Gram Zdrowia

Home Medycyna Stomatologia Biologiczne Leczenia miazgi, ozębnej i okostnej zębów stałych

Biologiczne Leczenia miazgi, ozębnej i okostnej zębów stałych

Drukuj

biologiczne-leczenie-miazgi-okostnej wodorotlenek wapnaPoszukuję stomatologów w Warszawie, którzy stosują metodę Biologicznego leczenia miazgi, ozębnej i okostnej zębów stałych według książki Lucyny i Jana Źuchowskich.

Metoda biologicznego leczenia miazgi polega na umieszczeniu na odłonietej miazdze lekarstwa składającego się z wodorotlenku wapnia (Calasept lub Biopulp), nastepnie wodorotlenek-wapńia musi być przykryty szczelnie w 100% np. przy pomocy Tubulitec Liner.

Wodorotlenek wapnia dzięki bardzo wysokiemu odczynowi ph w okolicach 12,5pH odpowiada za pobudzenie miazgi do sklerotyzacji wapna i odbudowy zęba (dokładnie mostu zębiny). Niezwykle istotne w tej metodzie jest utrzymanie przez jak najdłuższy czas maksymalnie wysokiego odczynu. Dlatego wodorotlenek wapnia powinien być uszczelniony, tak żeby wilgotne środowisko buzi nie powodowało obniżenia pH. Obniżenie odczynu nawet o jeden stopień do 11,5pH może spowodować brak oczekiwanego rezultatu.

Wodorotlenek wapnia powinien należeć do grupy nietwardniejących, ponieważ twardniejące mają co najwyżej odczyn sięgający do 11pH.

Wodorotlenek powinnien być szczelnie zapakowany gdyż jako jedna z silniejszych zasad bardzo szybko wchodzi w reakcje z CO2 (dwutlenkiem węgla) i przestaje być skuteczny. Dlatego preferowaną będzie psotać w strzykawce (Calasept), która chroni przed karbonizacją. Forma sproszkowana do rozrobienia z wodą przy dłuższym przechowywaniu traci swoje własności szybciej.

Państo Żuchowscy zalecają uszczelanianie przy pomocy Tubulitec Liner - jest to produkt w postaci płynnej, który nakłada się przy pomocy zwilżonego wacika. Zaraz po nałożeniu preparat łączy się z wodorotlenkiem wapnia tworząc bardzo szczelną błonkę w kolorze żółtym. Błonka dzięki polistyrenowi z Tubulitec Liner powoduje, że nie zostanie nadtrawiona przez żaden kwas organiczny i dzięki temu wodorotlenek wapńia nie będzie rozmywany.

Dzięki tej metodzie można wyleczyć zęby, które nierzadko są usmiercane tzw. leczeniem kanałowym. Metoda niestety nie jest popularna wśród wiekszości stomatologów.

Gorąco polecam do przeczytania książki Państwa Lucyny i Jana Żuchowskich "Biologiczne Leczenia miazgi , ozębnej i okostnej zębów stałych" - bardzo bogato ilustrowana dokładnie opisuje krok po kroku sposoby leczenia biologicznego.

Fragment książki można pobrać z adresu:

www.tps.elamed.pl/strona-numer-10-2005-10170.html

Biologiczne Leczenia miazgi, ozębnej i okostnej zębów stałych
 

Komentarze   

 
Marta
0 #1 Marta 2012-05-22 21:42
I jak udało Ci się znaleść kogoś takiego w Warszawie? to intrygujące, zwłaszcza że u mnie leczenie kanałowe nigdy nie jest skuteczne :(
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości