Gram Zdrowia

Home

Z wędką nad wodę - odc. 122 | TV Trwam

Print
There are no translations available.

Bardzo ciekawy program. W tym odcinku dowiecie się wszystkiego na temat łowienia ryb spod lodu. Wicemistrzostwo świata dwókrotne.

Pierwsza część programu jest poświęcona bezpieczeństwo wędkarza na lodzie. Dowiemy się w co powinnismy sie zaopatrzyć jeśli chcemy wejść na lód.

Żaden lód nie jest bezpieczny. Niebeezpieczne miejsca z powodu źródeł, czy uszkodzenia lodu zrobione przez innych.

Kombinezony pływające - dość ciężki i nie oddychający. Rzutka - linka z czymś na końcu, żeby ktoś inny mógł nam pomóc, wyciągnąć nas, bez wchodzenia na lód. Kolce do wyciągania się z przerębla, z zamontowanym gwizdkiem. Pierzchnia do sprawdzania czy lód na który zamierzamy wejść jest odpowiednio gruby. Świdry pozwalają na bezpieczne wywiercenie otworu. Duże otwory powinniśmy oznaczać po skończonych połowach, tak żebyśmy następnego dnia nie weszli w przerębel, który sami zrobiliśmy. Obówie z rakami. Bielizna oddychająca.

Wygoda wędkarza - akcesoria pomocnicze - sanki wędkarskie, przydatne jeśli mamy kil;kaset metrów do przejścia po śliskim lodzie. Czerpaki z miękkiego tworzywa, do wybierania świdrowanego lodu. Osęka teleskopowa - służy do wyciągania cięższych ryb spod lodu - zakończona hakiem na końcu. Szufelka, Pałka do zabicia ryby. Nakolanniki dla wędkarzy podlodowych w rozmiarze uniwersalnym. Namiot ze specjalnymi śrubami do wkręcania w lodzie - pomysł z Ukrainy, Rosji i Stanów. Echosonda w latarce - po przyłożeniu do przerębla można zobaczyć jak sie układa dno. Bardziej profesjonalne echosondy pozwalają na monitorowanie ryb i mormyszek - dzieki nim możemy perfekcyjnie podać przynęte na wysokość ryby - w zależności od czułości sensora kosztuje w okolicach 500usd.

Zanęty, przynęty - sztuczne i żywe robaki - ochotki. opakowania termiczne na nogę, ale przechowujmy w nich tylko część - drugą część trzymajmy bliżej ciała - żywsze larwy lepiej wabią ryby. Mocno zmarznięte ochotki może być trudno nadziać na haczyk.

Haczyki motyle - rosyjski wynalazek - haczyk z dwóch grotów - po nacisnięciu rozszerza się, tak rozszerzony haczyk wkładamy w ochotkę i puszczamy - dzięki temu łapie się larwy ochotki bez uszkadzania ich, dzieki czemu będą dłużej żywsze.

Jockersy, pływające zanętniki, zanecarki z krętnikami, kołowrotkami.

Z wędką nad wodę - odc. 122 | TV Trwam
 

Losowy produkt

4,18 PLN

24,56 PLN


Ostatnio na forum

No posts to display.

Komentarze

  • Flax oil - Polish Gold 1/4 Omega-3

    LeenLife E - Omega 3 w najczystszej postaci... Jedyny zarejestrowany w Polsce i na świecie nutraceutyk ...

    Read more...

Gościmy

We have 203 guests online