Gram Zdrowia

Home

Wakacyjne latanie samolotem

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Podczas latania samolotem stykamy się ze zmianami ciśnienia atmosferycznego.

Zmiany ciśnienia czuć bardzo wyraźnie podczas lądowania i startu, gdy samolot szybko zmienia pułap - wówczas czujemy w uszach nacisk ciśnienia atmosferycznego na bębenki. Jeśli mamy katar, to podczas startów i lądowań możemy odczuwać nawet ból w uszach.

Dreamliner

W większości samolotów pasażerskich ciśnienie powietrza w kabinie odpowiada wysokości ok. 2400 m nad poziomem morza. W Dreamlinerach symulowane ciśnienie jest mniejsze i odpowiada wysokości 1800 metrów.
Dla podróżnych, szczególnie na długich trasach lotów, takie ciśnienie będzie miało pozytywny wpływ na sen podczas lotu i lepsze samopoczucie po osiągnięciu miejsca docelowego ze względu na zwiększoną zawartość tlenu w kabinie i mniejsze odwodnienie podczas lotu.

Jeśli nie jesteśmy góralami przyzwyczajonymi do niskich ciśnień panujących na 1800 metrach, to możemy samym przebywaniem w takim ciśnieniu zmęczyć się, gdyż w płucach wymiana dwutlenku węgla z tlenem zachodzi mniej efektywnie i możemy poczuć niedotlenienie.

Cukierki

Ostatnio nie spotykamy się z częstowaniem cukierkami przed startowaniem. Dzięki przeżuwaniu ciśnienie w naszych głowach wyrównuje się i start jest mniej dokuczliwy. Obecnie pozostało nam przełykanie śliny, lub zabranie ze sobą cukierków ;)

Jak się przygotować do lotu?

  • dobrze oczyścić drogi oddechowe - inhalacja miętą.
  • cukierki na start i lądowanie
  • na bardzo długie przeloty warto zabrać ze sobą do bagażu osobistego grube skarpety, tak żeby nie być skazanym na kilkugodzinny lot w butach, co na pewno nie należy do przyjemności.
  • alkohol - małe dawki pozwalają przezwyciężyć lęk przed lataniem - zazwyczaj linie lotnicze częstują jakimś winem lub piwem, ale warto się ubezpieczyć ;)
  • lecąc do innej strefy klimatycznej warto pamiętać o odpowiednim ubraniu, tak żeby nie wylądować w szortach i klapkach na Syberii ;)

Dubaj zniósł wizy dla Polaków podróżujących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wakacyjne latanie samolotem
 

Losowy produkt

36,89 PLN

125,00 PLN


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Pokrewne

Gościmy

Wir haben 138 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

Hipokrates 460-370 pne