Gram Zdrowia

Home Dzieci Młodzież Warszawski Marsz Rotmistrza

Warszawski Marsz Rotmistrza

Drukuj

Rotmistrz-Witold-PileckiDzisiaj 13:30 – 16:30 Aleja Wojska Polskiego 40, Warszawa Witajcie na stronie Warszawskiego Marszu Rotmistrza!

W tym roku świętujemy 111 urodziny Witolda Pileckiego i z tej okazji spotykamy się o 13:30 pod domem, przy Al. Wojska Polskiego 40 na Żoliborzu, gdzie Rotmistrz został złapany i wyruszył na misję do Auschwitz, a następnie przejdziemy Marszem ulicami:
Al. Wojska Polskiego - Mickiewicza - Andersa - Muranowska - Bonifraterska - Pl. Krasińskich (Pomnik Powstania Warszawskiego) - Długa - Freta - Nowowiejska - Świętojańska


i zakończymy Mszą Świętą o godzinie 15:30 w Katedrze Świętego Jana!

Trasa: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215988011335820859870.0004bf24206875df918e3&msa=0

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo!

http://marsz2012.pl/

http://www.facebook.com/WarszawskiMarszRotmistrza

Witold Pilecki - rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej. Na ochotnika dał się złapać w Warszawie, aby dostać się do obozu w Auschwitz-Birkenau. Stworzył tam siatkę konspiracyjną. Autor pierwszych na świecie raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego. Uciekł z Auschwitz. Walczył w Powstaniu Warszawskim, później w Armii Andersa. Wrócił do Polski aby działać przeciw komunistom. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948. Ciała do dziś nie odnaleziono. Oskarżenie anulowano w 1990. Kawaler Orderu Orła Białego nadanego przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

http://pilecki.ipn.gov.pl/

Organizator: KoLiber - http://www.koliber.org/

Warszawski Marsz Rotmistrza
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżCytat

W Polsce co roku 2 mln osób choruje na grypę, która dodatkowo powoduje powikłania w postaci: zapalenia płuc czy oskrzeli, zapalenie ucha, choroby serca czy układu nerwowego. A są pijawki które obniżają zachorowalność
aż o 70-90 proc.

Dane pochodzą z dziennika "Metro" nr 1192