Gram Zdrowia

Home Masters Uleszka Reinigung INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ

INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ

Drucken
Beitragsseiten
INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ
Oczyszczenie z kwasu moczowego - WARIANT I
Oczyszczenie z kwasu moczowego - WARIANT II
Oczyszczenie układu moczowo-płciowego
Oczyszczenie tarczycy
Oczyszczenie narządów oddechowych
Oczyszczenie z radionuklidów i metali ciężkich
Alle Seiten
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ

Oczyszczenie z kwasu moczowego - WARIANT I

Kuracja identyczna jak oczyszczanie limfy i krwi, różniąca się jednak ilością wypitego płynu. Przeprowadzamy ją przez 3 dni i przez ten czas nie należy jeść niczego oprócz pomarańcz lub grapeifrutów. W ciągu dnia należy wypić 4 litry mieszanki soków i codziennie sporządzać nową.

Skład mieszanki na 1 dzień:
Sok z 900 g grapeifrutów, sok z 900 g pomarańcz, sok z 200 g cytryny, 200 g wody destylowanej.
Przeprowadzenie kuracji (w ciągu każdego dnia):
Rano na czczo wypić 1 stołową łyżkę gorzkiej soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. Ppo wypiciu roztworu soli należy się ciepło ubrać i co 30 minut pić mieszankę soków w ilości po 100 g dopóki się nie skończy (w ciągu dnia wypijamy 4 litry mieszanki soków).

Tak postępujemy przez 3 dni z rzędu. Gdy pojawi się uczucie głodu jemy pomarańcze lub grapefruity, ale nic więcej. W czasie kuracji możemy się silnie pocić, ale to jest zjawisko normalne. Mogą wystąpić też bóle głowy, nudności i słabość - jest to zjawisko przejściowe, które mija. Jeśli jednak ból głowy nie znika, należy odbyć spacer po świeżym powietrzu albo zrobić intensywny masaż małżowiny usznej, rozcierając ją mocno dużym i wskazującym palcem od dołu do góry i z powrotem do momentu ustąpienia bólu. Przy mdłościach należy pogryzać skórkę cytryny lub pomarańczy. Przed snem koniecznie trzeba wypić napar z ziół przeczyszczających, by usunąć zalegające w jelicie grubym toksyny. W 4 i 5 dniu pić sok z jabłek lub marchwi lub mieszankę tych soków i jeść tylko warzywa i owoce. Szóstego dnia możemy rozszerzyć dietę (kasza, jajka, ryba).

Po przeprowadzeniu oczyszczania musimy zmienić nawyki żywieniowe. Przez 2-3 miesiące należy wykluczyć z jadłospisu produkty zawierające biały cukier i białą mąkę, konfitury, słodycze, wszystkie przetwory konserwowe, a szczególnie te, które zawierają ocet. Ograniczyć należy spożycie tłustego i smażonego pokarmu. W małych ilościach należy jeść masło, ser, ryby, jajka i mięso. Zrezygnować zupełnie z mleka. Z nabiału spożywać biały, tłusty ser (nie więcej niż 50 g dziennie) i zsiadłe mleko (nie więcej niż 1 szklankę dziennie). Podstawą pożywienia winny stanowić sałatki, kasze warzywa, owoce i świeżo wyciśnięte soki. Pożywienie dobierajmy tak (oddzielnie węglowodany, oddzielnie białka), by było trawione jednocześnie - węglowodany trawimy 20-40 minut, a białka 2-4 godziny i stąd zasada - zjadłeś chleb z masłem, mięso zjedz za godzinę, zjadłeś mięso, zjedz chleb z masłem po upływie 4 godzin. Jako kardynalną zasadę przyjąć prawidłowe łączenie pokarmów.


Oczyszczenie z kwasu moczowego - WARIANT II

Do stosowania przy chorobach - osteoporoza, podagra, chroniczny reumatyzm, kamienie żółciowe i nerkowe, anemia, dna moczanowa, niektóre choroby nerwowe, cukrzyca, nadwaga, nadciśnienie, katar żołądka, choroby wątroby. Kurację prowadzimy sokiem z cytryny przez 10 dni (profilaktyczna) lub 12 dni (lecznicza). Obok kuracji leczniczej podaję kurację profilaktyczną, którą należy przeprowadzać najlepiej wczesną wiosną lub późną jesienią w okresie epidemii grypy, angin i przeziębień.

Obie kuracje zostały opisane w czytance "Co nas zatruwa"

Jak przygotować sok z cytryny - cytrynę należy przekroić na pół i każdą połówkę wycisnąć. Sok pić bez dodatku cukru i bez rozcieńczania wodą (w kuracji profilaktycznej można rozcieńczyć wodą i dodać łyżeczkę miodu na szklankę soku). Wyciśniętych połówek nie wyrzucać, a drobno pokroić, przełożyć do słoika, zalać miodem lub posypać cukrem i po 10 godzinach mamy esencję, którą można pić zamiast herbaty, dodając wodę mineralną lub przegotowaną. Taką samą kurację leczniczą przeprowadzamy lecząc kamienie.Podczas leczenia mocz zmienia kolor na ciemny i pojawić się w nim może ceglany osad (są to sole moczanowe) i w pierwszej fazie leczenia może być go dużo, co świadczy o gwałtownym usuwaniu kwasu moczowego. Pod koniec kuracji kolor moczu staje się bursztynowy i nie zawiera osadów.

Kwas cytrynowy jest jedynym kwasem wiążącym wapń w organizmie tworząc sól, która podczas rozpuszczania się w organizmie zaopatruje go w wapń i fosfor, które normalizują przemianę materii i regenerują tkankę kostną. Organizm bardzo trudno, a czasem w ogóle nie przyswaja wapnia z mleka, nie ma więc potrzeby jego spożywania. To dlatego "szklanka mleka dla ucznia" jest pomysłem chybionym - traci się pieniądze nie poprawiając zdrowia młodych ludzi, a wręcz przeciwnie - tworząc nowe, chore pokolenie.


Oczyszczenie układu moczowo-płciowego

? W pierwszym dniu do 1/2 litrowego słoika wsypać 2 łyżki nieoczyszczonego ryżu, nalać do pełna zimnej przegotowanej wody i odstawić na 24 godziny.
? W drugim dniu wziąć drugi słoik, nasypać do niego ryżu, zalać wodą. Z pierwszego słoika ryż przepłukać, znów zalać wodą i odstawić na 24 godziny.
? W powyższy sposób codziennie dodawać po nowym słoiku, a w pozostałych przepłukiwać ryż i zalewać wodą. Po pięciu dniach będziemy mieli 5 słoików z zamoczonym ryżem.
? W szóstym dniu ugotować ryż, który był w słoiku numer 1. Gotować 15 minut i od razu zjeść niczym nie zagryzając. Można jedynie dodać niewiele masła śmietankowego lub oleju roślinnego, ale w żadnym wypadku soli. Po zjedzeniu ryżu przez 3 godziny nie należy nic jeść ani pić. Do słoika nr 1 znów nasypać ryżu, zalać wodą i postawić za słoikiem numer 5.
? Tak postępować przez 2 miesiące, po kolei przestawiając słoiki.


Oczyszczenie tarczycy

40 pestek z jabłek drobno pokroić i zalać 100 ml wody. Postawić w ciemne miejsce na 7 dni. Pić 15 minut przed jedzeniem po 7 kropel rozpuszczonych w 20 ml wody. Kurację przeprowadzać raz na 3 miesiące. Zamiast pestek z jabłek można użyć 21 pestek z grapefruita.


Oczyszczenie narządów oddechowych

Polecane palaczom i cierpiącym na schorzenia dróg oddechowych. Stosuje się w formie kompresów.

Z czarnej rzodkwi
Umyć czarną rzodkiew, nie obierając ze skórki zetrzeć na grubej tarce i odcisnąć sok. Dodać do soku 1 łyżkę stołową miodu i pić na noc. Pozostały po odciśnięciu miąższ położyć na bawełnianą tkaninę i równomiernie rozłożyć na klatce piersiowej (oprócz okolicy serca), przykryć ręcznikiem, obłożyć torfem i przykryć ciepłym kocem. Jeśli po 30-40 minutach pieczenie będzie silne, kompres zdjąć. Nie dopuścić do oparzenia skóry.

Z kapusty
Wziąć 4 liście kapusty (rozmiary winny być takie, by przykryć płuca od strony pleców i klatki piersiowej), włożyć do garnka i gotować dokładnie 3 minuty od momentu zagotowania wody. Następnie posmarować klatkę piersiową i plecy smalcem i przyłożyć po 2 liście z przodu i z tyłu. Owinąć ręcznikiem, założyć ciepłą koszulę i nakryć ciepłym kocem. Kompresy robić na noc przez trzy doby z rzędu. Po drugim kompresie zacznie schodzić flegma, pojawi się kaszel i obfite pocenie (normalne). Flegmę bezwzględnie wypluwać.

Można też oczyszczać żywicą sosnową.

1 szklankę koziego mleka ogrzewać na małym ogniu (nie doprowadzać do wrzenia) rozpuszczając w nim kawałek żywicy sosnowej wielkości 1-1,5 cm. Ciepłą szklankę pić na noc. Następnie natrzeć klatkę piersiową i plecy Amolem i założyć ciepłą koszulę. Nacieranie jest niepotrzebne gdy zastosujemy jeden ze sposobów opisanych powyżej.


Oczyszczenie z radionuklidów i metali ciężkich

Każdy jest małym "Czernobylem". Metale ciężkie i radionuklidy spożywamy z pokarmem i napojami oraz wdychamy z powietrzem. Najchętniej przyswajają je tłuszcze będące w naszym organizmie. Największym zagrożeniem z ich strony jest możliwość tworzenia w naszym organizmie zwyrodniałych komórek powszechnie nazywanych rakiem. Oczyścić się możemy trzema sposobami.

Pączkami sosnowymi
4 łyżki młodych sosnowych pączków włożyć do 1/2 litrowego słoika i zalać 1 szklanką miodu. Odstawić do lodówki. Sok pojawi się po dwóch dniach. Pić 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej do wyczerpania soku.

Igliwiem sosny lub świerka
1/2 szklanki rozdrobnionych igieł zalać 1 litrem gotowanej wody i podgrzewać 10-15 minut na słabym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia. Potem odcedzić. Pić zamiast herbaty przez 7 dni, a następnie zrobić 2 miesiące przerwy.

Siemieniem lnianym
1/2 szklanki siemienia lnianego zalać 1,5 litrem wrzątku, gotować 2 godziny na wolnym ogniu, ostudzić i przecedzić. Wypić wszystko w ciągu dnia. Stosować przez 2 tygodnie.

INNE RODZAJE OCZYSZCZEŃ
 

Kommentar schreiben


Menu główneCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Czy wierz że...
Dawka śmiertelna alkoholu to 3,5 promila.
UWAGA Nie dotyczy Polaków i Rosjan.