Gram Zdrowia

Home Dzieci Przedszkolaki Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom

Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom

Drukuj

Pewność siebie - jak bardzo jest istotna to chyba każdy z nas sobie zdaje sprawę. Ale czy na pewno wiemy jak dużo możemy zdziałać dzieki pewności siebie?

Zapraszam do oberzenia filmu o afrykanach z buszu, którzy kradna mięso lwom. Jak dużo należy mieć pewnosci siebie, żeby dokonać takiego czynu?

Afrykanie tropią wygłodniałe lwy, które dopiero co dopadły swoja ofiarę - dają lwom chwile na zaspokojenie największego głodu, po czym wstaja i dziarskim miarowym krokiem idą w stronę ucztujących lwów. Gdy lwy spostrzegają pewność siebei 3 ludzi, to wycofują się pozostawiając zdobycz na miejscu. Ludzie wycinają sobie kawałki miesa z lwiej zdobyczy po czym oddalają się takim samym krokiem jakim przyszli, bez ogladania się za siebie.

 

Niektórzy z Was mogą się dziwić dlaczego zamieszczam ten film, akurat w kategori dzieci/przedszkolaki - nie bez powodu - uważam, że to właśnie przedszkolny wiek, jest początkiem gdy dzieci zaczynają uczyc się pewności siebie. Dziecko wchodzące do przedszkola, do nowej grupy jest jak afrykanie wchodzacy miedzy lwy. jeśli nasz mały przedszkolak będzie miał wiecej pewności siebie od dzieci do których ma dołączyć, to będzie w stanie kontrolować tę grupę i bedzie mu łatwiej dołączyć do grupy, tak jak afrykanom wejść pomiędzy lwy. Natomiast jeśli zabraknie pewności siebie, to zagraża nam bycie deserem dla lwów, a naszemu przedszkolakowi brak pewności siebie grozi trudny etap asymilacji z grupą.

Jak uczyć dziecka pewnosci siebie - nic prostszego ;) - dzieci wszystkiego się ucza przez podgladanie i nasladownictwo. Dlatego jesli chcemy przedszkolaka nauczyć pewności siebie, to musimy dawać mu jak najwiecej przykładów naszej pewnosci siebie. Dlatego od najmłodszych lat powinnismy zmagać sie z najrózniejszymi przeciwnościami losu, tak żeby nabierać pewności siebie.

Ja ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że warto jest uczyć się pewności siebie na policji - bo to właśnie oni dzięki pewności siebie nierzadko karzą nas surowo za błahostki, nadużywają pewności siebie, dlatego może warto na początek spróbować nie przyjąć najbliższego mandatu i zobaczyć, czy policjanci nadal będą tacy pewni siebie, żeby dowieść przed sądem, że rzeczywiście mają rację?

A ile pewności siebie trzeba mieć, żeby zabrać piłkę dziecku, uczniowi, a może przedszkolakowi?

Pewność siebie - Ludzie kradnący mięso lwom
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Cytat

Wyniki najnowszego badania
Wieloośrodkowe Ogólnopolskie Badanie Stanu Zdrowia Ludności,
przeprowadzonego na osobach w wieku 20 - 74 lata, wskazują, że
ponad 40 proc. Polaków ma niewłaściwą wagę.
Sytuacja w naszym kraju nie odbiega od europejskiej średniej,
gdzie liczba osób otyłych w ciągu ostatnich 20 lat potroiła się.

imitation red bottoms christian louboutin cheap christian louboutin faux shoes