Gram Zdrowia

Home Dzieci Młodzież "Kolumbia - świadectwo dla świata" FILM z tyg. Gazeta Polska w środę 14 marca

"Kolumbia - świadectwo dla świata" FILM z tyg. Gazeta Polska w środę 14 marca

Drukuj

To już DZIŚ!! Do najbliższego numeru tygodnika „Gazeta Polska” dołączony będzie przejmujący film „Kolumbia – Świadectwo dla Świata” w reżyserii Dominika Tarczyńskiego.

„KOLUMBIA – Świadectwo dla Świata” nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu kolumbijskiej władzy świeckiej oraz kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie fizycznym który dla Kolumbijczyków jest światem przepełnionym przemocą.

Na całym świecie „kartele narkotykowe” kojarzą się wszystkim z Kolumbią która jest jednym z głównych światowych producentów kokainy, a porwania dla okupu są tutaj codziennością. Jednak pośród tak wielkiego cierpienia i wyniszczenia pojawia się nadzieja dla tych wszystkich którzy od lat modlą się o pokój i błogosławieństwo dla tej wspaniałej ziemi. - Film został nagrodzony za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych – czytamy w komunikacie Jury XVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film był już pokazywany we wszystkich dużych miastach Polski, a także w Londynie, Nowym Jorku, Toronto czy Vancouver. W każdym miejscu gdzie organizowane są pokazy zbierają się tłumy pomimo tego, że film nie został pokazany przez żadną komercyjną stację telewizyjną w Polsce. Fenomen tego projektu polega zdecydowanie na tym, że jak mówi sam reżyser: „ten obraz to nie film lecz świadectwo, a projekcje z moim udziałem to nie pokazy filmowe lecz spotkania modlitewne.”

DOMINIK TARCZYŃSKI
ma 33 lata, jest absolwentem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założycielem oraz Prezesem Stowarzyszenia „Wspólnota Katolików CHARYZMATYCY” zajmującego się między innymi ewangelizacją w mediach poprzez filmy i reportaże. Obecnie jest doktorantem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Od stycznia 2009 do lipca 2011 pracował jako Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach oraz Warszawie. W latach 2003-2008 animator wspólnoty w Katedrze Westminster w Londynie, szef informacji w londyńskim Radiu Orła gdzie prowadził popularną audycje muzyki chrześcijańskiej: „Uwielbienie Na Antenie”. Dominik Tarczyński był także asystentem świeckim, czołowego brytyjskiego egzorcysty, ks. Jeremiego Daviesa który wspólnie z o. Gabriele Amorth’em założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów. Jako jedyny dziennikarz na świecie przez 3 lata przeprowadzał w Rzymie serie filmowych wywiadów z Egzorcystą Papieskim w miejscu gdzie odprawiane są egzorcyzmy. Film „Kolumbia – Świadectwo dla Świata” z tygodnikiem „Gazeta Polska” do kupienia od 14 marca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 223 gości