Gram Zdrowia

Home

Drożdże piekarskie vs piwowarskie

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Drożdże wywierają korzystny wpływ na skórę, od bardzo dawna są stosowane jako lek przeciwko trądzikowi. Zawarte w nich witaminy pomagają wątrobie utlenić tłuszcze a to właśnie niecałkowicie utlenione tłuszcze zatykają gruczoły łojowe, wywołując trądzik. Chociaż drożdże skutecznie zwalczają krostki, należy ze swej diety wyeliminować tłuszcze przede wszystkim śmietanę i tłuste sery. Mieszanka drożdży i wody różanej stanowi doskonałą i nie drogą maseczkę na twarz.

imitation cheap red bottoms Replica Christian Louboutin christian louboutin simple pump patent leather knockoff

Drożdże przynoszą ulgę osobą cierpiącym na wrzody. W sytuacji, gdy wywary z kabaczka lub fasolki szparagowej podrażniają krwawiący wrzód żołądka ? pomagają drożdże. Zdarzało mi się podawać w podobnych przypadkach do 22 tabletek drożdży dziennie, co doprowadzało do wygojenia wrzodu w ciągu kilku dni, przy czym pierwszą tabletkę należy zażyć tuż po wstaniu z łóżka, gdyż jest to doskonały środek buforowy dla kwaśnej żółci.

Niektórzy pacjenci skarżą się na gazy jelitowe pojawiające się po zjedzeniu przez nich drożdży. Ich przyczyną jest przede wszystkim zatrzymanie skurczów jelit. Po dłuższym okresie przyjmowania drożdży gazy całkowicie zanikają. Jednak u osób, u których drożdże wywołują mdłości, jak i którym wydają się nie smaczne, nie powinny ich zażywać i poszukać w innych roślinach potrzebnych im związków alkalicznych.

Drożdże są doskonałym źródłem witamin z grupy B i pierwiastków alkalicznych zwłaszcza sodu i potasu.

Zanim jeszcze odkryto istnienie witamin, doceniano własności lecznicze drożdży, stosowano je jako lek przeciwko niestrawności, kwasocie soku żołądkowego i zaparciom.

Drożdże piekarniane znacznie przewyższające wartością drożdże piwowarskie należy zażywać wówczas, gdy ŻOŁĄDEK JEST PUSTY. Można powoli rozkruszać je wprost na języku lub rozcieńczyć wodą lub mlekiem ale NICZYM WIĘCEJ!. Najlepiej to zrobić rano po wstaniu z łóżka i tuż przed pójściem spać. Można ponowić dawkę w nocy.

Musimy zrozumieć, że mamy w swoim ciele doskonałe laboratorium, którym jest wątroba. Ona jest największym i najważniejszym narządem organizmu.

Wykonuje ponad czterysta funkcji. Jej podstawową rolą jest uwalnianie krwi z substancji toksycznych. Tak długo jak wątroba funkcjonuje prawidłowo, krew jest oczyszczana i człowiekowi nie zagraża choroba. Niewłaściwy sposób odżywiania powoduje uszkodzenie wątroby i zmniejszenie jej ZASADOWOŚCI poprzez wyczerpanie zapasów sodu.

Aby zneutralizować toksyny w wątrobie należy wprowadzić do diety warzywa bogate w sód. Drożdże, które nie kosztują dużo, można nazwać warzywem bogatym w sód dla ubogich. Są doskonałym źródłem naturalnych witamin i silnie działającą odtrutką przeciw toksycznej żółci. Kiedy niedobre przyzwyczajenia jedzeniowe zostaną skorygowane, drożdże powinny odgrywać znaczną rolę w diecie regenerującej, są bowiem jednym z najlepszych produktów spożywczych o zastosowaniu leczniczym.

 Henry G Bieler "Pożywienie najlepszym lekarstwem"

 

Składniki odżywcze produktu: przyprawy, drożdże piekarskie, prasowane

 W 100 g.
Energia121 kcal
Białko11.3 g
Tłuszcze2 g
Węglowodany14.5 g
Indeks glikemiczny53
Tryptofan0.19 g
Treonina0.57 g
Izoleucyna0.57 g
Leucyna0.86 g
Lizyna0.8 g
Metionina0.17 g
Fenyloalanina0.53 g
Walina0.74 g
Kw. tł. nasycone0.26 g
Kw. tł. jednonienasycone0.34 g
Kw. tł. wielonienasycone0.99 g
Błonnik7.4 g
Woda70.6 g
Wapń30 mg
Żelazo5 mg
Magnez61 mg
Fosfor272 mg
Potas592 mg
Sód41 mg
Cynk2.79 mg
Miedź0.09 mg
Mangan1.01 mg
Selen8.1 mcg
Witamina E0.81 mg
Witamina C0.1 mg
Witamina B10.76 mg
Witamina B21.06 mg
Witamina B38.27 mg
Witamina B54.9 mg
Witamina B60.42 mg
Witamina B120.01 mcg
Kwas Foliowy785 mcg_DFE

 http://www.jedzdobrze.pl/tabele/food,650,przyprawy__drozdze_piekarskie__prasowane.html

Drożdże piekarskie vs piwowarskie
 

Kommentar schreiben
Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Czy wiesz że...
Na początku XVII wieku aż 74 % dzieci we Francji
umierało przed 5 rokiem życia.