Gram Zdrowia

Home Reize Zdobywanie Dickson Despommier - farmy wertykalne / rolnictwo pionowe - piętrowe

Dickson Despommier - farmy wertykalne / rolnictwo pionowe - piętrowe

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

 Dickson D. Despommier jest mikrobiologiem, ekologiem, profesorem zdrowia publicznego w Environmental Health Sciences na Uniwersytecie Columbia. Prowadzi badania nad wewnątrzkomórkowym pasożytnictwem i wykładami o Pasożytach, Ekologii i  Medycynie i Ekologii. W ostatnich latach Despommier znacznie rozpropagował w mediach swoje pomysły pionowego rolnictwa. Rozwijał on swoją koncepcję pionowego rolnictwa z absolwentami w medycznych klasach ekologii w 1999 roku.

Pionowe rolnictwo jest pojęciem, które twierdzi, że jest to ekonomicznie i ekologicznie opłacalne uprawy roślin lub zwierząt w drapaczach chmur, lub pionowo nachylonych powierzchniach. Pomysł pionowego rolnictwa istnieje co najmniej od początku 1950 i precedensów zbudowane są dobrze udokumentowane przez John Hix w jego tekście  "Glass House"

Niezależnie od ich pochodzenia, istnieją trzy klasyfikacje dyskutowane przez współczesnych badaczy.
1) wyrażenie "pionowe rolnictwa" został ukuty przez Gilbert Ellis Bailey w 1915 roku. W swojej książce "Vertical Rolnictwo", Bailey określone najwcześniej znaczenia i metod pionowe rolnictwa:
"" Vertical Rolnictwo ", do monety nazwę, jest myślą przewodnią nowego rolnictwa, które ma się zatrzymać, niedrogich materiałów wybuchowych włączyć rolników do gospodarstwa głębiej, iść w dół, aby zwiększyć obszar, i zapewnić większe plony. Zamiast rozprzestrzeniania w ciągu więcej ziemi koncentruje się na ziemi i staje się mniej intensywny niż bogaty rolnik i wkrótce dowiaduje się, że bardziej opłaca się podwójnie głębi żyznej ziemi niż podwoić obszarze jego gospodarstwa, i dowiaduje się, że jego najlepszy pomocy i sługa w tej pracy jest to dobry materiał wybuchowy. Pokoju kongresów żądać miecze być włączony na sierpy. rolnik jest zajęty toczenia materiałów wybuchowych od wojny do rolnictwa, ze śmierci do życia, dając do czynienia pracy. "

2) Druga kategoria pionowego rolnictwa podlega koncepcji proponowanej i zbudowanej przez architekta Ken Yeang, co najmniej dziesięć lat przed Despommier. Yeang proponuje, by zamiast w hermetycznie zamkniętych produkowane masy rolnictwa, że życie roślin powinny być uprawiane w plenerze, mixed-use wieżowce kontroli klimatu i konsumpcji (tj. indywidualnych lub zbiorowych miejsca sadzenia, jak na potrzeby jednostki). Ta wersja pionowa rolnictwa opiera się na osobistych lub społeczności używać zamiast hurtowych produkcji i dystrybucji roślin i zwierząt, które aspiruje do zasilania całego miasta. W ten sposób wymaga mniej inwestycji początkowej niż Despommier "The Farm Vertical". Jednak ani Despommier ani Yeang są koncepcyjne "twórców", ani nie jest Yeang wynalazca pionowe rolnictwa w wieżowcach.


3) Trzecia kategoria pionowe rolnictwa dokonał amerykański ekolog dr Dickson Despommier. Despommier twierdzi, że pionowe rolnictwa jest uzasadniony ze względu na względu na ochronę środowiska. Twierdzi, że uprawa roślin i zwierząt w drapacze chmur będzie produkować mniej energii i osadzony toksyczność niż życia roślin i zwierząt produkowane na naturalnych krajobrazów. On ponadto twierdzi, że naturalne krajobrazy są zbyt toksyczne dla naturalnych, produkcji rolnej, mimo ekologii i ochrony środowiska koszty wydobycia materiałów do budowy wieżowców w prosty cel produkcji rolnej.
Pionowe rolnictwa zgodnie z Despommier więc zniżki wartości krajobrazu naturalnego w zamian za ideą "wieżowiec jak statek". Życia roślin i zwierząt są masowo produkowane w hermetycznie zamkniętych środowiskach sztuczne, które mają niewiele wspólnego ze światem zewnętrznym. W tym sensie mogą być budowane w dowolnym miejscu, niezależnie od kontekstu. Nie jest to korzystne dla zużycia energii w wewnętrznym środowisku musi być zachowana do podtrzymania życia w wieżowiec.


Koncepcja Despommier o "The Farm Vertical" pojawiły się w 1999 roku na Uniwersytecie Columbia. Promuje masę uprawy roślin i zwierząt w celach handlowych drapaczy chmur.  Wykorzystując zaawansowaną technologię cieplarnianych, takich jak hydroponika i aeroponics, wieżowce, to teoretycznie może produkować ryb, drobiu, owoców i warzyw.
Choć pojęcie ułożone produkcji rolnej nie jest nowy, uczeni twierdzą, że komercyjne wysokich hodowlanych, takich jak "The Farm Vertical" nigdy nie został zbudowany, ale rozległe dokumentacji fotograficznej i kilka historycznych książek na ten temat wskazują, że badania na ten temat nie pilnie celów. Nowe źródła wskazują, że wieża hydroponicum istnieje w Armenii przed 1951 roku.
Zwolennicy twierdzą, że pozwalając na zewnątrz tradycyjnych gospodarstw, aby powrócić do naturalnego stanu i zmniejszenie kosztów energii potrzebnej do transportu żywności dla konsumentów, pionowe farmy może znacznie złagodzić zmiany klimatyczne produkowanych przez nadmiar węgla atmosferycznego. Krytycy zauważyli, że koszty dodatkowe zużycie energii potrzebnej do sztucznego oświetlenia, ogrzewania i innych pionowych działalności rolniczej przewyższą korzyści budynku blisko obszarów konsumpcji.

Dickson Despommier - farmy wertykalne / rolnictwo pionowe - piętrowe
 

Menu główne


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Pokrewne

Gościmy

Wir haben 297 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Chorego, który uważa się za zdrowego, nie można wyleczyć.

Henri Frederic Amiel

knockoff cheap red bottoms Replica Louboutin shoes imitation shoes christian louboutin ulona