Gram Zdrowia

Home Leczenie Wada wzroku Nosisz okulary? Twoj wzrok sie ciagle pogarsza? Koniecznie zobacz!

Nosisz okulary? Twoj wzrok sie ciagle pogarsza? Koniecznie zobacz!

Drukuj

Witam

Od 7 lat borykalem sie z problemem krotkowzrocznosci. Moj przypadek byl standardowy w 2003 okulista stwierdzil wade -0.25. Pozniej co rok/pol roku dostawalem nowe, mocniejsze srednio o 0.5 dioptrii. W 2007 moja wada juz oscylowala w granicach -2.0. Przestalem nosic okulary i zdecydowalem sie na soczewki wada przestala sie poglebiac. Dosyc niedawno zaczalem szukac jakis alternatywnych sposobow leczenie wzroku, bo kazdy okulista powtarza w kolko, ze krotkowzrocznosci, dalekowzrocznosci czy astygmatyzmu nie mozna wyleczyc inaczej jak operacyjnie. Z 3 tygodnie temu przypadkiem bralem udzial we Francji w serii wykladow/cwiczen dotyczacych leczenia wzroku Metoda doktora Batesa. W tym momencie juz po ok 20(sic!) dniach cwiczen oczu moja wada spadla do ok -0.5/-0.25(Mina mojej okulistki bezcenna;]) 

Kim byla Doktor Bates?

"Doktor William Horatio Bates (1860 - 1930) - swego czasu jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy w ogóle jak dotąd - w co głęboko wierzę) okulistów pracujących w renomowanych szpitalach Nowego Jorku; wykładowca okulistyki; prowadzący również prywatną praktykę. Całe życie poświęcił badaniom funkcjonowania oczu i procesu widzenia. W 1919 r. wydał książkę The Bates Method for better Eyesight without Glasses (Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa – tłum. polskie), w której pozwolił sobie nie zgodzić się z ogólnie przyjętą teorią widzenia (notabene obowiązującą w okulistyce po dzień dzisiejszy) Helmholtza (głoszącą, iż ostre widzenie zależy od malutkich mięśni rzęskowych, znajdujących się we wnętrzu oka, które to niby "sterują" grubością soczewki ), i przypisał główną rolę w procesie akomodacji nie mięśniom ciała rzęskowego (soczewce), lecz mięśniom zewnątrzgałkowym odpowiedzialnym nie tylko za ruchy oczu (przemieszczanie spojrzeń), lecz także za wydłużanie i skracanie całego oka w jego osi przednio - tylnej. Wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się blisko wyjaśniał pracą dwóch (zewnętrznych) mięśni skośnych spłaszczających (wydłużających) gałkę oczną (podobnie jak podczas siadania na piłce), zaś proces dokładnego widzenia oddalonych obiektów - pracą czterech (zewnętrznych) mięśni prostych płaszczących (ściągających, "skracających") oko w kierunku przeciwnym . Za słusznością poglądów Batesa, iż oko funkcjonuje w ten sposób (za pośrednictwem mięśni zewnątrzgałkowych) przemawiają niewytłumaczalne przez okulistykę po dzień dzisiejszy przypadki wyraźnego widzenia przez niektóre osoby, którym z takiego czy innego powodu (np. zaćmy) usunięto soczewkę bądź urodziły się bez niej (!!!).

"Uważał, że krótkowzroczność jest wynikiem nadmiernego napięcia mięśni skośnych oka, z jednoczesnym - siłą rzeczy - osłabieniem (rozciągnięciem) mięśni prostych; według niego akomodacja opiera się na zewnętrznych [a nie wewnętrznych - przy czym obstaje tradycyjna okulistyka, mimo, iż po dzień dzisiejszy nie jest w stanie dokładnie tego wyjaśnić (!!!) - ] mięśniach oka - odpowiednie napięcie mięśni skośnych przy pracy z bliska powoduje wydłużenie całej gałki ocznej w jej osi przednio-tylnej, podobnie jak ich rozluźnienie podczas widzenia do dali umożliwia bezproblemowe skrócenie oka poprzez napięcie mięśni prostych [w innym - odwrotnym - przypadku widzielibyśmy niewyraźnie, i w dal (bylibyśmy krótkowidzami), i z bliska (mielibyśmy dalekowzroczność)]

Źrodlo:http://cialopodkontrola.republika.pl/bates.html

W skrocie cala metoda Batesa polega na rozluznieniu/wzmocnieniu pewnych grup miesni oka. Wade wzroku(nie mylic pojecia z choroba oczy) mozemy porownac do wad postaw np skoliozy, ktora jest wynikiem zbyt slabych miesni grzbietu i brzucha. Przy wadzie kregoslupa musimy wzmocnic/rozciagnac odpowiedznie grupy miesniowe, aby sie jej pozbyc. Podobnie jest z wada wzroku. W moim przypadku, czyli krotkowzrocznosci musze rozluznic/rozciagac miesnie skosne oczu, ktore sa zbyt napiete i splaszczaja galke oczna(dlugosc galki ocznej prawidlowo funkcjonujacej wynosi ok 23mm, w moim przypadku przy wadzie -2.0 dlugosc galki ocznej wynosila ok24,75mm, czyli o 1,75mm za duzo).

Metoda Batesa jest seria prostych, latwych cwiczen czy technik do wykonania usprawniajacych miesnie oczu. Nie chce mi sie tutaj ich wszystich opisywac. Chce jeszcze powiedziec, ze nie ma jednego wlasciwego systemu cwiczen, kazdy jest inny i inaczej reaguje na cwiczenia.Calasztuka polega na stworzeniu sobie samemu planu treningowego oczu. Postanowilem ponizej zamiesic kilka przydatnych odnosnikow:


"Naturalne leczenie wzroku bez okularów" - William H. Bates Jest to obowiazkowa lektura

"Samoleczenie wzroku metodą dr. Bates'a" - Bob Fingerbild

"Art of seeing" - Aldous Huxley Przypadek pisarza(ten sam, ktory napisal " new brave world"), ktory nie byl w stanie czytac i pisac. Dzieki metodzie Batesa odzyskal wzrok.


http://cialopodkontrola.republika.pl/bates.html W zasadzie wszystko w pigulce

http://www.squidoo.com/restorevision -Tutaj przypadek faceta ktory sie pozbyl calkiem sporej wady.Chce jednak powiedziec ze nie ma jednego wlasniwego systemu ciwczen .Trzeba eksperymantowac i stworzyc sobie samemu taki, ktory bedzie przynosil efekty.Na tym polega cala sztuka.

http://krupnov.blogspot.com

http://www.cleareyesight.info

 

Źródło: http://www.wykop.pl/ramka/396872/nosisz-okulary-twoj-wzrok-sie-ciagle-pogarsza-koniecznie-zobacz/

Nosisz okulary? Twoj wzrok sie ciagle pogarsza? Koniecznie zobacz!
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 263 gości