Gram Zdrowia

Home Krankheiten Migräne LSD od środka

LSD od środka

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Wynalazca LSD Albert Hofman - nazywał go lekiem dla duszy. Beatlesi pisali o nim piosenki. Wojsko prowadziło tajne eksperymenty nad kontrolą umysłu, wykorzystując jego halucynogenne właściwości. Zdelegalizowane w 1966 r., LSD stało się narkotykiem ulicznym i niebezpieczną zabawką w rękach osób sprzeciwiających się ówczesnej kulturze. Mógł wywoływać w jednej chwili przebłysk geniuszu, by w następnej popchnąć do szaleństwa. Po latach kontrowersji, środowiska naukowe ponownie rozpatrują ten środek pod kątem jego medycznego zastosowania, oraz w kategorii wzmocnienia umysłu i rozwoju kreatywności. Wykorzystując informacje z utajnionych badań, prowadzonych na nieuleczalnie chorych, naukowcy odkryli, że narkotyk ten może stać się lekiem przyszłości. W osiągnięciu tego celu może pomóc eliminacja związków halucynogennych, zawartych w LSD, oraz zastosowanie dokładniejszego obrazowania mózgu.
Dokument Własnością National Geographic.

migreny, mocny ból głowy - lsd powoduje zwęrzenie naczyń krwionośnych.

 Sporysz - grzyb rosnący na trawach.

Dawniej domieszka sklerot (przetrwalników) sporyszu w ziarnach zbóż i dalej w mące stosowanej do spożycia była przyczyną halucynacji, przykurczów mięśni, prowadzących z powodu niedokrwienia do martwicy tkanek (w szczególności kończyn). Zatrucie było określane jako "ogień świętego Antoniego" (obecnie stosuje się termin "ergotyzm"), w 944 r. spowodowało zgon 40 tys. ludzi[2]. Był i jest również stosowany jako środek wczesnoporonny i przeciwmigrenowy. Obecnie sporysz prawie nie występuje w zbożach dzięki programom ochrony roślin i oczyszczeniu materiału siewnego.

Dziś wykorzystuje się go przy produkcji LSD, jako źródło ergotaminy.

naukowcy - podnoszenie kreatywnosci
nasączane kostki cukru, ale wyroki były uzależnione od wagi, dlatego zaczęto produkować bibułki.
zatarcie granic między rzeczywistością, a wyobraźnią
mapy mózgu halucynujących ludzi wyglądają zawsze tak samo
halucynacje przyjmują różne formy - od pieknych po straszliwe.

 Psychozy, flashbacki - przy braku kontroli nad dawką, ale zdarzają się przypadki, że ktoś dostaje psychoz po jednej dawce.
Po LSD można odróżnić stronę maski - czy jest wklęsła, czy wypukła - normalnie wklęsłe maski odbieramy jako wypukłe.

 

Miejsce sinawe w mózgu jest wykrywaczem nowości.
Leczenie nowotworu.
Psychodeliki.

LSD od środka
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Moja choroba to
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Daj światu to, co masz najlepszego i
to najlepsze wróci do Ciebie.

Madeline Bridges