Gram Zdrowia

Home Diety Wino CZERWONE WINO GRONOWE

CZERWONE WINO GRONOWE

Drukuj

czerwone-wino-gronoweReceptura: 5 – 6 kg czerwonych winogron, drożdże winne typu burgundzkiego lub ogólnego przeznaczenia, tabletki kampdenu, kwasek winny, cukier.

Krajowe czerwone winogrona mają zwykle wysoki poziom kwasowości w porównaniu z importowanymi, z powodu zbyt krótkiego okresu dojrzewania.

Aby zmniejszyć kwasowość tych winogron, należy wykorzystać kredę (węglan wapnia).Do winogron deserowych odwrotnie, trzeba dodać ½ łyżeczki kwasku winnego. Zwiększy to w nich poziom kwasu i wskutek tego poprawi się jakość wina.

Winogrona zebrać i oczyścić z szypułek. Włożyć do czystego, sterylnego wiadra. Dodać rozdrobnioną tabletkę kampdenu i rozgnieść winogrona. Odcedzić trochę soku i dokładnie go zważyć (zwartość),która powinna wynosić 1.090 aby w gotowym winie uzyskać 12 % objętości alkoholu. Jeżeli trzeba podwyższyć wartość wina, to należy dodać cukier. Dodać do miazgi drożdże i odstawić do fermentacji. Fermentujący moszcz należy często mieszać, a pulpa powinna znajdować się w soku, żeby wino ekstraktowało ze skóry winogron substancje barwiące i taniny. Jeżeli chcecie zrobić wino różowe, to proces fermentacji powinien trwać nie dłużej niż 8 – 10 godzin. Dla wina czerwonego należy zostawić moszcz na miazdze przez 7 – 9 dni. Miazgę wycisnąć i przecedzić moszcz do czystej butli. W razie konieczności uzupełnić butlę zimną gotowaną wodą.

Butlę postawić w ciepłym miejscu (10 – 15 stopni C) do zakończenia procesu fermentacji. Po zakończonej fermentacji zdjąć wino z nad osadu.

Wino z nad osadu zdejmujemy, co każde 10 – 12 tygodni, dodając do niego rozdrobnioną tabletkę kampdenu i uzupełniając butlę do samej góry podobnym winem lub zimną, gotowana wodą.

Kiedy wino zrobi się przeźroczyste, lejemy je do butelek i dajemy do leżakowania.

To wino najlepiej jest pić dopiero po roku.

CZERWONE WINO GRONOWE
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja dieta to:
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości