Gram Zdrowia

Home Diäten Wein KRÓLEWSKIE WINO Z CZARNEGO BZU

KRÓLEWSKIE WINO Z CZARNEGO BZU

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Wino deserowe, czerwone, mocne.

Receptura: 1,8 kg świeżych jagód czarnego bzu,450g pokrojonych rodzynek,450g dojrzałych bananów,450g suszonych owoców,1 kg koncentratu czerwonego winogronowego soku, 1,36 kg cukru,5g kwasku winnego,3g taniny,5g pektynowego enzymu,5g pożywki, drożdże winne typu portwein.

Jagody bzu włożyć do wiadra i zalać 1 litrem wrzącej wody. Obrane banany pokroić na duże kawałki, doprowadzić je do wrzenia w 0,5 l wody i podgrzewać na słabym ogniu przez 25 minut. Ciecz przecedzić do wiadra. Rozpuścić 900g cukru w 0,5 l wrzącej wody i dodać do wiadra syrop. Włożyć suche owoce, rodzynki i daktyle pokrojone, wszystko wymieszać i zostawić do ostygnięcia, przykryć pokrywką. Do ochłodzonego moszczu dodać winogronowy koncentrat i wszystkie pozostałe składniki, oprócz 450g cukru i drożdży. Drożdże dodajemy po 12 godzinach. Moszcz zostawiamy do fermentacji na 4-ry doby, mieszając dwa razy na dzień. Następnie fermentujący moszcz cedzimy do butli o pojemności 4,5 litra. W razie potrzeby dolewamy wody. Zatykamy korkiem z rurką fermentacyjną. Kiedy fermentacja zacznie zanikać przygotowujemy syrop z pozostałego cukru i 280 ml wody i gotujemy przez 2 minuty. Syrop ochładzamy i po trosze dodajemy do moszczu, dla wydłużenia fermentacji. W ten sposób drożdże nie będą „zabite” wysoką koncentracją cukru w moszczu i będzie można uzyskać wysoki poziom alkoholu w winie. Po zakończonej fermentacji wino klarujemy, dopóki nie będzie przeźroczyste. Zlać z nad osadu i dodać rozgniecioną tabletkę kampdenu. Wino nadaje się do picia nie prędzej, niż za dwa lata. Przy leżakowaniu dłuższym jest jeszcze lepsze. Dla stabilizacji wina należy dodać jeszcze jedną tabletkę kampdenu.

KRÓLEWSKIE WINO Z CZARNEGO BZU
 

Menu główne

Losowy produkt

15,97 PLN

125,00 PLN

Moja dieta to:
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Czy wiesz że...
Statystycznie każdy człowiek w ciągu swojego życia odbywa 314 wizyt u lekarza.

Statystykę zaczerpnięto z
National Geografic