy można żyć 150 lat?"). Autor pisze między innymi:

Żeby pozbyć się prawdziwej przyczyny wielu chorób, trzeba w pierwszej kolejności wyprowadzić z organizmu wszystko to, co jak na wysypisku gromadziło się przez wszystkie lata. Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, ale życiowo niezbędne, dlatego że tylko czysty organizm, wolny od "wewnętrznego brudu", może funkcjonować harmonijnie i właściwie. Każdy etap oczyszczania będzie dawał odczuwalne wyniki. Po oczyszczeniu jelita grubego przestaną Państwa dręczyć wzdęcia brzucha, zaparcia, zgaga. Po wyczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie, pamięć, pojawia się blask w oczach, połysk włosów, przestaniecie się męczyć, pojawi się energia i siły. Oczyszczenie nerek powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i zanikają różne bóle w dolnej części brzucha. Oczyszczenie stawów spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli. Jeśli stawy nie były sprawne ruchowo i bolały, szczególnie przy zmianie pogody, to teraz będą sprawne i elastyczne. Oczyszczenie limfy i naczyń krwionośnych obroni nas przed infekcjami, zawałem, wylewem, żylakami i wieloma dolegliwościami, które czynią czasem życie nie do wytrzymania.

Przejdźmy zatem do metod oczyszczania wewnętrznego naszych organów.

Oczyszczanie organizmu składa się z siedmiu etapów, których kolejności należy bezwzględnie przestrzegać. Proszę także pamiętać, żo oczyszczenie organizmu nie przyniesie żadnych efektów, jeśli z rozpoczęciem oczyszczania organizmu nie wprowadzimy zasad odżywiania łącząc prawidłowo spożywane pokarmy (przeczytaj artykuł - "Jak powinniśmy jeść").

1. Oczyszczenie JELITA GRUBEGO
2. Odtworzenie prawidłowej FLORY BAKTERYJNEJ jelit.
3. Oczyszczenie WĄTROBY
4. Oczyszczenie KOŚCI I STAWÓW
5. Oczyszczenie NEREK
6. Oczyszczenie LIMFY I KRWI
7. Oczyszczenie NACZYŃ

Przy wyborze metody oczyszczania należy się kierować własną psychiką, stanem zdrowia, a także czystą codzienną ekonomią. Należy brać pod uwagę świeżość i dostępność produktów. Zwrócić należy uwagę na nasz zasób domowych "narzędzi" do obróbki produktów (prasy do wyciskania, miksery, wyciskarki do cytryn itp.), bo bez nich nie zrobimy nic lub utracimy część składników. Wybieramy tylko jeden ze sposobów oczyszczania i sporządzamy plan, w którym musimy zapisać terminy, czynności oraz, na własny użytek, kosztorys leczenia. Prof. Tombak pisze między innymi:

Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. To właśnie jest istotna przyczyna większości chorób. [...] Funkcjonujący nadal pod warstwą "brudów" układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie, stopniowo osiadając na ściankach naczyń krwionośnych i w stawach. [...] Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Na koniec dwie rady prof. Tombaka. Po pierwsze, wyrobić w sobie świadome pragnienie pozbycia się złogów, które są przyczyną wielu chorób. Po drugie, ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń, aby niechcący nie zaszkodzić sobie i osiągnąć większą korzyść.

Poniższy link prowadzi do oryginalnej strony, która poniżej została rozbita na poszczególne artykuły.

Oczyszczanie

Titelfilter     Anzeige # 
# Beitragstitel Zugriffe
1 ZEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA 17711
2 INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ 22762
3 Oczyszczenie naczyń krwionośnych 24023
4 Oczyszczenie limfy i krwi 22430
5 Oczyszczenie nerek 27879
6 Oczyszczenie kości i stawów 14823
7 Oczyszczenie wątroby 30282
8 Odtworzenie prawidłowej flory bakteryjnej 16935
9 Oczyszczenie jelita grubego 38309
10 Oczyszczanie organizmu 29075
 

Menu główne


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Pokrewne

Gościmy

Wir haben 193 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę,
swoją ascezę, swoje ciszę i swoje natchnienia.

Autor: Albert Camus