Gram Zdrowia

Home Diäten Wein WINO Z TRUSKAWEK

WINO Z TRUSKAWEK

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

wino-stolowe-rozowe-truskawkoweWino stołowe, różowe.

Receptura: 1,8 kg dojrzałych truskawek,1 kg cukru,1 cytryna,5g pektynowego enzymu,5g pożywki, drożdże winne ogólnego przeznaczenia,3g taniny lub szklanka mocnej herbaty.

Do wyrobu tego wina należy wykorzystać bardzo dojrzałe jagody, nawet, jeżeli są one lekko pogniecione, oczyścić i przepłukać. Włożyć do czystego, białego wiadra, dodać sok i skórkę cytryny, taninę lub herbatę i cukier. Wlać 3,4 l wrzątku. Jagody rozgnieść plastykową lub drewnianą łyżką i wymieszać do pełnego rozpuszczenia się cukru. Wiadro przykryć i zostawić do pełnego schłodzenia. Dodać rozgniecioną tabletkę kampdenu i pektynowy enzym. Wiadro przykryć i postawić w ciepłym miejscu na dobę. Dodać roztwór drożdży i pożywkę. Ponownie wiadro przykryć i trzymać w ciepłym miejscu, raz na dzień mieszać przez tydzień. Teraz moszcz jest gotowy do przecedzenia do butli i dokończenia fermentacji. Sok cedzić bardzo ostrożnie, starać się nie wydusić miazgi przez sito lub tkaninę. Butlę uzupełnić zimną, przegotowaną wodą. Nie ruszać butli tak długo, dopóki cukier nie przefermentuje. Nieduże ilości cukrowego syropu dodawać do moszczu, ponownie pobudzać fermentację i zwiększać zawartość alkoholu w winie. Trzeba być ostrożnym i nie przesładzać wina. Po zakończonej fermentacji wino zdejmujemy z nad osadu i pozostawiamy do pełnego rozjaśnienia, a następnie przelewamy do butli. Ażeby wino nie straciło koloru,trzeba je przechowywać w chłodnym, ciemnym pomieszczeniu. Jeżeli jest to niemożliwe, to wino należy przykryć ciemnym papierem. Wino nadaje się do picia nie wcześniej, niż za pół roku.

Jest to najpopularniejsze wino pośród sadowników – amatorów.

WINO Z TRUSKAWEK
 

Menu główne

Moja dieta to:
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Czy wiesz że...
Nasze paznokcie w ciągu życia urosną do długości 286 cm

Statystykę zaczerpnięto z
National Geografic