Gram Zdrowia

Home Krankheiten Parasiten igya.pl Pasożyty wewnątrz nas - film dokumentalny - Kilka uwag odnośnie filmu

igya.pl Pasożyty wewnątrz nas - film dokumentalny - Kilka uwag odnośnie filmu

Drucken
Beitragsseiten
igya.pl Pasożyty wewnątrz nas - film dokumentalny
Kilka uwag odnośnie filmu
Pasożyty
Najpowszechniejsze objawy obecności pasożytów w ludzkim organizmie
Alle Seiten

Kilka uwag odnośnie filmu:

1. Komentarz: „Problemów takich można się pozbyć jedynie metodami chirurgicznymi” pada zaraz po momencie, w którym pokazany jest drobny pasożyt skóry człowieka. Oczywiście zdania tego nie należy odnosić do niego. Komentarz ten odnosi się do pokazanych wcześniej sytuacji, kiedy to duże kolonie pasożytów tworzyły przypominające nowotwór kilkunastocentymetrowe kolonie, których można się było pozbyć jedynie drogą operacji.

2. W opisie przypadku kolarza zainfekowanego nicieniami wspomniano o tym, że poddano go silnej chemioterapii. Nie należy jej mylić z chemioterapią stosowaną podczas „leczenia” osób chorych na raka. Wspomniane środki chemiczne to najprawdopodobniej syntetyczne leki przeciwrobacze (jak na przykład Abendazol, występujący w Polsce pod nazwą handlową Zentel), których główne działanie zwykle polega na zablokowaniu przyswajania glukozy przez pasożyty, przez co giną one z głodu. Środki te działają na wiele rodzajów pasożytów. Zdania odnośnie ich szkodliwego wpływu na zdrowie są podzielone. Abendazol na przykład posiada udowodnione działanie teratogenne, to znaczy prowadzące do wad rozwojowych płodu. Dlatego niewskazane jest podawanie go kobietom w ciąży lub w przypadku istnienia samej możliwości, że są w ciąży (pierwsze dni rozwoju płodu). Syntetyczne dehelmintyki wykazują niewątpliwie przydatność w przypadku zaawansowanych stadiów zarobaczenia.

Poniżej znajdziesz cały tekst tłumaczenia filmu.
Ten materiał niewątpliwie wielu zaszokuje. Niemniej szok  najprawdopodobniej nie jest najgorszym, czego będziecie doznawać.

Film ten traktuje o rzeczach ważnych dla życia każdego człowieka. Mowa o pasożytach zamieszkujących zakamarki ludzkiego organizmu i o tym jak zgubnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. To temat, który był i nadal jest zakazany, jednak niezależnie od tego, czy mówimy o tym, czy nie, zagrożenie nadchodzi. Są one już blisko. Są wewnątrz nas.igya.pl Pasożyty wewnątrz nas - film dokumentalny - Kilka uwag odnośnie filmu
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Moja choroba to
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Prozdrowotny styl życia jest najtańszym
sposobem utrzymania zdrowia przez długie lata.