Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Diety Jak rzucić palenie?

Jak rzucić palenie?

Drukuj
Głód nikotynowy jest prawdziwym głodem - prawdziwym brakiem czegoś dla organizmu. Ten głód możemy zaspokoić nikotyną, albo jedzeniem, o czym świadczą rozliczne doświadczenia ludzie przestających palić, a zaczynających coraz więcej jeść i tyć.
imitation christian louboutin wedding shoes louboutin reviews cheap knockoff shoes
Za spokój i szczęście odpowiada serotonina (i dopamina ale to nie istotne tutaj), która jest tworzona z tryptofanu, z którego między innymi tworzy się niacynę - jeśli brakuje w organizmie niacyny to wówczas musi on do wyprodukowania 1mg niacyny użyć 60mg tryptofanu, co się dzieje kosztem serotoniny. Tak się składa, że z nikotyny organizm może wytworzyć sobie niacynę poprzez utlenienie - wówczas pozostaje więcej tryptofanu do produkcji serotoniny, której brak mógł być odczuwany jako niepokój, zdenerwowanie.

Możesz solennie przyrzekać, że nigdy nie zapalisz, ale ja uważam że tym głodu swojego organizmu nie oszukasz. Jak chcesz przestać palić to ja ci polecam zwrócić uwagę na produkty zawierające tryptofan i niacynę.

Źródłem niacyny mogą być drożdże - jest to z tego co czytałem najlepsze źródło, ale możesz także używać innych - chude mięso, wątróbka, serca, drób, ryby, fasola, groch, drożdże piwne, masło orzechowe, odtłuszczone mleko, ser, soja, orzechy, suszone brzoskwinie, pełne ziarno, migdały, grzyby.

Najlepszym źródłem tryptofanu są prawdziwki, ziarna haszyszu, suszone daktyle, papaya, kurki, banany, truskawki, czereśnie i wiśnie, mango, nerkowce, gejfruty, ananas, orzechy laskowe czy też marchew, grzyby, raki i oczywiście źółtko jaj.

Jeszcze jedna uwaga - w dzień organizm produkuje serotoninę, ale w nocy z niej produkowana jest melatonina, która odpowiada za zdolność opalania się i kolor włosów.
Jak rzucić palenie?
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości