Gram Zdrowia

Home Medycyna Estetyczna Fraxel laser - odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek

Fraxel laser - odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek

Drukuj

Fraxel-laser-wygladzanie-zmarszczekLaser Fraxel jest formą częściowego leczenie laserem, który jest używany do poprawienia elastyczności skóry i tekstury. Może być również uważana za jedną z form laserowy. laser Fraxel może być stosowany w leczeniu zmarszczek, zmarszczki, blizny potrądzikowe, zniszczenie słoneczne, przebarwienia i inne ostuda (przebarwienia).Jest głównie używany przez kobiety i mężczyzn powyżej 40 którzy cierpią z powodu problemów ze skórą, mimo, że jest tendencja wzrostowa młodych ludzi i młodzieży korzystania z takich zabiegów, jak również do poprawy warunków ich skóry.


Rodzaje Fraxel laser

Obecnie istnieją trzy rodzaje lasera Fraxel, że można wybierać.

Fraxel re:pair: to jest najpotężniejszym laserem spośród trzech opcji i przyniesie radykalną poprawę w condiiton skóry. Jednak czas zwrotu będzie znacznie dłuższa i po zabieg pielęgnacyjny, będą musiały być bardziej intensywne. Większość zdjęć przed i po przejściu przez pacjentów Fraxel re: pair wykazały znaczną poprawę ich skóry. W przeciwieństwie do innych Fraxel zabiegi laserowe, które wymagają wielu sesji, Fraxel re: pair to jeden zabieg czasu.Fraxel re: re sklepie lub Fraxel: dobrze: te dwa rodzaje zabiegi laserowe są odpowiednie dla pacjentów z łagodną skóry. W takich przypadkach wyniki mogą być dość znaczne, jak również. W przypadku tych dwóch zabiegów, trzeba uczestniczyć w wielu sesji, począwszy od 3-6 razy. Plusem jest to, że nie ma przestojów jak pacjenci mogą natychmiast wznowić normalną routinues po zabiegu laserowej zostały przeprowadzone.


fraxel-laser-maszynaJak działa laser Fraxel lub to, co jest Fraxel laser

Przed wyjazdem do pracy jak Fraxel laser, tutaj są trzy podstawowe elementy, które należy w ramach:

* Naskórka, Äîthe zewnętrznej warstwy naszej skóry
* Skóry właściwej, Äîsub warstw skóry, które zawierają kolagenu i elastyny
* Mikroskopijne kolumny laser, Äîrebuilding skórę od wewnątrz

Pod naskórka, które nasz naskórek leży złożona sieć kolagenu i elastyny. Te dwa składniki są białkami, które pomagają utrzymać naszą skórę będzie młody i mocno. Kiedy nasza skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych lub jak wiek, tych białek zepsuje, co w naszej skórze szuka wieku i zwiotczenie.

Co może zrobić laser Fraxel jest zastosowanie mikroskopijnych kolumn laser penerates głęboko w warstwę pod skór stworzyć małe rany. Dzięki temu nasz organizm w naturalny sposób odpowiedzi na te rany i rozpocząć ich leczenie. xpedites ciała AOS przebudowę kolagenu i elastyny, co powoduje zaostrzenie, świeższa, skóra bardziej młodzieńczy wygląd. W ten sposób leczenia Fraxel tworzy nową skórę od wewnątrz.

Dobrą rzeczą jest laser Fraxel precyzji. Ze względu na wykorzystanie mikroskopijne lasery, aby nie zniszczyć wszystkie obszary, z wyjątkiem tych, których chcemy się poprawić. Poprawia to poziom odzysku, gdyż nie powierzchnia nie trzeba będzie leczyć, w odróżnieniu od normalnej procedury laser, gdzie cały teren jest traktowany z lasera.


Czy Fraxel laser skuteczne

Skuteczność Fraxel zależy głównie od doświadczenia chirurga i stosowania właściwego leczenia w prawo problemów. Mimo to, trzeba być ostrożnym, chirurga lub w klinice, że jesteś na leczenie w Według nieoficjalnych badanie 394 pacjentów, 54% odpowiedziało, że Fraxel leczenie było skuteczne. Oznacza to, że tylko 50% lekarzy jest w stanie stosować skuteczne techniki. Dlatego lepiej zatrudnić lekarza, który ma doświadczenia w ten sposób. Najbardziej prosty sposób jest do żądania przed i po obrazy Fraxel laser pacjentów. W ten sposób jest patrzeć na gości, aby zobaczyć, który dobrze experiene z lekarzami, że podejmowały. W następnych artykułach będziemy patrząc na opinie i rekomendowanie najlepszych Fraxel laser lekarzy w różnych państwach i krajach od państw i miast w USA, takich NYC, Arizona do miast europejskich, takich Londynie w Wielkiej Brytanii, w Atenach w Grecji, Madryt w Hiszpanii, nawetkrajach azjatyckich, takich jak Singapur, Malezja, Tajlandia, itp. Jeśli widzisz informacji o niektórych krajach, proszę zostawić komentarz, abym mógł wrócić do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

 

Mechanizm działania:

FRAXEL to laser emitujący światło o  długości 1550nm, którego energia  jest absorbowana przez zawartą w komórkach  naskórka i skóry właściwej wodę. Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze dzięki głowicy  skanującej. FRAXEL nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje” ja tysiącami mikroskopijnych „igieł”. Powstają fragmentaryczne (fractional- stad nazwa metody), mikroskopowe uszkodzenia (MTZ- microthermal treatment zones) skóry spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Jest to możliwe dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki,  co  pozwala na  szybką odnowę.

Gęstość impulsów jest  precyzyjna i regulowana na całej powierzchni działania. Laser FRAXEL wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem (do 2mm), tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować.

