Gram Zdrowia

Home Kinder Vorschüler Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów

Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Jezus Calun-TurynskiW tytule można by było napisać, że jest mowa o 10 przykazaniach Boskich, ale czy na pewno? Skoro kościół zmienił brzmienie przykazań - wyrzucając drugie, a ostatnie dzieląc na dwie części, to czy w takim przypadku możemy mówić o przykazaniach boskich, a nie kościelnych?

Przykazania były spisane według ich ważności - co można powiedzieć o kościele, który odżucił jedno z najważniejszych przykazań?

Zobaczmy jeden z komentarzy z forum:

Autor: Piotr_P Napisał 30 sierpień 2005 - 14:04

Jak można być światkiem Jehowy?

A co do tych przykazań to one w Kościele katolickim cały czas istnieją w tej samej formie, a uznawanie, że przytaczany fragment został usunięty jest przejawem ignorancji i braku oczytania, a co najważniejsze nieznajomości sytuacji geopolitycznej starożytnego Izraela, dla którego te przykazania zostały zesłane.

Otóż już wyjaśniam.

" nie bedziesz mail cudzych Bogow obok mnie nie bedziesz czynil zadnej rzezby, ANI ZADNEGO OBRAZU tego , co jest w niebie wysoko, ani tego co jest na ziemi nisko, .... Nie bedziesz oddawal im poklonu i nie bedziesz im sluzyl .... "

Cytat ten jest jednym, PIERWSZYM przykazaniem. Sformułowany jest w ten sposób z bardzo prostej przyczyny. Przypomnijmy sobie jakie były wizerunki bożków egipskich. Przecież z Egiptu wyszli Izraelici do ziemi mlekiem i miodem płynącej. Jeśli ktoś by nie wiedział to już objaśniam, że przedstawione były one jako zwierzęta: ptaszki, krówki i rybki. W tym kontekście przykazanie to staje się jasne i proste, a świadczy o tym dobitniej fakt wykonania złotego cielca pod nieobecność Mojżesza wśród Narodu Wybranego.

Matka-Boska-Czestochowska-Czarna-Madonna

Jeśli komuś byłoby mało to wszelkie organizacje plemienne, państwa w tamtym okresie czciły wielu bogów, których przedstawiali jako zwierzęta: Hetyci, Asyryjczycy, Babilończycy, czy bardziej odlegli Elamici i Medowie.

Nie próbujcie, nie mając wiedzy, dowodzić czegoś o czym nie macie zielonego pojęcia. Łatwo jest krytykować coś czego się nie zna, przy bliższym jednak poznaniu staje się to coraz trudniejsze.

Z Bogiem!

Źródło: http://www.forumowisko.pl/topic/2934-przykazania-modlitwa-do-obrazow/page__view__findpost__p__73588

Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów
 

Menu główneCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Czy wiesz że...
Osoby które przez sześć tygodni wypijały cztery filiżanki herbaty dziennie obniżyły poziom hormonu stresu o 20%