Gram Zdrowia

Home
serce

----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------

Magnez - (3/4)

Suplementy magnezu

Nie tak łatwo jest otrzymać dawkę odpowiadającą zalecanemu dziennemu spożyciu (RDA) magnezu, którego źródłem są tylko produkty spożywcze, a jeszcze trudniej jest spożyć w ten sposób 500 mg dziennie tego minerału. Jednak to najlepszy sposób, by otrzymywać magnez wraz z innymi wartościowymi witaminami i minerałami znajdującymi się w bogatych w ten minerał produktach spożywczych.

Duże dawki magnezu w suplementach - ponad 600 mg - mogą wywołać biegunkę. W suplementach magnez często jest łączony z innymi nie szkodliwymi substancjami, aby był bardziej stabilny. Na półkach z witaminami możesz znaleźć wiele różnych preparatów o takich nazwach, jak orotan magnezowy i glukonian magnezowy. Polecamy przyjmować magnez w postaci asparaginianu magnezu, glicynianu magnezowego lub cytrynianu magnezowego, ponieważ wchłaniają się one najlepiej. Mniej korzystny jest tlenek magnezu - może być źle tolerowany. Aby odnieść jak najwięcej korzyści, przyjmuj od 100 mg do 500 mg związków magnezu dziennie, ale nie przekraczaj dawki 500mg. Rozdziel suplementy magnezu na kilka równych porcji i przyjmuj je kilka razy w ciągu dnia, zawsze podczas posiłków. Jeśli podczas zażywanie suplementów pojawi się biegunka, zmniejsz dawkę.

Więcej…  

Szyja jest wykładnikiem wieku biologicznego. Szyja krótka - możliwość zaburzeń układu krążenia. Skłonność do udaru. Ludziom z krótką szyją nie wolno dopuścić do zwiększenia wagi ciała. Powinni obserwować poziom cholesterolu. Więcej być w ruchu na wolnym powietrzu. Szyja długa - skłonność do angin, zapaleń oskrzeli i płuc. Ludzie z długą szyją powinni hartować ciało, szczególnie nos. Starać się oddychać nosem. Nie dopuszczać do katarów.

? Niebieskawe pasy na szyi - zakłócenia działalności serca
? Tętnica szyjna pulsuje przy spokojnym stanie organizmu - rozszerzenie serca
? Zwiotczała skóra pod podbródkiem - przeciążenie serca zbędną masą ciała

 
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości