Gram Zdrowia

Home

Wypieki

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Drożdże są obcą substancją dla ustroju człowieka. Zaliczane do grzybów. W przemyśle spożywczym znalazły zastosowanie dzięki temu, że potrafią produkować alkohol. Są nieodzowne przy produkcji piwa, wina, a także ciast i chleba, bo dzięki nim ciasto "rośnie". Niektórzy upatrują w nich źródła witamin grupy B, polecając je na trądzik młodzieńczy (praktycznie wcale nie pomagają, a zwyczaj picia drożdży jest przerażającą ignorancją). Prawdą jest, że w drożdżach znajdują się witaminy i pierwiastki potrzebne człowiekowi, jednak nie są polecane ze względu na wywoływanie fermentacji, a niekontrolowany rozwój w przewodzie pokarmowym może spowodować zniszczenie flory bakteryjnej jelit. Drożdże zmieniają odczyn skóry na kwaśny. Większość drożdży jest szkodliwa dla pokarmów i także dla człowieka . Wielu dietetyków przestrzega przed spożywaniem świeżego chleba, zalecając spożywanie trzydniowego (czas ten jest potrzebny na zabicie żyjących jeszcze drożdży).

Chleb bezdrożdżowy
4 szklanki mąki gruboziarnistej wymieszać z 1/2 litra wody mineralnej niegazowanej i wyrobić tak, by ciasto nie kleiło się do rąk. Dodać soli do smaku. Uformować chleb, wstawić do ciepłego piekarnika i piec w temperaturze 100-150°C. Czy jest upieczony, sprawdzamy tak jak ciasto - patyczkiem. Przechowujemy w lodówce. Będzie zawsze świeży i miękki.

Chleb chrupki
200 g mąki pszennej razowej, 200 g mąki żytniej razowej, 1 płaska łyżeczka soli z mikroelementami, 1 łyżeczka miodu, 50 ml oleju, 500 ml ciepłego mleka, 1 łyżeczka kminku. W szystkie składniki wymieszać i wyrobić ciasto (nie powinno się kleić) i pozostawić na około 10 minut. Potem ciasto rozwałkować drewnianym wałkiem, pokroić w pasma, nakłuć widelcem, nagrzać piekarnik około 10 minut w temperaturze 250°C, blachę wstawić na średni ruszt i piec w nagrzanym piekarniku około 20 minut w temperaturze 200°C. Po upieczeniu wyłożyć chlebki na ściereczkę, drugą ściereczką przykryć i pozostawić do wystygnięcia. Przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach.

Chleb indiański z mąki kukurydzianej
2 szklanki mąki kukurydzianej, 4 szklanki wrzątku, 2 łyżki oleju, 2 płaskie łyżeczki soli z mikroelementami. Wszystkie składniki wymieszać i wyrobić ciasto ubijając je drewnianą łyżką. Włożyć na wysmarowaną olejem płaską blachę i piec 40-45 minut w temperaturze 200°C. Chleb, zawinięty w liście kapusty można piec w gorącym popiele.

Chleb słodki
1/2 kg mąki gruboziarnistej wymieszać z 1/2 litra wody mineralnej niegazowanej, 50 g oleju, 50 ml miodu. Wszystko razem wymieszać, uformować placek, wstawić do ciepłego piekarnika i piec w temperaturze 100-150°C.

Wypieki
 

Kommentar schreiben


Losowy produkt

7,38 PLN

17,22 PLNCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Czy wierz że...
Tylko 5% Polaków potrafi udzielić pierwszej pomocy!!!
A czy TY już to potrafisz?