Gram Zdrowia

Gram zdrowia - dermatology, ginekology, stomatology

Prezent na komunię świętą

Print
There are no translations available.

alba-komunijnaWiele osób zastanawia się nad wyborem prezentu komunijnego, my zastanawiamy się czy w ogóle powinien być jakikolwiek prezent.

Niekiedy dzieci przekonuje się do komuni tym, że jest to fajna uroczystość bo dostaje sie dużo drogich prezentów, ale czy na pewno o to chodzi?

Czy prezenty komunijne nie powodują, że przeżycie religijne zostało całkowicie zastąpione tylko i wyłacznie oczekiwaniem na górę prezentów.

 

Odraczanie prezentów

Gdzie niegdzie stosuje się póxniejsze dawanie prezentów - tak że pierwszy dzień jest dla Boga, a prezenty dzieci otrzymują w późneijszych terminach, bądź to następnego dnia, czy też przy kolejnej wizycie.

Czy wstrzymanie prezentu na jeden dzień coś da? - szczerze mówiąc wątpimy - może nawet pogorszy, bo przedłuża wyczekiwanie dzieci na prezenty?

Dawanie przy kolejnej wizycie rozprasza całkowicie prezenty - zapobiega temu, że dzieci pierwszego dnia w szkole zaczynają od przechwalania się kto dostał drozszy i wiekszy prezent. Poza tym powoduje zacieśnianie więzów rodzinnych - jest powód do kolejnego spotkania się.

Read more...
 

Wyjątkowe zdrowie Amiszów

Print
There are no translations available.

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Mon, 14 May 2012 06:35:59 +0200
Subject : Wyjątkowe zdrowie Amiszów
============ Forwarded message ============

Witam,

Amerykańscy Amisze są grupą społeczną (oryginalnie wywodzącą się z emigrantów holenderskich), która żyje na farmach zgodnie z naturą i na ogół nie stosuje współczesnej medycyny alopatycznej. Korzystają  głównie z medycyny naturalnej i ostrej (pogotowie, chirurgia, rzadko antybiotyki), lecz nie z „medycyny prewencyjnej”.  Wiadomo, że bardzo rzadko szczepią oni swoje dzieci. Wcześniej wykazano, że w wśród Amiszów praktycznie nie  ma przypadków autyzmu (http://www.ageofautism.com/2012/05/dan-olmsted-the-amish-all-over-again.html<span >), a umieralność ich niemowląt  nie różni się od umieralności innych niemowląt białych Amerykanów żyjących w danej okolicy.  Natomiast wystandaryzowana pod względem wieku umieralność Amiszów w 1960 r. była o 19% niższa od średniej w USA.  

Read more...
 

Sposób na długowieczność

Print
There are no translations available.

NakamatsuKaraoke, syntezator, dyskietka, samochód na wodę czy viagra w sprayu to tylko kilka spośród prawie 3,5 tys. patentów doktora Nakamatsu. Szalony naukowiec nie tylko zmienia świat, ale w dodatku świetnie na tym zarabia.

Dr Yoshiro Nakamatsu ma dziś 84 lata. Jednak zamiast korzystać z uroków życia na emeryturze, bezustannie pracuje nad nowymi wynalazkami. W japońskim biurze patentowym zarejestrował ich do tej pory 3368. To niewiele ponad połowę z tego co zamierza, bo jak podkreśla, zanim umrze, chce ich mieć na koncie 6 tys. Trzeba przyznać, że wyczyn należy do imponujących, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Thomas Edison, z którym naukowiec uwielbia się porównywać, miał ich „tylko” 1093.


Sposób na długowieczność

Read more...
 

Warszawski Marsz Rotmistrza

Print
There are no translations available.

Rotmistrz-Witold-PileckiDzisiaj 13:30 – 16:30 Aleja Wojska Polskiego 40, Warszawa Witajcie na stronie Warszawskiego Marszu Rotmistrza!

W tym roku świętujemy 111 urodziny Witolda Pileckiego i z tej okazji spotykamy się o 13:30 pod domem, przy Al. Wojska Polskiego 40 na Żoliborzu, gdzie Rotmistrz został złapany i wyruszył na misję do Auschwitz, a następnie przejdziemy Marszem ulicami:
Al. Wojska Polskiego - Mickiewicza - Andersa - Muranowska - Bonifraterska - Pl. Krasińskich (Pomnik Powstania Warszawskiego) - Długa - Freta - Nowowiejska - Świętojańska

Read more...
 

Coraz rzadziej naciskają rodziców, a często wręcz odradzają zbędne i toksyczne (obowiązkowe) szczepionki

Print
There are no translations available.

szczepienia-niebezpieczenstwo-igly220============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Sat, 12 May 2012 04:07:31 +0200
Subject : (No Subject)
============ Forwarded message ============

Witam Państwa,

Tym razem mam bardziej optymistyczne wiadomości.  Z różnych stron Polski docierają do mnie informacje od rodziców, że lekarze stają się coraz bardziej liberalni wobec szczepień dzieci.  Coraz rzadziej naciskają rodziców, a często wręcz odradzają zbędne i toksyczne (obowiązkowe) szczepionki oraz doradzają opóźnianie szczepień.   

To dowodzi, że szczepienia w Polsce są już de facto dobrowolne, a określenie „obowiązkowe” w ustawie znaczy, że państwo ma obowiązek pokryć koszty pewnych szczepień, jeśli rodzic chce je podać swemu dziecku.  Wszystkie „kary” nakładane przez Sanepid na nieszczepiących rodziców są nielegalne i niezgodne z Konstytucją.  Widziałam powiadomienie o takiej karze wysłane niedawno do rodziców na formularzu z lat 1960 – a więc z okresu głębokiego PRL. Z całą pewnością takie formularze są nieaktualne, a zachowanie Sanepidu nielegalne i powinno być karane. Widać niektóre oddziały Sanepidu w ten sposób sobie „dorabiają”.  

Read more...
 


Page 9 of 44

Ostatnio na forum

No posts to display.

Komentarze

  • Flax oil - Polish Gold 1/4 Omega-3

    LeenLife E - Omega 3 w najczystszej postaci... Jedyny zarejestrowany w Polsce i na świecie nutraceutyk ...

    Read more...

Pokrewne

Gościmy

We have 409 guests online