Gram Zdrowia

Home

Jak rzucić palenie?

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Głód nikotynowy jest prawdziwym głodem - prawdziwym brakiem czegoś dla organizmu. Ten głód możemy zaspokoić nikotyną, albo jedzeniem, o czym świadczą rozliczne doświadczenia ludzie przestających palić, a zaczynających coraz więcej jeść i tyć.
imitation christian louboutin wedding shoes louboutin reviews cheap knockoff shoes
Za spokój i szczęście odpowiada serotonina (i dopamina ale to nie istotne tutaj), która jest tworzona z tryptofanu, z którego między innymi tworzy się niacynę - jeśli brakuje w organizmie niacyny to wówczas musi on do wyprodukowania 1mg niacyny użyć 60mg tryptofanu, co się dzieje kosztem serotoniny. Tak się składa, że z nikotyny organizm może wytworzyć sobie niacynę poprzez utlenienie - wówczas pozostaje więcej tryptofanu do produkcji serotoniny, której brak mógł być odczuwany jako niepokój, zdenerwowanie.

Możesz solennie przyrzekać, że nigdy nie zapalisz, ale ja uważam że tym głodu swojego organizmu nie oszukasz. Jak chcesz przestać palić to ja ci polecam zwrócić uwagę na produkty zawierające tryptofan i niacynę.

Źródłem niacyny mogą być drożdże - jest to z tego co czytałem najlepsze źródło, ale możesz także używać innych - chude mięso, wątróbka, serca, drób, ryby, fasola, groch, drożdże piwne, masło orzechowe, odtłuszczone mleko, ser, soja, orzechy, suszone brzoskwinie, pełne ziarno, migdały, grzyby.

Najlepszym źródłem tryptofanu są prawdziwki, ziarna haszyszu, suszone daktyle, papaya, kurki, banany, truskawki, czereśnie i wiśnie, mango, nerkowce, gejfruty, ananas, orzechy laskowe czy też marchew, grzyby, raki i oczywiście źółtko jaj.

Jeszcze jedna uwaga - w dzień organizm produkuje serotoninę, ale w nocy z niej produkowana jest melatonina, która odpowiada za zdolność opalania się i kolor włosów.
Jak rzucić palenie?
 

Kommentar schreiben


Losowy produkt

4,18 PLN

103,32 PLNCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczającą liczbę ludzi, by było to warte zachodu.
Herm Albright