Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Zdobywanie Z wędką nad wodę - odc. 122 | TV Trwam

Z wędką nad wodę - odc. 122 | TV Trwam

Drukuj

Bardzo ciekawy program. W tym odcinku dowiecie się wszystkiego na temat łowienia ryb spod lodu. Wicemistrzostwo świata dwókrotne.

Pierwsza część programu jest poświęcona bezpieczeństwo wędkarza na lodzie. Dowiemy się w co powinnismy sie zaopatrzyć jeśli chcemy wejść na lód.

Żaden lód nie jest bezpieczny. Niebeezpieczne miejsca z powodu źródeł, czy uszkodzenia lodu zrobione przez innych.

Kombinezony pływające - dość ciężki i nie oddychający. Rzutka - linka z czymś na końcu, żeby ktoś inny mógł nam pomóc, wyciągnąć nas, bez wchodzenia na lód. Kolce do wyciągania się z przerębla, z zamontowanym gwizdkiem. Pierzchnia do sprawdzania czy lód na który zamierzamy wejść jest odpowiednio gruby. Świdry pozwalają na bezpieczne wywiercenie otworu. Duże otwory powinniśmy oznaczać po skończonych połowach, tak żebyśmy następnego dnia nie weszli w przerębel, który sami zrobiliśmy. Obówie z rakami. Bielizna oddychająca.

Wygoda wędkarza - akcesoria pomocnicze - sanki wędkarskie, przydatne jeśli mamy kil;kaset metrów do przejścia po śliskim lodzie. Czerpaki z miękkiego tworzywa, do wybierania świdrowanego lodu. Osęka teleskopowa - służy do wyciągania cięższych ryb spod lodu - zakończona hakiem na końcu. Szufelka, Pałka do zabicia ryby. Nakolanniki dla wędkarzy podlodowych w rozmiarze uniwersalnym. Namiot ze specjalnymi śrubami do wkręcania w lodzie - pomysł z Ukrainy, Rosji i Stanów. Echosonda w latarce - po przyłożeniu do przerębla można zobaczyć jak sie układa dno. Bardziej profesjonalne echosondy pozwalają na monitorowanie ryb i mormyszek - dzieki nim możemy perfekcyjnie podać przynęte na wysokość ryby - w zależności od czułości sensora kosztuje w okolicach 500usd.

Zanęty, przynęty - sztuczne i żywe robaki - ochotki. opakowania termiczne na nogę, ale przechowujmy w nich tylko część - drugą część trzymajmy bliżej ciała - żywsze larwy lepiej wabią ryby. Mocno zmarznięte ochotki może być trudno nadziać na haczyk.

Haczyki motyle - rosyjski wynalazek - haczyk z dwóch grotów - po nacisnięciu rozszerza się, tak rozszerzony haczyk wkładamy w ochotkę i puszczamy - dzięki temu łapie się larwy ochotki bez uszkadzania ich, dzieki czemu będą dłużej żywsze.

Jockersy, pływające zanętniki, zanecarki z krętnikami, kołowrotkami.

Z wędką nad wodę - odc. 122 | TV Trwam
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości