Gram Zdrowia

Home Diety Wino WINO Z AGRESTU I MORELI

WINO Z AGRESTU I MORELI

Drukuj

wino-biale-stolowe-wytrawneStołowe, białe wino wytrawne.

Receptura. Słój (680g) agrestu w syropie,225g konserwowych lub świeżych moreli lub 112g suszonych,450g bananów,280 mg koncentratu białego winogronowego soku,3g kwasu cytrynowego,3g taniny winogronowej,5g pożywki,5g enzymu pektynowego,1 kg cukru. Drożdże winne ogólnego stosowania – roztwór drożdży przygotowujemy wcześniej.

Agrest dajemy do wiadra i zalewamy cukrowym syropem. Z moreli wyjmujemy pestki, (jeżeli korzystamy ze świeżych) i rozgniatamy je razem z agrestem. Obieramy banany, kroimy na drobne kawałki, kładziemy do garnka, zalewamy 1 l wody i gotujemy na małym ogniu przez 20 minut, a następnie zawartość z garnka lejemy do wiadra. Mieszamy drewnianą łyżką do pełnego rozpuszczenia się cukru.

Po ochłodzeniu do 21 stopni C dodajemy pozostałe składniki i roztwór drożdży także 1,5 l zimnej gotowanej wody. Przykrywamy pokrywką i stawiamy w ciepłym miejscu, raz na dzień mieszając.

Po 7 dniach cedzimy przez nylonowe sito i przez lejek lejemy do butli. Butlę zapełniamy pod ramiączka ciepłą wodą otrzymaną po przemyciu miazgi. Zatykamy korkiem z rurką fermentacyjną i odstawiamy do dokończenia fermentacji. Po zakończonej fermentacji zdejmujemy wino z nad osadu, dodajemy do niego rozgniecioną tabletkę kampdenu i po rozjaśnieniu się lejemy wino do butelek.

Można wykorzystać także inne konserwowane owoce, ale należy przy tym pamiętać, że gotowe wino będzie miało aromat wykorzystanego składnika

WINO Z AGRESTU I MORELI
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

27,06 PLN

17,22 PLN

Moja dieta to:
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 201 gości 

Cytat

Czy wierz że... Elementy odblaskowe, w które jest wyposażony pieszy, bądź rowerzysta na nieoświetlonej drodze, pozwalają go zauważyć, w światłach mijania samochodu już z odległości 130-150 metrów, gdy bez tych elementów kierowca może zauważyć ciemną sylwetkę zaledwie na 30-20 metrów przed sobą. Jeśli pojazd będzie jechać szybciej niż 50-60 km/godz. kierujący nim nie zdąży wykonać żadnego manewru