Gram Zdrowia

Home Masters Prof. Maria Dorota Majewska Vaccinations Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Print
There are no translations available.

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Sat, 18 Feb 2012 04:50:16 +0100
Subject : Fwd: PD: Wiadomości z frontu anty-GMO
============ Forwarded message ============

Witam,

Przekazuje ciekawe informacje dotyczace GMO, ktore wlasnie otrzymalam,. Wyglada, ze Europejczycy odniesli zwyciestwo w walce z kartelem Monsanto, ktory od lat zatruwa ludzkosc toksyczna, rakotworcza zywnoscia GMO.  Mam nadzieje, ze polscy rodzice odniosa podobne zwyciestwo w walce z kartelami farmaceutycznymi od lat trujacymi dzieci toksycznymi szczepionkami. 

Pozdrawiam

DM

-------

Dnia 15-02-2012 o godz. 0:48 napisał(a):

Dnia 14-02-2012 o godz. 19:21 Kampania Naturalne Geny napisał(a):


Elementy potencjalnie niebezpieczne zostały zablokowane.

Witamy,

przesyłamy kolejny newsletter kampanii "Naturalne Geny" realizowanej przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). Znajdziesz w nim najważniejsze informacje z frontu anty-GMO. Jeżeli nie chcesz go otrzymywać, zawsze możesz wypisać się klikając na link na dole.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Naturalne Geny


Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Firma Monsanto, produkująca nasiona genetycznie modyfikowanych zbóż poinformowała, iż zamyka swoje centrum badawcze w Cambridge w Wlk. Brytanii pracujące nad nowymi zmutowanymi odmianami pszenicy. Monsanto zapowiedziało również, iż odsprzedaje swoje spółki hodowlane znajdujące się w Czechach, Niemczech oraz Francji.

Decyzja ogłoszona została tuż przed planowanym przez władze brytyjskie wydaniem opinii na temat przyszłości GMO w Wielkiej Brytanii. Na decyzję tę wpłynął opublikowany właśnie przez brytyjskie ministerstwo rolnictwa raport wskazujący, że wcześniejsze poglądy o bezpieczeństwie upraw GMO okazały się fałszywe.

Czytaj dalej 


Protest przeciwko Monsanto w Nowym Jorku

2 lutego 2012 r. protestujący mieszkańcy Nowego Jorku utworzyli łańcuch osób trzymających tablice z poszczególnymi datami z jej historii, aby podkreślić fakt systematycznego naruszania prawa przez Monsanto. Choć pierwszą roślinę Monsanto zmodyfikowała dopiero w 1982 roku, to jej historia sięga początków 20 wieku.

Firmę założył w 1901 roku John Francis Queeny, weteran przemysłu farmaceutycznego. Już rok później Monsanto sprzedało swój pierwszy produkt Coca-Coli. Była to sacharyna, sztuczna substancja słodząca mogąca wywoływać raka. Protestujący przypomnieli także rolę Monsanto jako firmy, która przyczyniła się do wyprodukowania mieszanki pomarańczowej - herbicydu stosowanego przez armię amerykańską podczas wojny w Wietnamie, wywołującego poważne choroby i wady wrodzone.

Czytaj dalej 


Przedstawiciel INSPRO reprezentował Polskę podczas demonstracji na rzecz rolnictwa ekologicznego 

Marek Kryda z kampanii Naturalne Geny reprezentował Polskę podczas marszu przeciwników uprzemysławianiu rolnictwa i GMO, która odbyła się 21.01.2012 r. w Berlinie i zgromadziła 23 000 osób. Demonstracja ta odbywała się podczas największych targów żywnościowych na świecie GrĂźne Woche („Zielony Tydzień”) w stolicy Niemiec.

Rozmiar protestu, oddźwięk w mediach i zapowiedzi organizatorów wskazują na to, że być może mamy do czynienia z narodzinami nowego, rozległego ruchu społecznego, który będzie kluczowy dla rozwoju Europy. Protesty pod hasłem „Mamy tego dosyć. Gospodarstwo zamiast przemysłu.” („Wir haben es satt”), może odegrać podobną rolę w gospodarce niemieckiej, jak ruchy antyatomowe, zmieniając jednocześnie rolno-spożywczy krajobraz Europy.

Protestujący zażądali od kanclerz Merkel całkowitej zmiany polityki rolnej.

Czytaj dalej 


Świat naukowy ostrzega przed GMO - apel do prezydenta

Poniżej publikujemy apel polskich naukowców skierowany w grudniu 2011 do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz do prezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Michała Kleibera, dotyczący legislacji upraw GMO w Polsce.

Sygnatariusze tego apelu zwracają uwagę, że w debacie wokół GMO ujawniają się postawy dalekie od etycznie poprawnej postawy naukowej. Co więcej, polski rząd korzysta z rad ekspertów, którzy pozostają w ewidentnym konflikcie interesów, będąc przedstawicielami organizacji finansowanych przez firmy produkujące nasiona GMO.

Czytaj dalej


Kampanię "Naturalne geny" prowadzi:

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

ul. Więckowskiego 33/107
90-734 Łódź

http://mail.freshmail.pl/c/j9mu7mhe7n/jeonj4jgcp/

Wesprzyj nas:

 

Wpłać darowiznę – Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Łodzi, nr konta: 11 8784 0003 0005 0010 0013 0001.

Przekaż 1% swojego podatku – KRS 0000191928.

Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii
 

Menu główne


Ostatnio na forum

No posts to display.

Komentarze

  • Flax oil - Polish Gold 1/4 Omega-3

    LeenLife E - Omega 3 w najczystszej postaci... Jedyny zarejestrowany w Polsce i na świecie nutraceutyk ...

    Read more...

Gościmy

We have 405 guests online

Cytat

There are no translations available.

Ratowanie człowieka jest jak narkotyk jeśli choć raz osiągnąłeś sukces, przeżyłeś radość powrotu kogoś do życia i zdrowia, będziesz to już robił zawsze nawet jeśli kiedyś spotka Cię porażka.