Gram Zdrowia

Home

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi

Print
There are no translations available.

jean-claude-mas-implanty-silikonowe-piersiSzokujące wyznanie szefa francuskiej firmy produkującej sztuczne piersi. Ukrywający się przez śledczymi Jean-Claude Mas (72 l.) przez swego adwokata zeznał, że do wypełniania implantów świadomie stosował tanie przemysłowe tworzywo, zamiast tego dopuszczonego do użytku - medycznego. Dodał też, że "nie ma nic do powiedzenia" kobietom, które cierpią przez jego żądzę zysku. Tylko w Polsce jest co najmniej 300 kobiet, które mają wszczepione takie implanty! We Francji na skutek pęknięcia silikonu zmarło już 5 osób.

– To szokujące, że tego człowieka nie obchodzi ludzkie życie. Chodziło mu tylko o zbicie fortuny. To oburzające – mówi nam przerażona Agnieszka Piórkowska (48 l.) z Olsztyna, która jak się okazało, również ma wszczepione implanty z tanim, przemysłowym silikonem.

Założyciel firmy Poly Implant Prothese przyznał z rozbrajającą szczerością, że z premedytacją od samego początku w implantach piersi, łydek, jąder i pośladków zastosował w wypełnieniu dziesięć razy tańszy przemysłowy silikon. A ten stosowany jest jako dodatek do farb, czy przy produkcji uszczelek i gumowych węży.

– Wiedziałem, że żel nie był dopuszczony do użytku, ale świadomie go używałem, bo był tańszy – zeznał Mas śledczym.

Okazało się też, że choć implanty były sprzedawane na całym świecie, żadna ze służb nadzoru farmaceutycznego nie sprawdziła z czego są wyprodukowane. Polskie służby, zresztą jak inne podobne na świecie, oparły się na dokumentach francuskiego nadzoru farmaceutycznego.

I zgodnie z unijnymi przepisami miały prawo tak zrobić. Sprawa wyszła dopiero na jaw, po sekcjach zwłok zmarłych we Francji pięciu kobiet. W ciałach zmarłych implanty pękły, a rozlany silikon spowodował zmiany nowotworowe i w konsekwencji śmierć.

– Po doniesieniach z mediów zagranicznych zaczęłam się niepokoić o swoje zdrowie. Wyszło, że mam w sobie te feralne implanty. Okazało się, że mogę nawet zachorować na raka – opowiada Agnieszka Piórkowska – Stołeczna klinika, gdzie dokonałam zabiegu, teraz usunie mi implanty, ale dalej drżę o zdrowie i życie. Ten drań zbił na moim cierpieniu i tysiącu innych fortunę i śmieje się teraz popijając drinki.

Sam Mas unika na razie odpowiedzialności, bo jak utrzymują jego adwokaci jest bardzo schorowany. Ukrywa się prawdopodobnie we Francji. Wyszło też na jaw, że w 2010 roku w Kostaryce zabił człowieka, jadąc pijany autem. Wyszedł za kaucją i uciekł do Francji.

Źródło: Zla-wiadomosc-dla-kobiet-ktore-maja-sztuczne-piersi

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi
 


Cytat

There are no translations available.

Czy wierz że...
Co 10 młody Polak ma problemy ze słuchem.

Hałas podawany jest w decybelach (dB)
poniżej 35 dB - hałas nie szkodliwy dla zdrowia;
35-70 dB - hałas wpływa na zmęczenie układu nerwowego;
70-80 dB - wywołuje zmęczenie, zmniejsza wydajność pracy;
85-130 dB - powoduje liczne schorzenia organizmu;
powyżej 130dB - powoduje trwałe uszkodzenia organizmu.

Hałasy dnia codziennego...
rozmowa to 20 dB
ruch uliczny to 80 dB
młot pneumatyczny 90 dB
muzyka z mp3 przez słuchawki 97 dB
grupa rockowa 100 dB
start odrzutowca 120 dB