Gram Zdrowia

Home Medycyna Dermatologia Cosmelan - przebarwienia skóry, plamy

Cosmelan - przebarwienia skóry, plamy

Drukuj

Co to jest Cosmelan?

Cosmelan jest agentem odbarwiającym, który działa poprzez zmniejszenie produkcji melaniny w skórze. Melanina jest odpowiedzialna za ciemnienie skóry.

Cosmelan jest obecnie wykorzystywana by rozjaśnić (depigmentować) skórę. Posiada zdolność do hamowania enzymu (tyrozynazy), który uczestniczy w procesie i powoduje ciemnienie skóry poprzez wytwarzanie melaniny. Cosmelan prowadzi do zmniejszenia syntezy melaniny, a tym samym do zmniejszenia ciemnienia skóry.

cosmelan-zestaw

Jak działa Cosmelan?

Cosmelan hamuje enzym zwany tyrozynaza, który bierze udział w produkcji melaniny. Cosmelan jest stosowany bezpośrednio na skórze.

Jak sprzedaje się Cosmelan?

Składniki są sprzedawane jako Cosmelan Pack.

Cosmelan 1 - Krem (10g), które zawiera następujące składniki:

 • Kwas azelainowy, kwas kojowy, kwas fitynowy, kwas askorbinowy, Arbutine, dwutlenek tytanu

cosmelan2-przebarwienia-skory

Cosmelan 2 - Krem konserwujacy (30g), który zawiera następujące składniki:

 • Dwutlenek tytanu, kwas kojowy, kwas fitynowy, kwas askorbinowy

Mesoestetic - Krem Hydra Vital Factor K (50 ml). Ten zestaw zawiera następujące składniki:

 • Hydro odżywczy krem do twarzy i szyi. Hydroviton, witamina K, witamina E, płyn owodniowy, gliceryna, olej silikonowy.

Wstępna procedura z Cosmelan?

Wstępny zabieg Cosmelanu odbywa się zawsze w klinice. Pierwszy etap dotyczy oceny typu skóry przez lekarza. Oczyszczanie skóry odbywa się przy pomocy wody i produktów zawierających aceton. Czyszczenia usuwa wszystkie martwe komórki i inne zaskórniki.

Po oczyszczeniu skóry nakłada się Cosmelan 1. Maseczka jest pozostawiana w sumie na 4-8 godzin w zależności od typu skóry. Po tym, zabiegu można wrócić do domu z maseczką. Po upłyniciu czasu, masecyka jest usuwana wod i neutralnzmi środkami czyszczączmi.

Bezpośrednio po oczyszczeniu twarzy, nalez zastosować krem Mesoestetic Hydra-vital factor K.

Jak podtrzymać efekt Cosmelanu?

Drugim etapem jest program podttrzymzwania efektu w domu. Składa się z codziennego stosowania kremu Cosmelan 2. Krem nakłada się 2-3 razy dziennie, przez pierwsze dwa tygodnie po zastosowaniu maski, a następnie raz dziennie. Zaleca się ciągłe codzienne używanie dla uzyskania najlepszego rezultatu.

Kiedy można zobaczyć rezultaty Cosmelan?

W większości przypadków uszkodzenia skóry zaczynają znikać w ciągu pierwszego tygodnia od rozpoczęcia leczenia. Im ciemniejsza skóra, tym dłuższy czas potrzebny na zniknięcie plam. Zdrowa i lśniąca skóra zaczyna pojawiać się w ciągu 2-3 tygodni. W większości przypadkwów ciemne przebarwione miejsca znikają w ciągu 4-6 tygodni.

Czego można się spodziewać po pierwszym zabiegu?

 • skóra zmieni kolor na czerwony, u większości osób i mogą pojawić się zaczerwienienia jak poparzenie słoneczne
 • dla tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę może wystąpić uczucie swędzemoa, które ywzkle ustpuje w ciągu 48 godzin
 • Większość będzie odczuwać lekkie pieczenie i swędzenie skóry, jest to normalne uczucie, naturalna część tego procesu. Objawy te ustaną w ciągu 24-48 godzin
 • Aby ograniczyć swędzenie i pieczenie, zaleca się zastosować krem Mesoestetic Hydra-K, który jest istotnym czynnikiem w razie potrzeby.

