Gram Zdrowia

Home Kinder Vorschüler Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom

Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Pewność siebie - jak bardzo jest istotna to chyba każdy z nas sobie zdaje sprawę. Ale czy na pewno wiemy jak dużo możemy zdziałać dzieki pewności siebie?

Zapraszam do oberzenia filmu o afrykanach z buszu, którzy kradna mięso lwom. Jak dużo należy mieć pewnosci siebie, żeby dokonać takiego czynu?

Afrykanie tropią wygłodniałe lwy, które dopiero co dopadły swoja ofiarę - dają lwom chwile na zaspokojenie największego głodu, po czym wstaja i dziarskim miarowym krokiem idą w stronę ucztujących lwów. Gdy lwy spostrzegają pewność siebei 3 ludzi, to wycofują się pozostawiając zdobycz na miejscu. Ludzie wycinają sobie kawałki miesa z lwiej zdobyczy po czym oddalają się takim samym krokiem jakim przyszli, bez ogladania się za siebie.

 

Niektórzy z Was mogą się dziwić dlaczego zamieszczam ten film, akurat w kategori dzieci/przedszkolaki - nie bez powodu - uważam, że to właśnie przedszkolny wiek, jest początkiem gdy dzieci zaczynają uczyc się pewności siebie. Dziecko wchodzące do przedszkola, do nowej grupy jest jak afrykanie wchodzacy miedzy lwy. jeśli nasz mały przedszkolak będzie miał wiecej pewności siebie od dzieci do których ma dołączyć, to będzie w stanie kontrolować tę grupę i bedzie mu łatwiej dołączyć do grupy, tak jak afrykanom wejść pomiędzy lwy. Natomiast jeśli zabraknie pewności siebie, to zagraża nam bycie deserem dla lwów, a naszemu przedszkolakowi brak pewności siebie grozi trudny etap asymilacji z grupą.

Jak uczyć dziecka pewnosci siebie - nic prostszego ;) - dzieci wszystkiego się ucza przez podgladanie i nasladownictwo. Dlatego jesli chcemy przedszkolaka nauczyć pewności siebie, to musimy dawać mu jak najwiecej przykładów naszej pewnosci siebie. Dlatego od najmłodszych lat powinnismy zmagać sie z najrózniejszymi przeciwnościami losu, tak żeby nabierać pewności siebie.

Ja ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że warto jest uczyć się pewności siebie na policji - bo to właśnie oni dzięki pewności siebie nierzadko karzą nas surowo za błahostki, nadużywają pewności siebie, dlatego może warto na początek spróbować nie przyjąć najbliższego mandatu i zobaczyć, czy policjanci nadal będą tacy pewni siebie, żeby dowieść przed sądem, że rzeczywiście mają rację?

A ile pewności siebie trzeba mieć, żeby zabrać piłkę dziecku, uczniowi, a może przedszkolakowi?

Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom
 

Menu główne


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Gościmy

Wir haben 546 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
78% aż tylu pacjentów pogotowia ratunkowego nie rozumie lub źle zapamiętuje diagnozę, zalecenia lecznicze i zalecenia dotyczące dalszego postępowania
Źródło: Annalis of emergency meducins