Sumując, FRAXEL umożliwia wymianę pewnej puli komórek skóry starych wiekiem lub uszkodzonych procesem chorobowym na zupełnie nowe zdrowe komórki.

Przebieg zabiegu:

Parametry wykonania zabiegu (wartość energii, ilość przejść przez skórę, powierzchnia „pokrycia” skóry dziurkami) uzależniona jest od problemu i okolicy zabiegowej.

W trakcie zabiegu lekarz „dziurkuje” skórę impulsami lasera za pomocą głowicy. Ilość „przejść” przez skórę może wahać się od 6 do 10. W trakcie jednego zabiegu „dziurkuje” się ok. 20-25% leczonej powierzchni skóry. Dzięki temu zachowujemy pozostałe 75-80% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia.

Zabieg jest dość bolesny. Wrażenia są porównywalne do uczucia wbijania setek rozgrzanych igiełek w skórę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu lokalnym (krem EMLA), można także zastosować zewnętrzne aparaty schładzające skórę w trakcie zabiegu (cooler).

Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Może wystąpić pieczenie, świąd, skóra jest napięta i sucha. Stan taki utrzymuje się ok. 2-3 dni. Następnie pojawia się drobnopłatowe złuszczanie naskórka – jest to wynik ewakuacji martwych komórek skóry na zewnątrz. Dodatkowo procesowi gojenia może towarzyszyć delikatne zbrązowienie naskórka, utrzymujące się do 2 tygodni. Pełny rezultat zabiegu widoczny jest po ok. 4-5 tygodniach. Aby uzyskać najlepsze efekty należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach 3-6 tygodni. Przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry będzie trwała jeszcze przez 6-12  miesięcy  po zabiegu.

Postępowanie po zabiegu:

 • pielęgnacja skóry łagodnymi kremami nawilżającymi i regenerującymi (np. Cicalfate Avene, Hydrabio Bioderma itp.),
 • ochrona przeciwsłoneczna – stosowanie kremów z SPF > 30 przez okres ok. 4 tygodni po zabiegu,
 • makijaż: można wykonać już następnego dnia po zabiegu,
 • rekonwalescencja społeczna: 1-3 dni, ale zazwyczaj już następnego dnia po zabiegu można powrócić do pracy;

Efekty niepożądane:

Nie opisano dotychczas żadnych trwałych działań niepożądanych (blizny, infekcje) terapii laserem FRAXEL. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się przejściowo niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień (gł. u pacjentów z ciemniejszą karnacją).

Wskazania:

 • blizny potrądzikowe:
  - zanikowe, zapadnięte
  - bibułkowate (cienkie)
  - drobne wypukłe, przymieszkowe przypominające prosaki
 • odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,
 • usuwanie drobnych zmarszczek okolicy oczu,
 • poprawa owalu twarzy,
 • poprawa gęstości i sprężystości skóry,
 • zamykanie rozszerzonych porów,
 • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenie słoneczne,
 • rozstępy,
 • wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie,
 • usuwanie przebarwień (melasma, inne dyschromie),
 • modelowanie zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych;

Przeciwwskazania:

 • terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami,
 • nowotwory skóry,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry,
 • przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
 • świeża opalenizna (na tydzień przed zabiegiem),
 • okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym,
 • blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii Fraxelem!

Skóra ze skłonnością do uczuleń i naczynkowa nie są przeciwwskazaniem do leczenia Fraxelem!

Okolice najczęściej poddawane terapii:

 • twarz (fotoodmładzanie, blizny potrądzikowe, przebarwienia) – można wykonywać zabiegi na fragmenty skóry twarzy, np. tylko policzki, tylko czoło, tylko okolica ust,
 • szyja (zmarszczki, fotoodmładzanie),
 • dekolt (fotoodmładzanie, utrata jędrności),
 • grzbiety rąk (fotoodmładzanie),
 • okolica oczu (zmarszczki),
 • plecy (blizny potrądzikowe, przebarwienia),
 • brzuch (rozstępy, wiotkość pociążowa skóry);

Bezpieczeństwo:

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji.

Skuteczność:

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel® Laser "cofnie wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.

Lasery frakcyjne:

Nazwa FRAXEL® zarezerwowana jest dla lasera produkowanego przez amerykańską firmę Reliant. Pierwsze próby z tym urządzeniem rozpoczęły się w 2001 roku. W roku 2004 uzyskał on aprobatę FDA do odmładzania skóry okolicy oczu i usuwania przebarwień, w 2005 do fotoodmładzania i leczenia melasmy, a w 2006 do usuwania blizn potrądzikowych. Uzyskanie certyfikacji FDA oznacza, że jego bezpieczeństwo i skuteczność są poparte licznymi badaniami (opublikowanymi w naukowej prasie), znane i przewidywalne. Główna różnica w mechanizmie działania Fraxela i innych laserów frakcyjnych polega na tym, że Fraxel „dziurkuje” skórę w sposób płynny, co pozwala na jednorodne, równomierne i precyzyjne pokrycie otworkami leczonej skóry. Inne lasery frakcyjne stosują głównie technikę stemplowania, podczas której trudniej uzyskać idealnie równomierny i spójny efekt.

Fraxel laser - odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek
 

Komentarze   

 
Guest
0 #1 Guest 2014-01-17 10:30
moim problemem byly blizny potradzikowe na twarzy,ktorych nie przykrywal makijaz a wrecz wygladalo duzo gorzej.Lekarz do ktorego chodze na inne zabieg dr Miracki zaproponowal mi wlasnie laser na blizny.Musialam przejsc pare zabiegow malo przyjemnych,sko ra sie luszczyla byla zaczerwieniona ale blizny po 3 zabiegu ulegly zmniejszeniu.TE raz moge sie umalowac i nie wyglada to tak zle.Polecam
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 242 gości