Po pierwszych 48 godzin, objawy kliniczne ustąpią, w większości przypadków. Wystąpi łuszczenie się skóry, zaczerwienienie i wkrótce stara skóra zostanie zastąpiona normalną zdrową skórą. Wszystkie czerwone plamy znikną w ciągu najbliższych kilku dni.

Czy są jakieś środki ostrożności, zanim zastosuje się Cosmelan?

Przed zastosowaniem Cosmelanu nie można używać kwasu glikolowego, ani żadnych produktów w których znajduje się kwas glikolowy jako składnik. Jeśli ktoś używał wcześniej to trzeba poczekać co najmniej tydzień przed użyciem Cosmelanu przy leczeniu (depigmentacji).

Co należy wiedzieć o Cosmelanie?

Leczenie (depigmentacja) rozpoczęta w klinice musi być kontynuowane w domu, codziennie, zgodnie z wytyczonymi wskazaniami. Leczenie nie może być przerwane w żadnym wypadku w trakcie całego wyznaczonego terminu.

Czy Cosmelan może być łączony z innymi lekami?

Nie, to jest bardzo duże NONO!. To jest całkowicie zabronione żeby łączyć Cosmelan lz innymi lekami na odbarwienia, a wyniki łaczenia mogą być nieprzewidywalne i niegwarantowane.

Jakie zmiany skóry mogą być leczone przez Cosmelan?

 • obszary przestarzałej skóry
 • skazy twarzy od nadmiernej pigmentacji
 • przebarwienia skóry
 • melasma
 • chloasma
 • blizny po trądziku

Jakie części ciała mogą być traktowane przez Cosmelan?

 • twarz
 • piersi i okolice brodawek
 • brzuch
 • ręce i nogi

Jakie są zalety Cosmelanu?

Leczenie Cosmelanem zapewnia liczne korzyści w porównaniu do innych dostępnych produktów na odbarwienia:

 • jest skuteczne w leczeniu melasma
 • jest bardzo skuteczne w leczeniu cholasma
 • procedura jest nieinwazyjna i bezbolesna
 • bardzo szybko pojawiające się rezultaty
 • może być stosowane na wszystkich typach skóry, bez względu na wrażliwość
 • zawiera bardzo słeby peeling skóry, a tym samym ma minimalne skutki uboczne
 • może być stosowana przez cały rok
 • skuteczne dla osób z bliznami po trądziku i czerwonych przebarwieniach skóry
 • nie zawiera żrących (kaustycznych) chemikalii
 • jest bezpieczne i skuteczne

Jakie są wady Cosmelanu?

Leczenie ma charakter tymczasowy i musi być powtarzane dla utrzymania efektu.

Jest to kosztowne, ale tańsze od innych zabiegów chirurgicznych.

Czego można się spodziewać po zastosowaniu Cosmelan?

W 99% przypadków problemy skórne poprawiają się o 95%.

Już po tygodniu od rozpoczęcia leczenia (depigmentacji) Cosmelan,em większość osób będzie mogła zauważyć znaczną poprawę koloru i konsystencji ich skóry. Nowe barwa i zdrowa skóra pojawi się w 3-6 tygodni.

Czy skóra jest łuszczona przez dłuższy czas?

Nie, łuszczenie się skóry obserwuje się zwykle u osób o wrażliwej skórze. Z czasem zmniejsza się łuszczenie. Aby zmniejszyć łuszczenie się skóry, należy stosować krem Mesoestetic Hydra-vital factor K. Krem należy stosować co 2-4 godziny w dni, kiedy łuszczenie jest dokuczliwe.

Czy Cosmelan działa tak samo jak peeling agent?

Nie, peeling zazwyczaj używają kwasów do usuwania niechcianego naskórka. Peeling ma więcej skutków ubocznych i może powodować długotrwały dyskomfort. Cosmelan jest agentem depigmetacyjnym który hamuje powstawanie melaniny w skórze, substancją chemiczną, która przyciemnia skórę. Cosmelan jest bardzo lekkim agentem peelingującymt. Zabieg jest bezbolesny w przeciwieństwie do agentów peelingujacych skórę.

Co się stanie jeśli nie można stosować Cosmelanu codziennie?

Niewiele jeśli od czasu do czasu nie zastosujemy danego dnia. Produkt ten jest bardzo uniwersalny i może być włączony do swojego stylu życia. Nie zaleca się Cosmelan odstawiać na dłuższy czas - w przeciwnym razie uszkodzenia skóry powrócą.

Czy Cosmelan można używać nieprzerwanie przez cały rok?

Tak, Cosmelan może być używany przez cały rok.

Czy uszkodzenia skóry i plamy powrócą, jeśli zaprzestaniemy używania Cosmelanu?

Tak, niestety Cosmelan jest tylko rozwiązaniem tymczasowym. W celu uniknięcia powrotu uszkodzenia skóry z powrotem, to konieczne jest zastosowanie Cosmelan regularnie. Kiedy Cosmelan nie jest używana, blokada przeciwsłoneczna powinna być stosowana.

Jakie działania są wymagane po zabiegu Cosmelanem?

Zaleca się wizytę kontrolną 2-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Później w odstępach miesięcznych, przez okres 3-6 miesięcy. Inne konsultacje w miarę potrzeb.

Jaki jest koszt Cosmelanu?

Pakiet Cosmelanu z zabiegiem wstępnym za granicą kosztuje około 600 dolarów - 800 dolarów.

W Polsce sam pakiet bez zabiegu można kupić w okolicach 1000pln na Allegro.

Cosmelan - przebarwienia skóry, plamy
 

Komentarze   

 
Isia
0 #8 Isia 2015-11-04 11:16
Zastosowałam cosmelan - 2 lata temu. Przez cały ten czas systematycznie - zgodnie z zaleceniami stosuję cosmelan 2 dwa razy w tygodniu. Unikam też słońca. Jeśli zauważam jakąś zmianę, nakładam przez dwa lub trzy dni grubszą warstwę tego kremu i wszystko znika. Jestem zachwycona tym kosmetykiem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Anna
0 #7 Anna 2015-01-02 14:19
Widocznie zabieg został źle przeprowadzony a być może twoja cera w ogóle nie klasyfikowała się do zabiegu. Ja miałam przeprowadzony ten zabieg w ArtClinique i wszystko przebiegło tak jak tego oczekiwałam. Plamy znacznie się zmniejszyły, jestem mega zadowolona.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Justyna
+1 #6 Justyna 2014-11-06 21:20
Analizę składu cosmelanu 2 zrobiłam na swoim blogu, zainteresowanyc h zapraszam: http://przecietnapolka.blogspot.com/2014/10/cosmelan-2-cudo-na-przebarwienia.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
-2 #5 Guest 2014-10-15 20:05
:sigh: ja zrobiłam sobie w tamtym roku koszt w klinice derm.1500 zł.po 3 miesiącach plamy zaczeły powoli się znowu pojawiać mimo stosowania filtrów nieopalania twarzy (kapelussz okulary)
efekt pół roku po, plam na buzi mam trzy razy więcej!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!n ie polecam !!!!!!!!lepiej pieniążki wydać na dobrej jakości kosmetyki tuszujące niedoskonałości !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
+3 #4 Guest 2014-04-20 10:15
hej
ja jestem pozabiegu mija juz4tydz i plamy zniknely ale nie wszystkie.mam pytanie bo zostal mi cosmelan2 i mam go dalej uzywac na cala twarz i czy moge na to nalozyc podklad
pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
urszula
0 #3 urszula 2013-06-10 17:17
niestety żadnej zmiany nie widzę jestem totalnie rozczarowana!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
asika
+1 #2 asika 2013-03-25 19:13
ja jestem trzy tygodnie po zabiegu i jestem mega zadowolona :) wszystkie plamy zniknęły, a skora twarzy wyglada zdecydowanie mlodziej. Dalej stosuje cosmelan2, ale efekt przeszedl moje oczekiwania. Każdej lasce która ma taki problem polecam ten zabieg. w krakowie mogę polecic osrodek na kazimierza wielkiego. :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
agnieszka
+2 #1 agnieszka 2012-04-19 21:43
:lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 260 gości