Gram Zdrowia

Home
warszawa

Na podstawie "Witajcie na świecie" (dodatek do sobotnio-niedzielnej "Gazety Wyborczej"; notowania prowadzone od lipca 2004).

Kiedy okazało się że spodziewamy się dziecka, siłą rzeczy zaczęliśmy zastanawiać się nad wyborem imienia dla niego (lub dla niej). Jako ludzie metodyczni, postanowiliśmy najpierw sprawdzić jakie imiona nadawane są najczęściej, jakie są najpopularniejsze imiona i jakie są popularne, a to w tym celu, żeby tychże imion unikać, gdyż sytuacja kiedy w klasie jest pięć osób o tym samym imieniu jest nieco niekomfortowa.

Jako źródło posłużył nam sobotni dodatek do "Gazety Wyborczej" - co tydzień są tam cztery strony fotografii nowo narodzonych w Warszawie dzieci, w większości zaopatrzone w imiona. Napisałem więc program umożliwiający szybkie rejestrowanie ich w bazie danych, i zaczęliśmy zbierać dane.

Poniżej prezentujemy wyniki dotychczasowych "badań"; zainteresowani technologią w odpowiednim dziale znajdą nieco informacji na temat wykorzystanego do tego programu.

Nieco komentarzy, mniej lub bardziej aktualnych, można znaleźć w blogu.

Tabele prezentują aktualne miejsce w rankingu popularności, miejsce zajmowane przez dane imię tydzień wcześniej, kierunek zmiany oraz liczbę dzieci nazwanych tym imieniem.

Ostatnia aktualizacja dnia: 2012-10-19 (WnŚ z 2012-10-13).

Więcej…  

1 sty, 18:02 SG / PAP muzeum-powstania-warszawskiego-lech-kaczynski-polska-walczacafot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

W 2011 roku powstańcze muzeum odwiedziło prawie 590 tysięcy osób - to o 100 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Rekordy popularności pobił także film "Miasto ruin", który jest komputerową rekonstrukcją lotu nad zburzoną  Warszawą. 

Jak podkreśla Anna Kotonowicz, rzecznik Muzeum Powstania  Warszawskiego,  mijający rok był wyjątkowy. Placówka działa już siódmy rok i  w 2011  muzeum odwiedziło więcej osób niż w 2010. Liczbę odwiedzających można   porównać do średniej miesięcznej liczby pasażerów odprawianych na  warszawskim  lotnisku im. Fryderyka Chopina. Muzeum Powstania  Warszawskiego przyjęło ponad  4800 grup, które zwiedzały muzeum z  przewodnikiem, natomiast film "Miasto Ruin" obejrzało prawie 291  tysięcy osób. 

Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 704 gości