Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Prof. Maria Dorota Majewska Szczepienia Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Drukuj

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Sat, 18 Feb 2012 04:50:16 +0100
Subject : Fwd: PD: Wiadomości z frontu anty-GMO
============ Forwarded message ============

Witam,

Przekazuje ciekawe informacje dotyczace GMO, ktore wlasnie otrzymalam,. Wyglada, ze Europejczycy odniesli zwyciestwo w walce z kartelem Monsanto, ktory od lat zatruwa ludzkosc toksyczna, rakotworcza zywnoscia GMO.  Mam nadzieje, ze polscy rodzice odniosa podobne zwyciestwo w walce z kartelami farmaceutycznymi od lat trujacymi dzieci toksycznymi szczepionkami. 

Pozdrawiam

DM

-------

Dnia 15-02-2012 o godz. 0:48 napisał(a):

Dnia 14-02-2012 o godz. 19:21 Kampania Naturalne Geny napisał(a):


Elementy potencjalnie niebezpieczne zostały zablokowane.

Witamy,

przesyłamy kolejny newsletter kampanii "Naturalne Geny" realizowanej przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). Znajdziesz w nim najważniejsze informacje z frontu anty-GMO. Jeżeli nie chcesz go otrzymywać, zawsze możesz wypisać się klikając na link na dole.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Naturalne Geny


Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Firma Monsanto, produkująca nasiona genetycznie modyfikowanych zbóż poinformowała, iż zamyka swoje centrum badawcze w Cambridge w Wlk. Brytanii pracujące nad nowymi zmutowanymi odmianami pszenicy. Monsanto zapowiedziało również, iż odsprzedaje swoje spółki hodowlane znajdujące się w Czechach, Niemczech oraz Francji.

Decyzja ogłoszona została tuż przed planowanym przez władze brytyjskie wydaniem opinii na temat przyszłości GMO w Wielkiej Brytanii. Na decyzję tę wpłynął opublikowany właśnie przez brytyjskie ministerstwo rolnictwa raport wskazujący, że wcześniejsze poglądy o bezpieczeństwie upraw GMO okazały się fałszywe.

Czytaj dalej 


Protest przeciwko Monsanto w Nowym Jorku

2 lutego 2012 r. protestujący mieszkańcy Nowego Jorku utworzyli łańcuch osób trzymających tablice z poszczególnymi datami z jej historii, aby podkreślić fakt systematycznego naruszania prawa przez Monsanto. Choć pierwszą roślinę Monsanto zmodyfikowała dopiero w 1982 roku, to jej historia sięga początków 20 wieku.

Firmę założył w 1901 roku John Francis Queeny, weteran przemysłu farmaceutycznego. Już rok później Monsanto sprzedało swój pierwszy produkt Coca-Coli. Była to sacharyna, sztuczna substancja słodząca mogąca wywoływać raka. Protestujący przypomnieli także rolę Monsanto jako firmy, która przyczyniła się do wyprodukowania mieszanki pomarańczowej - herbicydu stosowanego przez armię amerykańską podczas wojny w Wietnamie, wywołującego poważne choroby i wady wrodzone.

Czytaj dalej 


Przedstawiciel INSPRO reprezentował Polskę podczas demonstracji na rzecz rolnictwa ekologicznego 

Marek Kryda z kampanii Naturalne Geny reprezentował Polskę podczas marszu przeciwników uprzemysławianiu rolnictwa i GMO, która odbyła się 21.01.2012 r. w Berlinie i zgromadziła 23 000 osób. Demonstracja ta odbywała się podczas największych targów żywnościowych na świecie GrĂźne Woche („Zielony Tydzień”) w stolicy Niemiec.

Rozmiar protestu, oddźwięk w mediach i zapowiedzi organizatorów wskazują na to, że być może mamy do czynienia z narodzinami nowego, rozległego ruchu społecznego, który będzie kluczowy dla rozwoju Europy. Protesty pod hasłem „Mamy tego dosyć. Gospodarstwo zamiast przemysłu.” („Wir haben es satt”), może odegrać podobną rolę w gospodarce niemieckiej, jak ruchy antyatomowe, zmieniając jednocześnie rolno-spożywczy krajobraz Europy.

Protestujący zażądali od kanclerz Merkel całkowitej zmiany polityki rolnej.

Czytaj dalej 


Świat naukowy ostrzega przed GMO - apel do prezydenta

Poniżej publikujemy apel polskich naukowców skierowany w grudniu 2011 do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz do prezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Michała Kleibera, dotyczący legislacji upraw GMO w Polsce.

Sygnatariusze tego apelu zwracają uwagę, że w debacie wokół GMO ujawniają się postawy dalekie od etycznie poprawnej postawy naukowej. Co więcej, polski rząd korzysta z rad ekspertów, którzy pozostają w ewidentnym konflikcie interesów, będąc przedstawicielami organizacji finansowanych przez firmy produkujące nasiona GMO.

Czytaj dalej


Kampanię "Naturalne geny" prowadzi:

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

ul. Więckowskiego 33/107
90-734 Łódź

http://mail.freshmail.pl/c/j9mu7mhe7n/jeonj4jgcp/

Wesprzyj nas:

 

Wpłać darowiznę – Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Łodzi, nr konta: 11 8784 0003 0005 0010 0013 0001.

Przekaż 1% swojego podatku – KRS 0000191928.

Monsanto wycofuje się z Wielkiej Brytanii
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości