Gram Zdrowia

Home Reize Zdobywanie Niejadalne - żaby, ślimaki i kasztany

Niejadalne - żaby, ślimaki i kasztany

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

zaba-krolewnaOd pewnego czasu nurtuje mnie pytanie - jak to jest, że są przysmakami innych krajów, a dla nas są niejadalne?Żeby było śmieszniej jestesmy nawet eksporterami tych smakołyków. Żaby i slimaki ląduja na stoałach francuskich restauracji, a kasztany sa bardzo popularne w Austrii.

Żaby - polskie żaby są pod ochroną. Podobno na francuskie stoły trafiają żaby z Indonezji.


winniczek-slimakŚlimak Winniczek - są towarem eksportowym - w polsce mamy hodowle tego przysmaku. Ślimak jest bardzo podobny w swojej budowie do ostryg (małż). Opatulony skorupką, nie tak twarda jak ostrygi. Zapewne jego mięśnie nie są tak śilne jak ostryg (małż), ale to za pewne ma wpływ tylko i wyłacznie na doznania smakowe ;) Domyślam się, że mięso ślimaka moze być delikatniejsze, łatwiej obrabialne w niższych temperaturach.


Kasztany - Niby czym takim różni się kasztan od orzecha włoskiego? Tak samo są opatulone zielonym miąższem, z tą róznicą że kasztanowiec ma kolce. W środku tak samo skorupka - orzechowca twardsza, a kasztanowca cieńsza i bardziej gorzka. Tyle o ochronie nasion przed niepowołanyumi gośćmi. Nasiona muszą zawierać z grubsza podobne składniki odżywcze, tak żeby mogły z nich wyrosnąć drzewa. Tak więc skoro jemy nasiona orzechów włoskich, to czemu nie kasztany? Być może należy przyrządzić troszkę inaczej. Być moze tak jak z grzybami - jedne da się jeść na surowo tak jak pieczarki czy kurki, a inne smakuja tylko po przegotowaniu. kasztany-jadalne


Jaja z pisklakami w środku - mało znany smakołyk indonezyjski. Tak tak, właśnie tam można zasmakować pisklaka, który dopiero co miałby się wykluć z jajka.


Świerszcze - niekiedy potrafią urosnąć dość duże. Można wybrać siew  bieszczady do szkoły, w której miły Pan nauczy nas przygotowywania tego smakołyku podsmarzanego na patelni.


A może znacie jeszcze jakieś smakołyki dostępne w Polsce, a zjadane tylko gdzieś poza naszym krajem? - zapraszamy do komentowania.

Niejadalne - żaby, ślimaki i kasztany
 

Menu główne


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Gościmy

Wir haben 302 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

33-50% osób które spróbowały choć raz papierosa
w przyszłości zaczęło palić regularnie