Gram Zdrowia

Home Masters Uleszka Reinigung Oczyszczenie jelita grubego

Oczyszczenie jelita grubego

Drucken
Beitragsseiten
Oczyszczenie jelita grubego
Oczyszczenie lewatywą (metoda Walkera)
Oczyszczenie kefirem (stosować dwa razy w miesiącu)
Oczyszczenie owocami (wybrać jeden ze sposobów)
Oczyszczenie warzywami
Alle Seiten
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Jelito grube zwane jest "bezpiecznikiem zdrowia". Mniemanie, że to tylko "rura kanalizacyjna" jest błędem. Jelito grube spełnia jedną z najważmiejszych ról w naszym organizmie. To w nim wchłaniana jest woda, witaminy mikro i makroelementy, które nie zostały wchłonięte w jelicie cienkim i cenne dla organizmu soki trawienne. Z resztek, z których nic dla organizmu już "wyciągnąć" nie można, formowane są masy kałowe.

Jest ono też odpowiedzialne za jakość naszego systemu obronnego. Jelito grube, którego ścianki są oblepione gnijącymi resztkami niestrawionego pokarmu, śluzem i kamieniami kałowymi nie spełnia swojej roli, a wręcz przeciwnie - zatruwa tylko nasz organizm toksynami wytwarzanymi przez bakterie gnilne. W tym wypadku zapadamy na choroby, których pochodzenia trudno się domyśleć. Nie ma też mowy o całkowitym wyleczeniu się z chorób, bo substancje lecznicze nie są wchłaniane. Bez oczyszczenia, na samym początku, jelita grubego oczyszczanie innych organów nie ma żadnego sensu.

Niektóre objawy zanieczyszczenia jelita grubego
Zaparcia, wzdęcia brzucha, skórne egzemy, wągry, alergie, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu i skóry.

Profilaktyka
Ograniczyć spożywanie produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
Pić rano i wieczorem po 1 szklance kefiru.
Dokładnie żuć pokarmy (każdy kawałek po 35-50 razy).
Nie popijać w trakcie jedzenia.
Zmniejszyć spożywanie kawy i herbaty.

Test na sprawdzenie prawidłowej pracy jelita grubego
Wypić 2 łyżki stołowe świeżego soku z buraków. Jeśli po 4 godzinach mocz (a także kał) zabarwi się, to oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.Oczyszczenie jelita grubego

 

Kommentar schreiben


Menu główneCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Czy wiesz że...
wg raportu WHO pali regularnie 30% europejskich nastolatków