Gram Zdrowia

Home Dzieci Przedszkolaki Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów

Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów

Drukuj

Jezus Calun-TurynskiW tytule można by było napisać, że jest mowa o 10 przykazaniach Boskich, ale czy na pewno? Skoro kościół zmienił brzmienie przykazań - wyrzucając drugie, a ostatnie dzieląc na dwie części, to czy w takim przypadku możemy mówić o przykazaniach boskich, a nie kościelnych?

Przykazania były spisane według ich ważności - co można powiedzieć o kościele, który odżucił jedno z najważniejszych przykazań?

Zobaczmy jeden z komentarzy z forum:

Autor: Piotr_P Napisał 30 sierpień 2005 - 14:04

Jak można być światkiem Jehowy?

A co do tych przykazań to one w Kościele katolickim cały czas istnieją w tej samej formie, a uznawanie, że przytaczany fragment został usunięty jest przejawem ignorancji i braku oczytania, a co najważniejsze nieznajomości sytuacji geopolitycznej starożytnego Izraela, dla którego te przykazania zostały zesłane.

Otóż już wyjaśniam.

" nie bedziesz mail cudzych Bogow obok mnie nie bedziesz czynil zadnej rzezby, ANI ZADNEGO OBRAZU tego , co jest w niebie wysoko, ani tego co jest na ziemi nisko, .... Nie bedziesz oddawal im poklonu i nie bedziesz im sluzyl .... "

Cytat ten jest jednym, PIERWSZYM przykazaniem. Sformułowany jest w ten sposób z bardzo prostej przyczyny. Przypomnijmy sobie jakie były wizerunki bożków egipskich. Przecież z Egiptu wyszli Izraelici do ziemi mlekiem i miodem płynącej. Jeśli ktoś by nie wiedział to już objaśniam, że przedstawione były one jako zwierzęta: ptaszki, krówki i rybki. W tym kontekście przykazanie to staje się jasne i proste, a świadczy o tym dobitniej fakt wykonania złotego cielca pod nieobecność Mojżesza wśród Narodu Wybranego.

Matka-Boska-Czestochowska-Czarna-Madonna

Jeśli komuś byłoby mało to wszelkie organizacje plemienne, państwa w tamtym okresie czciły wielu bogów, których przedstawiali jako zwierzęta: Hetyci, Asyryjczycy, Babilończycy, czy bardziej odlegli Elamici i Medowie.

Nie próbujcie, nie mając wiedzy, dowodzić czegoś o czym nie macie zielonego pojęcia. Łatwo jest krytykować coś czego się nie zna, przy bliższym jednak poznaniu staje się to coraz trudniejsze.

Z Bogiem!

Źródło: http://www.forumowisko.pl/topic/2934-przykazania-modlitwa-do-obrazow/page__view__findpost__p__73588

Dekalog - 10 przykazań kościelnych - Modlitwa do obrazów
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości