Gram Zdrowia

Home Kinder Gimnazjaliści Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl

Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Plan protestu:

11.30 – zbieramy się na pl. Powstańców Warszawy (centrum Warszawy) pod budynkiem Telewizji Polskiej z pikietą w której wezwiemy dziennikarzy do uczestnictwa w marszu i rzetelnej relacji połączonej z transmisją telewizyjną oraz poświęcenia odpowiedniej uwagi w telewizji publicznej dla wydarzenia jakim będzie marsz. (Równolegle – w odległości ok 10 min drogi pieszo – na pl. Trzech Krzyży trwa koncert)

12.40 przechodzimy z pl. Powstańców Warszawy na pl. Trzech Krzyży

13.00 Msza św. na pl. Trzech Krzyży.

Po mszy ok. godz. 15 – Marsz z pl. Trzech Krzyży na Krakowskie Przedmieście – Pl. Zamkowy.

Po marszu powrót na pl. Powstańców Warszawy – rozbicie miasta namiotowego i całodobowa pikieta transmitowana “na żywo” do Internetu. W trakcie pikiety – debaty i spotkania poświęcone diagnozie stanu państwa polskiego oraz Hyde park pod hasłem: “co robić”.

29 września na ulice Warszawy wyjdą ludzie oburzeni działaniami rządu i sprzeciwiający się wydłużeniu wieku emerytalnego, podnoszeniu podatków i polityce antyrodzinnej. Przebieg marszu będą relacjonować reporterzy portalu Niezalezna.pl

Manifestacja będzie odbywać się pod hasłem „Obudź się, Polsko”, a jej uczestnicy w ramach II Ogólnopolskego Marszu w obronie wolnych mediów i TV Trwam będą także protestować przeciwko skandalicznej decyzji KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.PROGRAM:

Spotykamy się na Placu Trzech Krzyży

11:30 Koncert patriotyczny

12:30 Modlitwa różańcowa

13:00 Msza św. i przemarsz ulicami Warszawy na Plac Zamkowy
 Udział w manifestacji zapowiedziała m.in. „Solidarność”.

- Dlaczego będziemy na marszu? To wina premiera Donalda Tuska. Rząd nie chce rozmawiać w tak ważnych sprawach dla pracowników jak podwyższenie wieku emerytalnego, umowy śmieciowe. To jest tego konsekwencja, dlatego wychodzimy na ulice. Nie przejmuję się zarzutami o upolitycznienie. Nie będę udowadniał, że jestem wielbłądem. Trzeba zawierać różne koalicje, aby doprowadzić, żeby jak najszybciej związek zawodowy „Solidarność” miał partnera do dialogu – oświadczył szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl
 

Menu główne


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Gościmy

Wir haben 285 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

"Duża część stresu, który ludzie odczuwają nie pochodzi
z przeładowania obowiązkami. Jego źródłem jest to, że
nie zakańczają oni tego, co zaczęli."

David Allen